Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-10-2022, 14:26   #101
olekstg
ford::amateur
 
Imię: Olek
Zarejestrowany: 28-12-2021
Skąd: Starogard Gd.
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 Ecoboost 160
Rocznik: 2013
Postów: 4
Domyślnie Odp: Ubywający płyn chlodniczy

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Bardzo dziękuję! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

olekstg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2023, 05:48   #102
Wojtus48
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-10-2023
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Uciekający płyn chłodniczy

Cześć od nie dawna posiadam Ford Mondeo MK4 2011r wersja titanium, 1.6 160km EB. Ubywa mi płynu chłodniczego, co 300-400km wyskakuje mi usterka silnika . Wszędzie było sprawdzane już przez kilku mechaników, nikt nic nie znalazł, wszędzie sucho, rozrząd z pompą wody wymieniłem, był robiony test na CO2- wszystko okej . Znajomy od mechanika pracował w ASO powiedział że to wina bloku silnika, koszt pewnie duży ... wstępnie powiedział 4tys. Ktoś miał może taki przypadek? Lub faktycznie czy to może być to ? :/
Wojtus48 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2023, 00:52   #103
Elwu
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 29-07-2022
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 4
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - ubytki płynu chłodzącego

Jest tu na forum bardzo dużo wątków z podobnymi historiami

Klasyczny ecoboost. Bardzo zbliżoną sytuację przerabiałem u siebie w 2.0 EB. Check migał co jakiś czas, lokalni mechanicy wykluczali UPG bo nic nie widzieli / bo nie spełniał ich stereotypowych kryteriów objawów wypalonej uszczelki, klasyczne "jeździć obserwować". Test na spaliny w płynie chłodzącym wychodził im negatywny (tutaj jest też kwestia jakim testerem jest robione, nie każdy w pełni uszczelnia otwór w zbiorniczku wyrównawczym - ja się dowiedziałem po fakcie), w cylindrach i na świecach nic niezwykłego nie widzieli. Po czasie objawy się nasiliły, weryfikacja w ASO i diagnoza co najmniej uszkodzonej uszczelki pod głowicą. Koszt robocizny + części ponad 15tyś

Jeśli kod błędu pokazuje Ci na wypadanie zapłonu na którymś cylindrze to niestety ale marne szanse, że to coś innego. 4tyś zł to bardzo optymistyczny wariant, który zakłada chyba tylko wymianę uszczelki, może być do tego pęknięcie na bloku czy głowicy i zabawa się zaczyna. No ale najlepiej oddać auto na diagnostykę do ASO albo kogoś kto już robił EB.

Pamiętaj tylko by praktycznie codziennie sprawdzać poziom płynu i nie zagotować silnika bo remont może stać się nieopłacalny.
Elwu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2024, 14:52   #104
YARO69
ford::beginner
 
Imię: JAROSŁAW
Zarejestrowany: 04-10-2017
Skąd: WAW
Model: Ford Mondeo MK 4 FL
Silnik: 1,6 Ecoboost 160 KM
Rocznik: 2013
Postów: 11
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - ubytki płynu chłodzącego

Witam wszystkich. też miałem ubytki plynu chłodniczego, dodam że przed akcją serwisową ich nie było, kilka miesięcy temu zauważyłem że ubywa coś plynu, pomyślałem no zaczyna się problem. Miejsce wycieku zlokalizowałem nie tak dawno. płyn uciekał w miejscu w którym opisał wcześniej kolega " klocolus", czyli na cybantach od pompki elektrycznej na grodzi za silnikiem. Nie za bardzo to było widać bo plyn wsiąkał w wygłuszenie ściany grodziowej , dało się też zobaczyć białe wyschnięte ślady na osłonie katalizatora. Czy ktoś moze wie czy ta pompka jest niezbędna, bo chętnie bym ją wywalił. Pozdrawiam wszystkich
YARO69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2024, 15:10   #105
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - ubytki płynu chłodzącego

Cytat:
Napisał YARO69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś moze wie czy ta pompka jest niezbędna, bo chętnie bym ją wywalił
Ciężko mi jest powiedzieć bo szczerze nie zarejestrowałem momentu aby kiedykolwiek się włączyła z drugiej strony może ona pomagać w obiegu przez nagrzewnicę . Jak cieknie na połączeniu przewodów to tylko opaski do poprawy. Jak na pompce to tam jest oring można próbować wymienić albo podmienić na używkę
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.