Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-01-2019, 18:38   #1
buroszaj
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 22-12-2018
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Wymiana chłodzenia czujnika temperatury wewnętrznej

Witam,

Mam problem z prawdopodobnie chłodzeniem czujnika temperatury wewnętrznej. Jest on zlokalizowany pod stacyjką za plastikową osłonką (z zewnątrz widac kratkę). Problem polega na tym, że wentylator chłodzący po uruchomieniu strasznie hałasuje i muszę pogłaśniać radio by mnie to nie drażniło. Po jakimś dłuzszym czasie wentylatorek cichnie, ale dalej jest słyszalny. Chciałbym go wymienić na nowy lub ewentualnie jakoś go przeczyścić o ile to możliwe. Niestety nie znalazłem na forum tematu, który by to opisywał (jeśli takowy istnieje bedę wdzięczny o przekierowanie). Możliwe, że źle nazwałem część, z którą jest problem i dlatego nie udało się nic znaleźć. Jeśli potrzeba mogę dorzucić fotke tego elementu.
Będę wdzięczny za pomoc.

buroszaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2019, 10:35   #2
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,351
Domyślnie Odp: Wymiana chłodzenia czujnika temperatury wewnętrznej

Mam to samo do zrobienia.

Numer części wg mnie to 1754599 dla europejskich i 1325968 dla anglików.

Wygląda to tak.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na schemacie zaznaczone jest mniej więcej tutaj:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Znalazłem nagranie na YT. Oglądaj od 2:18


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2019, 11:29   #3
Fitch82
ford::average
 
Avatar Fitch82
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 05-05-2016
Skąd: Zamość
Model: Ford Focus MK3 Titanium
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM
Rocznik: 2012
Postów: 94
Domyślnie Odp: Wymiana chłodzenia czujnika temperatury wewnętrznej

Nowy czujnik koszt ponad 300 ja kupiłem używany za 50 na allegro
Fitch82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2019, 12:28   #4
Bartuś01
ford::advanced
 
Avatar Bartuś01
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 22-04-2007
Skąd: Bełchatow
Model: Focus III
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 218
Domyślnie Odp: Wymiana chłodzenia czujnika temperatury wewnętrznej

Ale fajnie ze to wrzuciłeś . Na wiosne musze to zrobic bo czasem słuchać bzyczenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.A patrząc na filmik banalna sprawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 06-08-2022 o 22:41
Bartuś01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2019, 12:57   #5
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,351
Domyślnie Odp: Wymiana chłodzenia czujnika temperatury wewnętrznej

Zestawienie zrobiłem, bo już chyba rok temu usłyszałem jakieś bzyczenie/buczenie z tamtej okolicy i obiecałem sobie, że się za to kiedyś zabiorę.
Też się zdziwiłem, że wystarczy tylko jeden plastik wyrwać z uchwytów.
Martwi mnie tylko (bo nie ogladałem z dźwiękiem) czy nagrywający czasami nie próbował czyścić wiatraczka,
ale z racji że nic to nie dało to wymienił.

U mnie bzyczy tylko czasami (oczywiście rano) i myślę, czym go potraktować.
Nie wiem czy nie użyję czasami tego samego płynu co do czyszczenia czujników MAF/MAP ale to na razie zgadywanka.
Z drugiej strony, czy można zapsikać to płynem i nie uwalić?


mały update: w komentarzach pod filmem na YT ktoś wspomina, że samo czyszczenie spokojnie wystarcza.
W takim razie wygląda na to, że filmik powstał dlatego, że czujnik nie działał, a nie że był czyszczony bo przeszkadzał hałas.
Może nawet dzisiaj się za to zabiorę tylko musiałbym moją ledową latarkę podładować.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2019, 17:33   #6
buroszaj
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 22-12-2018
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wymiana chłodzenia czujnika temperatury wewnętrznej

Super. Dzięki wielkie za pomoc. Faktycznie nie wygląda to jakoś skomplikowanie. Ja planowałem na początku potraktować to zwykłym sprężonym powietrzem z puszki takiej jak do kompów mozna kupić, ale jak nie pomoże to wymienię.
buroszaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2020, 18:52   #7
saint12
ford::beginner
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 01-08-2012
Model: Ford Focus III ST-Line
Silnik: 2.0 150KM --> 190KM & 449Nm
Rocznik: 2017
Postów: 23
Domyślnie Czujnik temperatury wewnętrznej - INT_TEMP (klimatyzacja)

Witam,

Przeszukałem forum ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Mianowicie po dłuższej jeździe jak np mam ustawione 22 stopnie na klimatroniku, zaczyna się robić bardzo zimno w samochodzie (odczuwałem to zawsze gdy na zewnątrz temperatura wahała się około 0 stopni) - teraz z racji wyższy temperatur odczuwam to mniej ale jednak.

