Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-09-2017, 21:48   #1
Dziki234
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 05-08-2012
Skąd: Nowa Sól
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0i 145 km
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie 1.8 Benzyna 125 KM w przedziale od 1200 obr do 2500 obr Nie równa praca silnika

Witam !

Tak jak w temacie 1.8 Benzyna 2001 rok hatchback 125 KM bez LPG problem z obrotami w przedziale od 1200 / 2500 obr w trakcie przyśpieszania obroty nie spadają wręcz stają na chwilę przez ułamek sekundy gdzie czuć brak mocy autem dosłownie buja powyżej tego przedziału idą stabilnie bez anomalii na pierwszym biegu tego nie czuć lecz od wyższych problem się pojawia szczególnie pod obciążeniem. Przeglądałem wiele tematów z tego Forum ale nie znalazłem konkretnych odpowiedzi a jak temat był na temat to kończył się brakiem diagnozy i rozwiązania dlatego zakładam nowy temat może się uda tym razem ...

Co zostało wymienione na nowe i co zostało sprawdzone :

Wymiana :

- Kable WN (Beru)
- Cewka (NGK)
- Świece zapłonowe (Oryginalne Platynowe)
- Klapki w kolektorze dolotowym plus regeneracja pręcika sterującego (zamawiane klapki w serwisie Forda cała operacja zrobiona jakieś cztery lata temu gdzie nie było problemu z obrotami)
- Termostat
- Filtr paliwa i powietrza oraz olej z filtrem jakieś 10 miesięcy temu

Diagnoza :

- Kompresja cylindrów (powyżej 13 i równo na wszystkich cylindrach)
- Regulator ciśnienia na listwie wtryskowej (nie pluje paliwem wężyk czysty podciśnienie z kolektora dolotowego jest wyczuwalne)
- Sondy Lambda przy obciążeniu (Pierwsza oscyluje od 0,1 V do 0,9 V czasami przy odpuszczeniu gazu spada poniżej minimalnego zakresu pracy. Druga sonda nie trzyma zakresu stałego tylko skacze od 0,7 V do 0,9 V a czasami na chwilę umiera i wykres jest płaski)
- Ciśnienie w kolektorze dolotowym (na biegu jałowym 25-26 Kpa przy przyśpieszaniu na drodze wzrasta do 97 Kpa)
- Błąd P 0400 recyrkulacji spalin po zaślepieniu EGR (po skasowaniu pojawia się co około 500 km.)
- Brak innych błędów silnika oraz podzespołów
- Czarny suchy nagar na wszystkich świecach zapłonowych (Bogata mieszanka ?) na trzecim i czwartym cylindrze wilgotny gwint świecy od oleju uszczelka pokrywy zaworów delikatnie przepuszcza po kropelce oleju
- Odpala na dotyk obroty stabilne na biegu jałowym jakieś 900 obr. na rozgrzanym silniku. Silnik rozgrzewa się bardzo szybko (takie jest moje zdanie) po przejechaniu 2-3 km. temperatura na środku wskaźnika bez anomalii
- Płyn chłodniczy w normie min. a max
- Olej po wymianie (troszkę go ubyło tzn. między min. a max było po wymianie a po przejechaniu około 10 tys. km. poziom spadł i utrzymuje się powyżej min. przez dłuższy czas. Przed wymianą pojawiały się już problemy z obrotami a poziom był nie zmienny min. a max
- Brak głośnej pracy silnika bądź jakichkolwiek stuków

Rozpisałem się troszkę ale chcę żebyście mieli na dłoni wszystko to co zrobiłem. Może coś pominąłem z tego co robiłem ale jeżeli się zainteresujecie to będę na bieżąco informował. Co bym mógł jeszcze zrobić żeby zdiagnozować usterkę ? nie sprawdzałem układu wylotowego, separatora oleju, oraz ciśnienia na listwie wtryskowej co pewnie tez jest ważne proszę o odpowiedzi.

