Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-07-2014, 11:31   #1
cichy82
 
Postów: n/a
Domyślnie Przekładka skrzyni z CVT do Manuala

Witajcie.
Tematów na temat problemów z CVT jest bez liku, stąd prośba o wybaczenie, jeśli dubluję problem.
Przez ostatnie kilka dni odpowiedzi na swoje pytanie nie znalazłem, więc pozwalam sobie otworzyć nowy wątek.
Krótko i na temat: C-Max 1.6 TDCi, 109KM, 2004 rok, usterka skrzyni CVT z kodami błędów:
P0715
P0741
P0701
P2765

Wstępny koszt naprawy w Samko (Warszawa): 6000zł netto.
Zamiast naprawiać i nie być pewnym trwałości skrzyni (sama konstrukcja nie jest zbyt udana) postanowiłem pójść w kierunku zmiany na ręczną.
I teraz do Was, Drodzy Forumowicze pytanie:
Czy orientujecie się gdzie w Warszawie można wykonać taką zamianę skrzyń?
Możecie polecić warsztat, gdzie kompleksowo załatwię temat? Tzn. części, montaż, przeprogramowanie komputera, blokada stacyjki etc?

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2014, 12:36   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Przekładka skrzyni z CVT do Manuala

Myślę że zamiana na manualną, to nie jest dobry wybór, dużo komplikacji, a i koszty nie małe.
Mógłbyś może poszukać kogoś kto naprawi taniej, albo poszukać takiej samej skrzyni używanej , .

Nic nie napisałeś o objawach ,jakie usterki tej skrzyni, bo parę cyferek nie do każdego docierają.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2014, 12:42   #3
cichy82
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Przekładka skrzyni z CVT do Manuala

W skrzyni pojawia się usterka, którą resetuje się wyłączeniem i włączeniem silnika.
Zazwyczaj usterka wywoływana jest mocniejszym wciśnięciem gazu lub hamowaniem silnikiem.
Objawy to zawsze komunikat "Usterka skrzyni biegów" i:
1. wzrost obrotów o ok 200obr/min i możliwość korzystania z "ręcznego" przełączania (co nie przeszkadza tak naprawdę w jeździe)
LUB
2. brak mozliwości zmiany "ręcznej" i jakby zblokowany jeden bieg (wtedy konieczne jest zgaszenie i uruchomienie silnika).
Ten drugi wariant pojawia się często np w upalne dni, gdy auto stoi cały dzień w słońcu.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2014, 15:16   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Przekładka skrzyni z CVT do Manuala

Myślę że masz usterkę elektryczną, czyli coś z komputerem, przewodami, stykami. Nie jest to usterka mechaniczna skrzyni, bo wtedy jest inna jazda, a włączanie, wyłączanie nie pomaga. Znajdż ogarnietego speca od skrzyń, i szukaj po lini elektryki.Mechanika w skrzyniach automatycznych tak szybko sie nie psuje, powinna 500 tys zrobić, ale kabelki niestety sie psują.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2014, 15:25   #5
cichy82
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Przekładka skrzyni z CVT do Manuala

Też tak sobie myślałem, ale pierwsza diagnostyka na serwisie wskazała usterkę mechaniczną właśnie.
Niestety akurat ta skrzynia CVT to fabrycznie wadliwa konstrukcja - zdaje się nie do końca przemyślana zanim trafiła do współpracy z silnikiem diesla. Wolę chyba pozbyć się jej na dobre.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2014, 21:36   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Przekładka skrzyni z CVT do Manuala

Tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] masz właściwy temat. Na ostatniej stronie kolega kuba0005 oferuje przekładki.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
c-max , cvt , swap


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.