Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-07-2020, 16:53   #2331
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

O ile się nie mylę to BOSION z px6 ma niskonapięciowe wyjście.
Ewentualnie przy niektórych sub że wzmacniaczem jest możliwość połączenia przednich prawy i lewy pod sub

yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2020, 14:14   #2332
LukaszLDZ
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-08-2020
Skąd: Łódź
Model: Galaxy mk3
Silnik: 2.0 143km
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Chcę założyć radio z androidem

Witam na początku i pozdrawiam jako nowy użytkownik. Kupiłem auto z fabrycznym blaupunkt FX. Wiadomo wiele nie oferuje. Chciałbym w to miejsce wrzucić coś porządnego nie stricte najtańszego chińczyka i coś co by pasowało też stylistycznie w srebrna ramkę panelu klimy. Czytałem wiele i nikt konkretnie nie polecał żadnej stacji multi z androidem i GPS która byłaby bezproblemowa i jakością zapewniała przyzwoite granie. Natknąłem się w necie na gms 7901. Wygląda to na kompromis. Co używacie w swoich fordach i jak to wygląda. Nie ukrywam że oprócz funkcjonalności i jakości dźwięku zależy mi na wyglądzie by to jakoś zgrywało się z deska.

Taki chinol mi się podoba ale co z jakością?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy wrzucić ramkę i stacja clarion czy inna z android markowa. Czy taki chińczyk byłby ok

Ostatnio edytowane przez LukaszLDZ ; 03-08-2020 o 17:57 Powód: https://allegro.pl/oferta/android-4gb-ford-mondeo-focus-nawigacja-radio-pl-9307485156
LukaszLDZ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2020, 07:21   #2333
dexter74
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 119
Domyślnie Podłączenie radia Android - kilka problemów.

Kupiłem takie oto radio:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wersja 2/32GB.

Zamontowałem, gra, świeci :-)

Ale na początek trafiłem na kilka problemów, może coś ktoś doradzi:


1. Odpalam samochód, radio się włącza. Sukces. Ale gaszę samochód, radio się wyłącza i nie mogę go włączyć, jak w starym radyjku. A czasem na postoju bez odpalania zapłonu by się przydało :-)

2. Są do tego radia jakieś nakładki programowe? Na filmach yt cuda na kiju a tu zwykły android ��.

3. Da się zmienić skok głośności przy kręceniu gałką?

4. Wrzucam wsteczny i radio gaśnie. Po zmianie biegu "do przodu" radio się włącza. To, że ekran się wygasza to OK, pewnie chce kamerę cofania odpalić (jeszcze jej nie ma), ale dlaczego radio milknie?

5. Guziki na kierownicy. Głośność działa, natomiast prawo/lewo/M powodują jakieś dziwne akcje, np. powrót do menu w radio. A dobrze byłoby po staremu, np. kolejna stacja radiowa...

Ogólnie była masa kabli, patrz zdjęcie. Podłączyłem te zaznaczone na zielono, tej wiązki niezaznaczonej nie podłączałem, nie wydaje się potrzebna. Wstępnie podłączyłem też kabelek do kamery.
Złączek oznaczonych na czerwono nie łączyłem, gdzieś znalazłem info aby tego nie robić jeśli jest CAN.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dexter74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2020, 17:51   #2334
Magmaruss
ford::beginner
 
Avatar Magmaruss
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 12-09-2018
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: TDCi 2.0 130 KM
Rocznik: 2008
Postów: 21
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
1. Oprócz włączania zapłonu (pozycja 3), jest jeszcze w stacyjce pozycja 2, gdzie prąd też jest, w tym trybie już nie działa? A może po prostu nie wybudziłeś radia? Robi się to przytrzymując wciśniętą lewą gałkę (u mnie z napisem pwr) przez 2-3 sekundy.

2. Zależy co masz na myśli mówiąc cuda na kiju. Jeżeli chodzi o szatę wizualną i dodatkowe opcje konfiguracyjne to zawsze możesz spróbować wgrać Custom ROM, jak na razie tworzone chyba tylko przez Malaysk i Hal9k. Operacja oczywiście ryzykowna jak nie wiesz co robisz oraz często wymaga jeszcze aktualizacji MCU do odpowiedniej wersji. Ewentualnie dla mniejszych zmian są jeszcze Launchery, w sumie takie same jak na smartfony zmieniające wygląd UI. Ja instalując hal9k z Androidem 9 znalazłem ich kilka w pamięci urządzenia.

