Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-09-2013, 22:53   #21
Wąglas
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 22-08-2013
Skąd: Gniezno
Model: Focus Sedan
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 51
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)

Masa silnika przeczyszczona, aczkolwiek wyglądała dobrze, nic nie zaśniedziałe. Dodatkowo poprowadzona masa na alternator. Przy okazji elektryk zauważył, że część przewodu odpowietrzającego skrzynię korbową jest wgnieciona, więc ten odcinek wymienił. Ponadto mówił, że zawór od skrzyni korbowej jest lekko wyszczerbiony. Kupię nowy, koszt duży nie jest (50zł). Pytanie, czy kupować też uszczelkę na ten zawór? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ponadto elektryk stwierdził, że po wymianie krokowca trzeba trochę pojeździć, bowiem potrzebuje on czasu, by się dopasował, nawet do dwóch tygodni.

Wezmę się za tą uszczelkę od odpowietrzenia skrzyni korbowej i zobaczymy jakie efekty będą.

Wąglas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2013, 11:45   #22
addka
ford::amateur
 
Imię: AGATA
Zarejestrowany: 18-09-2012
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: FOCUS C-MAX
Silnik: 1.8
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)

mam c-maxa 1.8 i rano na zimny strzela z tlumika na benzynie jak sie przelaczy na gaz to jesgt ok prosze o rade czy ktos sie z tym spotkal
addka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2013, 18:48   #23
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)

Cytat:
Napisał Wąglas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Ponadto elektryk stwierdził, że po wymianie krokowca trzeba trochę pojeździć, bowiem potrzebuje on czasu, by się dopasował, nawet do dwóch tygodni.....
Witam.
Dziwne. Ja już dwa razy wymieniałem krokowca i od razu po wymianie działał poprawnie.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2013, 04:52   #24
Lukasz6
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-06-2012
Model: focus c-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 78
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)

Witam. Z tego co wiem to te silniki wcale nie powinny chodzić na paliwie gazowym.
Lukasz6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2013, 14:20   #25
mazuna
ford::amateur
 
Imię: Natan
Zarejestrowany: 18-09-2012
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 Zetec 16V
Rocznik: 1999
Postów: 8
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)

Cytat:
Napisał Lukasz6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Z tego co wiem to te silniki wcale nie powinny chodzić na paliwie gazowym.
trzeba rozwiązać problem, a nie że sie nie nadaje silnik.. sa goście na forum co na gazie mają ponad 400 000 km.. co powiesz? oczywiście trzeba opanowac Zeteca i czasem poregulować, ale da sie.
mazuna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2013, 16:02   #26
Wąglas
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 22-08-2013
Skąd: Gniezno
Model: Focus Sedan
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 51
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)

Ja również mam instalację LPG. Zrobione już na niej ponad 80 000 km. Oczywiście założony jest lubryfikator. Praktycznie wszędzie można przeczytać, że do zeteca nie zakłada się gazu, bądź też nie zaleca. Ja mam założoną instalację AG-Centrum. Wszystko ładnie chodzi, żadnego szarpania, strzelania, itd.

Problem mam jedynie z gaśnięciem silnika na jałowym biegu przy wyższych prędkościach, np. przy hamowaniu ze 100km/h, gdy dłużej trzymam sprzęgło. I nie jest to kwestia gazu, bo to samo dzieje się na benzynie. Trochę rzeczy już posprawdzane, wymieniony silnik krokowy na nowy oryginał i przewód odpowietrzania skrzyni korbowej. Jest lepiej, bo wcześniej gasł, przy każdym hamowaniu. Mam ponoć jeszcze lekko ukruszony zawór odpowietrzania skrzyni korbowej i nawet jeśli, to on nie jest winowajcą, to lepiej go wymienię. No i chyba potencjometr położenia przepustnicy wymienię, tutaj ponoć często to była główna przyczyna. I teraz pytanie, kupować oryginalny (koszt ponad 150zł), czy może zamiennik np. Getze (65zł). Marka Getze anonimowa nie jest, więc cena w porównaniu z oryginalnym atrakcyjna. Pytanie czy warto? Oryginalnej używki nie chcę brać, bo wiadomo w tych czujnikach wycierają się ścieżki, także człowiek nie wie w co się pakuje na dobrą sprawę.
Wąglas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2013, 09:08   #27
Wąglas
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 22-08-2013
Skąd: Gniezno
Model: Focus Sedan
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 51
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)

