Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-03-2021, 20:59   #1
Rappaa
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 10-03-2021
Skąd: Wąbrzeźno
Model: Ford fiesta
Silnik: 1.4tdci
Rocznik: 2002
Postów: 1
Arrow Koła wału korbowego czy będą pasować

Witam, musze wiedzieć czy koło przychodzace na wał korbowy bedzie pasowało z silnika fj6b do silnika fj6a 1.4 tdci
Mianowicie mam fieste 2002 r sterownik simens , kod silnika fj6b . Kupiłem silnik fj6a i z roku 2007 i go założyłem, nie mogę go odpalić, ponieważ jest problem z synchronizacja rozrządu . Musze przełożyć koło wału korbowego, nie te na którym chodzi pasek klinowy tylko te koło które jest tak jakby pod tym , czyli koło na którym chodzi pasek od rozrządu. Oprócz koła dolnego musze również przełożyć koła górne od rozrządu . Czy bez problemu założę te koło dolne od silnika z 2002 roku do silnika z roku 2007 . Musze je przełożyć ponieważ silnik nie widzi obrotów, odczytuje jakby rozrzad byl źle ustawiony .
Obawiam się że na kole z 2002 w silniku o innym kodzie z 2007 nie będę mógł ustawić rozrządu mam nadzieje ze się mylę . Czy ktoś wie?

Rappaa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
koło pasowe , wał korbowy



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.