3. Z tego co pamiętam jak bawiłem się ustawieniami, to gdzieś była konfiguracja skoku i prawdopodobnie to było w Ustawienia -> Samochód (CAR) -> Ustawienia fabryczne (tutaj często trzeba wpisać kod do ustawień, może być inny dla każdego urządzenia) U mnie to chyba 126 albo 127. Nie ma tutaj limitu prób, więc możesz postrzelać.

4. To jest domyślne zachowanie dla kamery cofania. Nie jestem pewny, ale chyba też można to ustawić w miejscu z Ad. 3

5. Co do tego problemu, to albo moduł CANBUS (ta kosteczka na Twoim zdjęciu) nie współpracuje poprawnie albo tak domyślnie jest ustawione dla tego producenta. Większość tych urządzeń ma możliwość "nauczenia" kontroli przyciskami. To wszystko możesz zrobić też z poziomu ustawień z Ad. 3. Tam możesz albo wejść w uczenie sterowania, potem prawdopodobnie klika się przycisk, żeby włączyć nasłuch sygnału, następnie klikasz przycisk na kierownicy i powinna się pokazać pozycja z klikniętym przyciskiem i po kliknięciu na tą pozycję powinna być możliwość przypisania mu funkcji. Jednak najpierw możesz spróbować jeszcze z poziomu tych ustawień ustawić CANBUS zgodnie z modelem Twojego pojazdu, może to wystarczy.

Co do tych wiązek, to ja mając podłączony moduł CANBUS, mam podłączoną wiązkę z kablem czerwonym i pomarańczowym do wtyczki wypuszczonej z wiązki CANBUS. W innych wypadkach CANBUS nieodpowiednio sterował mi zasilaniem radia i nie chciał go na przykład wybudzić.

Ostatnio edytowane przez Magmaruss ; 18-08-2020 o 17:53
Magmaruss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2020, 20:06   #2335
dexter74
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 119
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał Magmaruss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
1. Oprócz włączania zapłonu (pozycja 3), jest jeszcze w stacyjce pozycja 2, gdzie prąd też jest, w tym trybie już nie działa? A może po prostu nie wybudziłeś radia? Robi się to przytrzymując wciśniętą lewą gałkę (u mnie z napisem pwr) przez 2-3 sekundy.
Jak mam stacyjkę na pozycji 2 to radio oczywiście się włącza. Ale włącza się też wszystko inne, nawiewy itd.
Chodzi mi o coś takiego jak w oryginalnym radio - otwieram samochód, wciskam guzik w radio i włącza się ono na godzinkę.

Cytat:
Napisał Magmaruss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
2. Zależy co masz na myśli mówiąc cuda na kiju. Jeżeli chodzi o szatę wizualną i dodatkowe opcje konfiguracyjne to zawsze możesz spróbować wgrać Custom ROM, jak na razie tworzone chyba tylko przez Malaysk i Hal9k. Operacja oczywiście ryzykowna jak nie wiesz co robisz oraz często wymaga jeszcze aktualizacji MCU do odpowiedniej wersji. Ewentualnie dla mniejszych zmian są jeszcze Launchery, w sumie takie same jak na smartfony zmieniające wygląd UI. Ja instalując hal9k z Androidem 9 znalazłem ich kilka w pamięci urządzenia.
Custom romów wolę nie pakować, ryzyko jest za duże.
Launchera mam Agama i jest nawet spoko.
Zainstalowałem PowerAmpa do muzyki ale nie mam bladego pojęcia jak zmienić pełnoekranową wizualizację dźwięku, włączam tylko takie kreseczki, nie wiem jak zmienić na inne :-(

Cytat:
Napisał Magmaruss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
3. Z tego co pamiętam jak bawiłem się ustawieniami, to gdzieś była konfiguracja skoku i prawdopodobnie to było w Ustawienia -> Samochód (CAR) -> Ustawienia fabryczne (tutaj często trzeba wpisać kod do ustawień, może być inny dla każdego urządzenia) U mnie to chyba 126 albo 127. Nie ma tutaj limitu prób, więc możesz postrzelać.
Już to znalazłem (tzn. te ustawienia), kod 8888. Na razie nie grzebałem zbytnio, żeby nie zepsuć :-)

Cytat:
Napisał Magmaruss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
4. To jest domyślne zachowanie dla kamery cofania. Nie jestem pewny, ale chyba też można to ustawić w miejscu z Ad. 3
Znalazłem w ustawieniach opcję wyciszania radia po wrzuceniu wstecznego, odznaczyłem i jest OK.

