Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-04-2019, 07:37   #1
BIZONIK79
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 28-11-2018
Skąd: Glasgow
Model: Ford transit 2.2 mk7, Mondeo mk4 2.0
Silnik: 2.2 diesel, 2.0 DURATEK HE
Rocznik: 2009, 2008
Postów: 22
Domyślnie Nagle zaczął dymic na biało

Witam.
Problem jest następujący, mój Transit 2.2 Fwd podczas spokojnej jazdy zaczął nagle dymic na biało ilośc dymu była porażająca pzejechałem w taki sposób jeszcze około 5km, dymił ustawał i znowu dymił to mniej to wiecej dojechałem do domu teraz pacjet stoji proszę o jakies rady . Dziekuję


Ostatnio edytowane przez BIZONIK79 ; 02-04-2019 o 07:04
BIZONIK79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2019, 08:12   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Nagle zaczoł dymic na biało

Są dwie możliwości: albo jest para z płynu chłodniczego, albo spalony olej.
Możliwe, że płyn chłodniczy przedostaje się do cylindrów. Albo uszczelka pod głowicą padła, albo powstało jakieś pęknięcie .
To czy to płyn czy jednak olej się spala - decyduje zapach spalin - w obu przypadkach charakterystyczny.
Jeżeli spala się olej, to możliwe jest pękniecie tłoka i wypalenie dziury w tłoku, ewentualnie uszkodzona turbina.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2019, 08:45   #3
BIZONIK79
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 28-11-2018
Skąd: Glasgow
Model: Ford transit 2.2 mk7, Mondeo mk4 2.0
Silnik: 2.2 diesel, 2.0 DURATEK HE
Rocznik: 2009, 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Nagle zaczoł dymic na biało

Dzieki Zgredzik za szybka odpowiedź. W takich syuacjach ze snem cieżko więc poleciałem zobaczyć jak zachowa sie rano .......... dziwne rzeczy bo nie dymi prawie wcale .... jak dodam gazu tak do 2.5 i potrzymam chwilwę jest lekko na biało ale naprawde lekkutko ..... i zajżałem pod maske zawór egr jest ciutke jakby mokry przy łaczeniu gumowego wężaz metalowya rurka wchodząca do egr albo wychodzącą ......no nie wiem przejade sie zaraz tak kawałek zobacze czy jak sie rozgrzeje zacznie dymić .......i jest troche mokro obok pierwszego z lewej wtrysku .... nawet nie troszkę, a więcej niz troszke
BIZONIK79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2019, 08:50   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Nagle zaczoł dymic na biało

Układ chłodniczy jest ciśnieniowy - ale ciśnienie nominalne uzyskuje dopiero po rozgrzaniu silnika. I dopiero to ciśnienie wypycha płyn do cylindrów.
Na czas dojazdu do warsztatu możesz poluzować korek wlewu płynu na zbiorniczku wyrównawczym, układ chłodniczy będzie otwarty - niczym to nie grozi, a silnik nie będzie dymił jak lokomotywa.

Ale mogą być inne przyczyny...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 01-04-2019 o 08:52
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2019, 09:49   #5
BIZONIK79
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 28-11-2018
Skąd: Glasgow
Model: Ford transit 2.2 mk7, Mondeo mk4 2.0
Silnik: 2.2 diesel, 2.0 DURATEK HE
Rocznik: 2009, 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Nagle zaczoł dymic na biało

Zachownie autka zmieniło sie diametralnie ,przestał dymić, a kiedy sie rozgrzał to już zupełnie nic się nie dzieje, lecz kiedy wkreca się teraz na obroty tak jak turbina się załącza pojawił się jakiś dzwięk poteguje się kiedy obroty idą wyżej, nie jest uciążliwy ale nie było go poprzednio, przejechałem z 5km nic nie dymił a wczoraj to było normalnie biało auta nie było widać 20 m za mną. Coś mam podejrzenie, że to turbo bedzie ale brak doświadczenia skutecznie mi mówi czytaj co znawcy piszą .
BIZONIK79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2019, 10:03   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Nagle zaczoł dymic na biało

Hm...
Między turbiną i kolektorem ssącym jest intercooler. Jeżeli turbina wali olejem, to w intercoolerze musi być mnóstwo oleju.
Intercooler ma węże podłączone z przodu pod przednią belką, łatwo można je odłączyć (nawet od biedy na ulicy) i zobaczyć ile tam oleju jest.
Ale pamiętaj, że trochę oleju tam zawsze jest (z odmy - to normalne), chodzi o to, aby nie ściekał grubą warstwą po ściankach rur i kapał na ziemię. natomiast cienka tłusta warstewka może być, to normalne.
Jeżeli będzie tam dużo oleju który cieknie i kapie, to prawdopodobnie łożyskowanie turbiny padło. Jest to o tyle niebezpieczne, że rozgrzany silnik może się rozbiegać i ulec samozniszczeniu. Zajrzyj w google wpisując "choroba szalonych diesli". [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 01-04-2019 o 10:05
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2019, 12:31   #7
BIZONIK79
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 28-11-2018
Skąd: Glasgow
Model: Ford transit 2.2 mk7, Mondeo mk4 2.0
Silnik: 2.2 diesel, 2.0 DURATEK HE
Rocznik: 2009, 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Nagle zaczoł dymic na biało

o kurczątko, po obejrzeniu filmiku zaraz sprawdze te węże. Auto teraz stoji od rana, mam nadzieje ze nie dojdzie do takiej akcji w razie czego . Jeszcze raz dziękuje Ci za wszystkie wiadomości. Napisze zaraz po sprawdzeniu .

Ostatnio edytowane przez BIZONIK79 ; 01-04-2019 o 12:43
BIZONIK79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2019, 16:06   #8
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Nagle zaczął dymic na biało

A chłodnica egr? Sprawdź, bo daje podobne objawy a mechanicy często zabierają się za UPG w takich przypadkach.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2019, 16:31   #9
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Nagle zaczął dymic na biało

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A chłodnica egr? Sprawdź, bo daje podobne objawy a mechanicy często zabierają się za UPG w takich przypadkach.
Jest taka możliwość, ale raczej na wolnych obrotach lub bardzo niskich - wtedy płyn razem ze spalinami idzie w dolot i jest biały kopeć.

Jak już pisałem wyżej - warto powęszyć za tymi spalinami, spalony olej ma charakterystyczny zapach, a przekotłowany w cylindrach w białą parę wodną płyn chłodniczy też ma zupełnie inny, charakterystyczny zapach.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 03-04-2019 o 16:48
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2019, 06:35   #10
BIZONIK79
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 28-11-2018
Skąd: Glasgow
Model: Ford transit 2.2 mk7, Mondeo mk4 2.0
Silnik: 2.2 diesel, 2.0 DURATEK HE
Rocznik: 2009, 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Nagle zaczął dymic na biało

Witajcie.
Dziękuje za wszystkie infomacje , jak Wojtek wspomniał wczesniej sprawdziłem olej w przewodach pod zderzakiem , było go troszkę nie lało sie ale wykapało trszkę .... niestety dziagnoza jest juz pewna i padła turbina . I tu pytanie czy jestem w stanie sam przłożyć ta turbine a jeśli tak to jak dobrać odpowiedni model , gdzie np. jest jaki oem albo inne szczgółowe dane ? i czy jest juz może jakiś poradnik na forum (bo nie mogę znaleść)
BIZONIK79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.