Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-05-2020, 17:00   #1
siwobrody
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 14-03-2016
Model: Seat Toledo II
Silnik: 19 TDI 90KM
Rocznik: 1999
Postów: 6
Domyślnie Duratec 2.0 b Dziwny świszczący piszczący dźwięk

Jestem nowym użytkownikiem więc witam Szanownych forumowiczów. Moje auto to S-Max z 2008 r. 2.0b z przebiegiem 140k.

Mój problem to dziwny piszcząco - świszczący dźwięk, którego lokalizacji nie jestem w stanie ustalić. Tu link do nagrania:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Początkowo obstawiałem, że to od strony osprzętu, szczególnie że dźwięk ten występował głównie przy poruszaniu kierownicą. Zdjąłem pasek, uruchomiłem silnik i pisk nadal występuje. Aktualnie słychać go jednostajnie i ciągle na wolnych obrotach w granicach 1000 obrotów i przy dodawaniu gazu. Przy wyższych obrotach tego nie słychać. Gdy obroty spadną na 800 dźwięk milknie.

Druga oznaka, po wyłączeniu silnika słychać jeszcze przez ok 3 - 4 sekundy pisk a później psyknięcie jakby puszczał jakiś zawór i cisza.

Trzecia oznaka gdy dojeżdżam do skrzyżowania wyłączam bieg i auto toczy się nas ludzie, obroty wskakują na ok 1500 a następnie wolno spadają do 1000 i niżej nie. Aby uzyskać spoczynkowe ok 800 muszę lekko przygazować. Mam wrażenie, że właśnie w momencie osiągania ok 1000 obrotów coś się blokuje i powoduje ten nieszczęsny pisk.

Czwarta oznaka wczoraj jadąc jednostajnie 60 kmh w granicach 2000 obrotów pulsacyjnie delikatnie wciskając gaz i odpuszczając słyszałem pojawiający się przy tym znikomym chwilowym przyspieszaniu pisk. Gdy odpuszczałem pedał pysk się uciszał.

Na filmiku słychać klepanie z dolotu więc moje kolejne podejrzenie to nieszczęsne klapy. Szczególnie że obroty falują. Poniżej 800 nie zauważyłem żeby spadły. Tylko skąd ten pisk? Czy klapy mogą już tak być zużyte, że coś takiego się dzieje? Jeśli nie dolot to co może być przyczyną takiego zachowania? Jakaś nieszczelność? Co szukać i gdzie szukać? Przepustnica? Czytałem, że zaworki regulujące klapami mogą powodować pewne problemy tylko jak je zdiagnozować?

Przepustnica wyczyszczona i samozaadoptowana.

Dziękuję za wszelką okazaną pomoc i cenne rady.

Pozdrawiam.

Wysłane z mojego moto x4 przy użyciu Tapatalka

siwobrody jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2020, 22:48   #2
L_BUBU
ford::beginner
 
Imię: Emilian
Zarejestrowany: 24-01-2019
Skąd: Lublin
Model: S-max 2007 2.0 145KM , S-max 2010r 2.0 203KM
Silnik: 2.0 145KM i 203KM
Rocznik: 2007 i 2010
Postów: 23
Domyślnie Odp: Duratec 2.0 b Dziwny świszczący piszczący dźwięk

Klapki by nie dawały metalicznego dźwięku bo tam sam plastik poza prętem który jest w plastiku. i na klapki za mały przebieg one raczej odzywają się przy 220000km.
proponuje wyczyścić mam sensor jest na kolektorze ssącym od strony chłodnicy.
a czy ściągałeś pasek od kompresora klimatyzacji - stawiał bym na koło pasowe one lubią podzwaniać jak są zużyte i dawać takie dzwonienie- sprawdź jak dzwoni przy załączonej klimatyzacji powinno być inaczej

Ostatnio edytowane przez L_BUBU ; 21-05-2020 o 23:04
L_BUBU jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2020, 06:21   #3
siwobrody
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 14-03-2016
Model: Seat Toledo II
Silnik: 19 TDI 90KM
Rocznik: 1999
Postów: 6
Domyślnie Odp: Duratec 2.0 b Dziwny świszczący piszczący dźwięk

Cały pasek ściągałem aby wykluczyć osprzęt. Ręcznie nie mają oznak zużycia. Alternator ma ok 2 lata. Rolka od napinacza w jesieni wymieniona. Reszta niby tez dobra. Na uruchomionym silniku bez założonego paska ten dźwięk nadal występuje.

Wysłane z mojego moto x4 przy użyciu Tapatalka
siwobrody jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2020, 20:30   #4
L_BUBU
ford::beginner
 
Imię: Emilian
Zarejestrowany: 24-01-2019
Skąd: Lublin
Model: S-max 2007 2.0 145KM , S-max 2010r 2.0 203KM
Silnik: 2.0 145KM i 203KM
Rocznik: 2007 i 2010
Postów: 23
Domyślnie Odp: Duratec 2.0 b Dziwny świszczący piszczący dźwięk

Sprawdź poduszki silnika i osłony na wydech i oraz alternatorze tam lubiło się ucho ułamać
L_BUBU jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.