Wszelkie problemy mam z głowy, po wizycie w serwisie Boscha w Gnieźnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Oddałem auto wczoraj rano do serwisu z dokładnym opisem co i jak. Dzisiaj rano auto stoi już pod blokiem :-) Wszystkie dokuczliwe objawy i usterki zostały wyeliminowane. Problem gaśnięcia silnika mam z głowy. Wszystkiemu winna była przepustnica, a w zasadzie jej złe wyregulowanie. Ktoś kiedyś musiał tam grzebać i nie miał o tym pojęcia. Przepustnica jest sterowana za pomocą linki i jest też tam jakaś śruba. No i ta śruba, była przez kogoś wcześniej kręcona, co spowodowało rozregulowanie. Mechanik, który to robił, od lat zajmuje się fordami i dokładnie zna wszystkie parametry, co jaki z czym. Dodatkowo wymienił zawór odpowietrzania skrzyni korbowej, bo stary był lekko ukruszony. Problem miałem też z mrugającymi światłami. Tutaj po prostu silnik był już na tyle słaby, po włączeniu klimy i ogrzewania szyby. Problem też usunął. Nie chciał powiedzieć co dokładnie zrobił, ale stwierdził, że idzie to obejść. No i na koniec, wgrał nowe oprogramowanie na komputer, aczkolwiek to już profilaktycznie. Samo w sobie oprogramowanie nie było przyczyną tych różnych dolegliwości.

Podsumowując, zrobione zostało:

- regulacja przepustnicy
- wymiana zaworu odpowietrzenia skrzyni korbowej
- usunięcie usterki słabnącego silnika przy klimie i ogrzewaniu szyby
- wgranie nowego oprogramowania

Koszt tej wizyty w serwisie to nieco ponad 400zł. Wszelkie dolegliwości ustąpiły. Teraz, aż przyjemnie się jeździ. Mknę 100km/h, duszę sprzęgło i obroty ładnie się trzymają na 1000, dopiero jak wyhamuję, zejdą do 750. Gra gitara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wąglas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2013, 17:12   #28
mazuna
ford::amateur
 
Imię: Natan
Zarejestrowany: 18-09-2012
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 Zetec 16V
Rocznik: 1999
Postów: 8
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)

Cytat:
Napisał Wąglas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Podsumowując, zrobione zostało:

- regulacja przepustnicy
- wymiana zaworu odpowietrzenia skrzyni korbowej
- usunięcie usterki słabnącego silnika przy klimie i ogrzewaniu szyby
- wgranie nowego oprogramowania
to są rzeczy które można zawsze sprawdzić samemu.. srubeczke na przepustnicy, zawór skrzyni korbowej. Ale super że udało Ci się. Masz auto na lpg? czy tylko benzyna? ja oddałem auto dzisiaj do mechanika - elektryka, zobaczymy, mówił że do jutra powinno auto być gotowe. zmieniłem wszystko prawie co sie dało, oprocz przepływomierza, i czujnika położenia wałka rozrządu.. zobaczymy
mazuna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2013, 22:06   #29
Wąglas
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 22-08-2013
Skąd: Gniezno
Model: Focus Sedan
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 51
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)

Może i można samemu, ale aż tak się nie znam, by to zrobić. O zaworze odpowietrzania wiedziałem, ale skoro dawałem do serwisu, to już za jednym zamachem, kazałem im wymienić. Auto mam na lpg. Instalacja AG-Centrum + lubryfikacja. Na wiosnę czeka mnie wymiana reduktora, bo powinno się go wymieniać mniej więcej co 100tys., a na lpg w tej chwili zrobione jakieś 80tys. Z tym będę musiał uderzyć do Konina, bo tam są dwa serwisy AG, a tam mam najbliżej.
Wąglas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2013, 19:23   #30
mazuna
ford::amateur
 
Imię: Natan
Zarejestrowany: 18-09-2012
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 Zetec 16V
Rocznik: 1999
Postów: 8
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)

czyli tak, mechanik-elektryk stwierdził kołysanie ciśnienia paliwa, zaproponował pompke paliwa wymienić. Wziąłem sie dzisiaj po południu za to, demontaż zbiornika, iględziny wnętrza zbiornika, i układu zasilania paliwa-pompa, kosz plastikowy, siatki do firtrowania.. wszysto w dość tragicznym stanie.. syf syf syf.. czarne mikro czy nie mikro elementy widoczne okiem w paliwie i w zbiorniku..filtr paliwa wymieniałem 4 miesiące temu, nieda sie go przedmuchać ustami, kiedy nowy sie da, czyli zasyfiony również.. mam już pompke paliwa nową, jutro czyszczenie baku, i składamy.. a, i dalsza rzecz, diagnostyka stwierdziła że jest bład odczytu sondy lambda, wymieniłem, autko na gazie jezdzi lepiej, (poprostu w miedzyczasie sie lambda jeszcze dodatkowo zepsuła, i dlatego byłem w rosterce,bo auto raz jezdziło lepiej raz gorzej, a tu sie okazuje że poprostu jak zmieniałem czujniki itd, coś sie psuło a coś naprawiało.) a na benzynie zobaczymy jutro. prawdopodobnie bedzie filmik na youtube, także jak bedzie to podam linka.
mazuna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
gaśnie silnik , gaśnięcie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.