Z racji większej ilości czasu, podpiąłem się komputerem i widzę, że INT_TEMP = 215 stopni. Wg opisu jest to właśnie czujnik temperatury wewnętrznej.

Co oznacza taka dziwna wartość? Czy ktoś mógłbym sprawdzić u siebie jak wygląda ta wartość? Czy ten czujnik (zakładam, że to ten pod kierownica za kratkami o oznaczeniach H82NB (BM5T-8B506-AB) nie powinień pokazywac poprawnej temperatury wewnątrz samochodu? Zdaje sobie sprawę, że ten czujnik ma swoją bezwładność - nie oczekuje idealnie zmierzonej temperatury ale wartość 215 stopni jest bardzo dziwna.

Widziałem również zrzuty z FORScan i ludzie mają tam normalne temperatury między 10-30 stopni np.

Nie jest dla mnie problemem wymiana tego czujnika ale chciałbym wiedzieć czy to dobry trop.

Dziękuje bardzo za pomoc.
saint12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2020, 11:40   #8
saint12
ford::beginner
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 01-08-2012
Model: Ford Focus III ST-Line
Silnik: 2.0 150KM --> 190KM & 449Nm
Rocznik: 2017
Postów: 23
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury wewnętrznej - INT_TEMP (klimatyzacja)

Poradziłem sobie z problemem. Nadal nie wiem czym jest INT_TEMP (po kupnie nowego interfejsu chyba nawet tego nie ma tam teraz przy odczycie) jednak udało mi się zdiagnozować problem.

Okazało się, że padł wiatraczek w czujniku od temp wewnętrznej i utrzymywał cały czas wysoka temperaturę. Robiłem test grzejąc w aucie na 30 stopni (odczyt IAMT) i później ustawiając na niska temperaturę. Czujnik nadal pokazywał około 30-32 stopni bo nie był w stanie zaciagać powietrza z wewnątrz auta.

Ciekawostka: dzwoniłem do ASO pytając ile ten czujnik kosztuje po numerze VIN - Pan oznajmił zaporową cenę 407zł (czujnik na zamówienie brak na stanie).
Kupiłem na Allegro za 40zł (wyjęty z rozbitka) - działa wybornie i zadziwiająco szybko reaguje na zmianę temperatury. Klapy teraz sterowane są prawidłowo.

Dla przypomnienie, czujnik ten ma oznaczenie BM5T-8B506-AB (Focus 2017).
Na internecie w sklepie forda znalazłem ten czujnik, wyglądał identycznie ale ma oznaczenia G1B5-19C734-AA. Po sprawdzeniu po VIN okazało się, że katalogowo nie pasuje do mojego (tutaj nie jestem tego pewien) może osoba która sprawdzała się pomyliła albo nie było dobrej informacji.

Ostatnio edytowane przez saint12 ; 23-04-2020 o 11:44
saint12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2020, 13:20   #9
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,351
Domyślnie Odp: Wymiana chłodzenia czujnika temperatury wewnętrznej

Ceny tego czujnika w ASO to niestety jakieś nieporozumienie.
Mój rzęzi od dwóch lat (podczas jazdy nie słychać, ale po odpaleniu auta jak się siedzi w kabinie to jednak słychać jak wiatraczek rzęzi). Może kiedyś kupię jakiś zamiennik a ten hałaśliwy rozbiorę. Psikanie tam smaru w ten wiatrak nic nie pomaga
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2020, 14:23   #10
doubleube
ford::average
 
Avatar doubleube
 
Imię: Wlod
Zarejestrowany: 13-02-2020
Skąd: Gdynia
Model: Focus mk3 fl
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 95
Domyślnie Odp: Wymiana chłodzenia czujnika temperatury wewnętrznej

Ja go wyjąłem, łatwo się rozbiera, trochę kurzu, przesmarowałem i cisza
Polecam

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez doubleube ; 25-04-2020 o 16:13
doubleube jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus , wentylator , wymiana czujnika


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.