Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-07-2020, 11:55   #5481
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,465
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

To nie jest powod zeby dla jednorazowego
"Dzień dobry podaję pin"
wydawać 100zł więcej

Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2020, 12:02   #5482
Yoo!
ford::advanced
 
Avatar Yoo!
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-07-2016
Skąd: Chorzów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2008
Postów: 398
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał masterowns Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Heja wszystkim!

Po przeczytaniu i wyszukaniu interesującego info na temat dołozenia streamingu z bluetooth czas przyszedł na zakup modułu.

Pacjent mondeo mk4 2008 (maj), radio to NX.
Interesuje mnie streaming przez bluetooth, aktualnie tylko jax+ rozmowy. W aucie jest VC. I teraz pytanie, w pewnym poście wyczytałem, że NX nie ma możliwości mieć VC po polsku, nie ważne jaki moduł zamówie, czy 112, czy 212?

Myślałem, nad modułem: CS7T-14D212-AC, oraz stosowne przerobienie z stereo do mono. Czy wtedy po aktualizacji radia będzie NX po polsku, lecz VC po angl? Czy VC zagada po PL?

Jeśli przegapiłem jakieś odpowiedzi, to prosiłbym nie linczować, pozdrawiam!
Daj znać, bo z chęcią się spotkam na wspólną aktualizacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Yoo! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2020, 13:16   #5483
masterowns
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2015
Model: Cougar, Mondeo mk4
Silnik: 2.5 ST200, 2.0 TDCI 140
Rocznik: 1998, 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał Yoo! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Daj znać, bo z chęcią się spotkam na wspólną aktualizacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz na myśli u kogoś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?

Oraz drugie pytanie, czyli na module 212, będzie polskie VC, mam na myśli wybieranie kontaktów itd?

Bo niestety już sam zgłupiałem. Jeden i drugi modul(112/212) mam w podobnych pieniadzach
masterowns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2020, 13:31   #5484
Yoo!
ford::advanced
 
Avatar Yoo!
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-07-2016
Skąd: Chorzów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2008
Postów: 398
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał lsulima Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z NX nie będziesz miał wybierania po polsku. Co do modułów, to im wyższa ostatnia litera, tym nowszy moduł. Wszystkie maja BT streaming.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Koledzy już mi odpowiedzieli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak, miałem na myśli u kogoś, sam nie posiadam kabla, a dla jednej akcji nie będę go kupował, więc wolę żeby mi to zrobił ktoś kto się na tym zna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Yoo! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2020, 13:37   #5485
masterowns
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2015
Model: Cougar, Mondeo mk4
Silnik: 2.5 ST200, 2.0 TDCI 140
Rocznik: 1998, 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał Yoo! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy już mi odpowiedzieli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak, miałem na myśli u kogoś, sam nie posiadam kabla, a dla jednej akcji nie będę go kupował, więc wolę żeby mi to zrobił ktoś kto się na tym zna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem, masz na myśli aktualizacje NX'a czy C+?

Czyli w NXie nie będzie wybierania PL.

W takim razie ostate pytanie czy menu w NXie na module 212 czy 112 będzie PL? Czy nie ma znaczenia, po aktualizacji będzie i tu i tu?
masterowns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2020, 14:11   #5486
Yoo!
ford::advanced
 
Avatar Yoo!
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-07-2016
Skąd: Chorzów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2008
Postów: 398
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał masterowns Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem, masz na myśli aktualizacje NX'a czy C+?



Czyli w NXie nie będzie wybierania PL.



W takim razie ostate pytanie czy menu w NXie na module 212 czy 112 będzie PL? Czy nie ma znaczenia, po aktualizacji będzie i tu i tu?
Aktualizacji modułu i muszę powalczyć z kablami,bo coś mi nie halo.
NX'a sam zaktualizuje, gdzieś na forum krąży poradnik z plikiem.
Yoo! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2020, 06:42   #5487
lesiakjarek
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 28-08-2017
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Witam. Trochę czytałem ten wątek, ale przyznam że ponad 500 stron trochę czasu zajmuje. Mianowicie mam gołego MK2 FL z 2010r i bieda radio 6000CD to lifcie z pomarańczowym podświetleniem. Jako że nie jestem audiofilem i tylko słucham radia oraz odbieram często telefony (co czasem kosztuje) to chciałem doinstalowywać moduł BT/VC. Z tego wątku doczytałem, że powinien działać moduł 7S7T-19G488-AE.
I teraz mam kilka pytań.
1. Ponieważ w samochodzie był zamontowany zestaw głośnomówiący nokia CK200, ale po poprzednim właścicielu została po nim martwa centralka z wiązką, wiec mógłbym sobie ją wykorzystać i przerobić tą wiązkę(nie musiałbym kupować leniucha). Upatrzyłem sobie moduł BT/VC z odcięta wtyczką i razem bym to zdrutował. Czy ten schemat będzie ok? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

2. Nie mam lampki kokpitu z miejscem na mikrofon. Czy wymiana korpusu lampki jest kłopotliwa? Poza tym samo założenie mikrofonu nie powinno być wielkim problemem.

3. czy po okablowaniu radia, BT/VC mikrofonu ten zestaw zagada, czy jeszcze trzeba wykonać inne czynności? Czy można odpuścić to sobie i zainstalować chińczyka z androidem? ale tam podobno zestaw głośnomówiący jest słaby.
lesiakjarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2020, 08:20   #5488
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,465
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

tydzien temu przerabiałem praktycznie "od zera" focusa mk2 FL na audio streaming

jeśli ma być tylko zestaw do rozmów to obecne radio wystarczy
jeśli muzyka z USB i BT to
czeka Cię wymiana radia na lepsze, sony 1CD

wtyczkę do BT można połączyć z istniejącą instalacją ale to oznacza dłubanie 'na żywca' w wiązce w konsoli

leniuch jest pod tym względem wygodniejszy ( i wcale nie musi kosztować 300zł), do tego i tak musisz wyprowadzić przewód do mikrofonu

trzeba wycinać podsufitkę pod ramkę do mikrofonu, wychodzi to całkiem przyzwoicie, chociaż jakiś stres wywołuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2020, 11:16   #5489
lesiakjarek
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 28-08-2017
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

[QUOTE=Antej;3267293 ( i wcale nie musi kosztować 300zł)[/QUOTE]

Jestem trochę nieobeznany i znalazłem tylko leniucha. A sugerujesz jakiś zamiennik tej wiązki? Pewnie że wolałbym gotową ale 300zl to ja nie dam.
lesiakjarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2020, 12:21   #5490
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,465
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

schematy są ogólnodostępne części także,
wyłączności na produkcję nie ma, każdy może lepić takie wiązki
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.