Dziki234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2017, 19:13   #2
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: 1.8 Benzyna 125 KM w przedziale od 1200 obr do 2500 obr Nie równa praca silnika

podlacz komputer, forscanem sprawdz wypadanie zaplonu, powyzej 3,5 tys sypal ich ponad 20, u mnie pojawial sie szary suchy nalot na 2 i 3 swiecy, problemy jedynie na goracym silniku, na zimnym bez problemu, byl walniety czujnik spalania stukowego
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2017, 05:58   #3
Dziki234
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 05-08-2012
Skąd: Nowa Sól
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0i 145 km
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: 1.8 Benzyna 125 KM w przedziale od 1200 obr do 2500 obr Nie równa praca silnika

Mam ten program tylko szczerze nie wiem jak go ustawić pod konkretnie wypadanie zapłonów myślałem że wywala sam komunikat kiedy wypadanie nastąpi ale może czegoś nie wiem zaraz się oczytam i przetestuje, oprócz tego chcę jeszcze miernikiem zobaczyć jak w tym przedziale zachowuje się potencjometr czujnika położenia przepustnicy napięcie i rezystancje jak będą jakieś braki albo skoki spróbuje go podmienić i dam znać jak poszło.
Dziki234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2017, 06:23   #4
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: 1.8 Benzyna 125 KM w przedziale od 1200 obr do 2500 obr Nie równa praca silnika

Lewe powietrze?
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2017, 15:35   #5
Dziki234
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 05-08-2012
Skąd: Nowa Sól
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0i 145 km
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: 1.8 Benzyna 125 KM w przedziale od 1200 obr do 2500 obr Nie równa praca silnika

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lewe powietrze?
Dzisiaj pod wieczór będę sprawdzał to co kolega wyżej zasugerował.
Nie wiem za bardzo gdzie tego lewego powietrza szukać z powierzchownych oględzin wężyki podciśnienia całe ale może podpowiesz gdzie i jak mogę to sprawdzić a będę szukać.
Dziki234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2017, 18:48   #6
Dziki234
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 05-08-2012
Skąd: Nowa Sól
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0i 145 km
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: 1.8 Benzyna 125 KM w przedziale od 1200 obr do 2500 obr Nie równa praca silnika

A więc tak jeżeli chodzi o wypadanie zapłonów Forscan wykrył dwa na zimnym silniku ale nie zdefiniowane przez MisFire tylko przez NM czyli ilość wypadnięć zapłonów nie wiem czy to dużo i czy na tym się skupiać na rozgrzanym silniku więcej nie było. Czujnik położenia przepustnicy według wykresu w "V" przez program nie było spadków ani skoków napięcia w tym przedziale a gdy zatrzymywałem pedał gazu w danych momentach gdzie obroty podczas jazdy zachowują się nie prawidłowo też nie było anomalii.

Ostatnio edytowane przez Dziki234 ; 16-09-2017 o 18:49 Powód: podwójny tekst odpowiedzi
Dziki234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2017, 05:59   #7
Dziki234
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 05-08-2012
Skąd: Nowa Sól
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0i 145 km
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: 1.8 Benzyna 125 KM w przedziale od 1200 obr do 2500 obr Nie równa praca silnika

Dodam że teraz przy niższych temperaturach od wczoraj tak jakby się poprawiło nie wyczuwam tych braków mocy w tym przedziale ale gdy silnik osiągnie temperaturę zaczyna się to samo ale w mniejszym stopniu akurat teraz mam nocne zmiany w pracy czyli auta używam w nocy i z rana gdzie występują niższe temperatury nie wiem jaki ma to wpływ że usterka zanika ale może to coś sugerować może jakieś sugestie ?
Dziki234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2017, 23:19   #8
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: 1.8 Benzyna 125 KM w przedziale od 1200 obr do 2500 obr Nie równa praca silnika

jak cos to napisz do mnie na priv, wysle Ci logi z forscana ktorymi wartosciami sie sugerowalem
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.