Cytat:
Napisał Magmaruss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
5. Co do tego problemu, to albo moduł CANBUS (ta kosteczka na Twoim zdjęciu) nie współpracuje poprawnie albo tak domyślnie jest ustawione dla tego producenta. Większość tych urządzeń ma możliwość "nauczenia" kontroli przyciskami. To wszystko możesz zrobić też z poziomu ustawień z Ad. 3. Tam możesz albo wejść w uczenie sterowania, potem prawdopodobnie klika się przycisk, żeby włączyć nasłuch sygnału, następnie klikasz przycisk na kierownicy i powinna się pokazać pozycja z klikniętym przyciskiem i po kliknięciu na tą pozycję powinna być możliwość przypisania mu funkcji. Jednak najpierw możesz spróbować jeszcze z poziomu tych ustawień ustawić CANBUS zgodnie z modelem Twojego pojazdu, może to wystarczy.
No właśnie w tych ustawieniach radio "nasłuc***e" wciśnięcia guzika, ale nie reaguje. Napisałem do Chińczyka to mi odpisał "Please connect key 1 (brown cable) with car steering wheel control,and then please "Steering learning" and it will be ok."
Tylko, że nie wiem o co kaman...
Niemniej jak piszesz - wszedłem w ustawienia samochodu i tam metodą prób i błędów zmieniłem samochód na "Ford jakiśtam", nie pamiętam jak się to nazywało, ale na pewno nie mondeo :-) I guziki same ożyły, głośność, zmiana stacji, zmiana utwory itd.


Na chwilę obecną wszystko prawie jest OK, poza nie wyświetlaniem niczego z radia na Conversie. Od momentu montażu radia widnieje na ekranie tylko 89,2MHz i to się nie zmienia :-/
dexter74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2020, 10:41   #2336
watz
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 07-03-2010
Skąd: Poznań
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
A jak radio działa jako zestaw głośnomówiący? Da się połączyć przez BT z telefonem? Ma może dodatkowy zewnętrzny mikrofon? Albo choć gniazdo do niego?
__________________
było: FFI FL 1.8TDDI 90KM
jest S-MAX FL 2.0TDCI 140KM 163KM 190KM & FFII FL 2.0TDCI 136KM

Ostatnio edytowane przez watz ; 19-08-2020 o 10:43
watz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2020, 12:02   #2337
dexter74
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 119
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Działa ok.
Mikrofonu zewnętrznego brak.
Pewnie jedna z tych dziurek na froncie radia to mikrofon (o ile nie wszystkie).
Sparowało się z fonem bez problemu, ściągnęło listę połączeń itd.
Zadzwoniłem - rozmówca słyszał mnie wyraźnie, ja jego też.
Wystarczająca, aby odznaczyć "jest OK".
dexter74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2020, 23:18   #2338
watz
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 07-03-2010
Skąd: Poznań
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał dexter74 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Działa ok.
[...]
Zadzwoniłem - rozmówca słyszał mnie wyraźnie, ja jego też.
Wystarczająca, aby odznaczyć "jest OK".
Dzięki za info. A czy sprawdzałeś w czasie jazdy? Mam w innym aucie tanie chińskie radio z BT i jakość wbudowanego mikrofonu jest żenująca. A tu chyba nie jest tak źle.
__________________
było: FFI FL 1.8TDDI 90KM
jest S-MAX FL 2.0TDCI 140KM 163KM 190KM & FFII FL 2.0TDCI 136KM
watz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2020, 05:21   #2339
dexter74
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 119
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Tak, rozmowa była prowadzona w czasie jazdy.
dexter74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2020, 19:07   #2340
Magmaruss
ford::beginner
 
Avatar Magmaruss
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 12-09-2018
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: TDCi 2.0 130 KM
Rocznik: 2008
Postów: 21
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Z tym brązowym kabelkiem (key1), jest pewnie też i key2 wyprowadzony, to chodzi o kabelki, które bezpośrednio odbierają sygnał z manetki. Jeżeli tak napisał, to znaczy, że pewnie ta funkcja nasłuchu służy tylko do tego typu podłączenia, a sterowanie po CANBUSie udało Ci się już naprawić, więc w porządku. Kiedyś w poprzednim aucie, kiedy miałem jeszcze radio na WIN CE to właśnie bawiłem się z tymi kabelkami, bo tam nie miałem sterowania po CAN.

Co do wyświetlania na Conversie, a raczej współpracy z nim, to chodzi o ten moduł CANBUS (ten w kosteczce). W większości ten dołączony w zestawie nie współpracuje z Conversem i trzeba wymienić np. na ten od Bosiona. Tutaj jest opisane co trzeba zrobić, ale nie jest to taki szybki ani łatwy proces:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Magmaruss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
radioodbiornik


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.