Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-01-2016, 08:45   #21
djremo
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-04-2006
Skąd: Głogów
Model: S-Max MK2 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 180HP
Rocznik: 2016
Postów: 482
Domyślnie Odp: usuniecie dpf zalety

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chcesz od razu usunac DPF? Brak dpf to brak problemu z dpf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sorry - musialem :-D
Czyli uważasz, że wszystko co Ci wkłada fabryka jest cacy, przemyślane od początku do końca i potrzebne bo bez tego ani rusz?!

djremo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2016, 09:07   #22
anwod
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-07-2011
Skąd: W-wa
Model: s-max
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 168
Domyślnie Odp: usuniecie dpf zalety

Sorry Panowie ale wycinanie dpf to żenada - nie chce nikogo prowokować ale tak uważam.
Wypalić w serwisie, wymienić na nowy to jest rozwiązanie ale wycinanie mając w dupie całą resztę , nie ważne co leci w powietrze, ktoś od tego umarł, bzdury z tą ekologią - to wstyd.
Rozumiem że operacja jest kosztowna, to może trzeba pomyśleć o tym czy stać nas na użytkowanie samochodu.

zobaczcie co o tym piszą na forum BMW [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
anwod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2016, 09:17   #23
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: usuniecie dpf zalety

A nie można tego DPFa wymienić na AC gdyby to przypadkiem się zawiesić na jakimś mostku koło domu? Nie pamiętam jak tam jest pod spodem... Polak potrafi. Taki pan z ASO mi kiedyś opowiadał co do skrzyni , że w razie W żeby do niego wpaść na kawke i pogadać
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2016, 09:19   #24
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: usuniecie dpf zalety

A czy podczas wypalania w powietrze lecą tak samo czyste spaliny jak normalnie? Czy wtedy nie ma emisji zwiększonej o "iks" razy?
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2016, 09:25   #25
poised
ford::advanced
 
Avatar poised
 
Imię: Łuksz
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: KR
Model: S-max Titanium
Silnik: 2,0 TDCI 179 KM (HEKO)
Rocznik: 2006
Postów: 320
Domyślnie Odp: usuniecie dpf zalety

Piszecie o ekologi, żeby nie zatruwać środowiska, a ktoś zauważył, że podczas wypalania, szczególnie serwisowego jaki jest wtedy dym??? To jest ekologia. A wyższe spalanie to tez jest ekologia? Utylizacja tego filtra jak już trzeba go wymienić.
Tak samo EKOterroryści wpychają elektryczne samochody gdzie po kilku latach trzeba wywalić 20-30tyś na nowe baterie, a stare co? biodegradowalne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ekologia jest najlepsza dla tych co na niej zarabiają
__________________
HEKO 179KM;414Nm LightMOD by NOKITEL
http://forum.fordclubpolska.org/signaturepics/sigpic278689_3.gif
poised jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2016, 09:28   #26
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: usuniecie dpf zalety

Jak wypala DPF to tyle idzie syfu w ciągu kilku minut, co bez DPFa jeżdżąc ok 700 km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeden piernik
Oczywiście nigdy nie dokonywałem obliczeń , ale stwierdzam tak na chłopski rozum i po wąchaniu tego badziewia , że jednak coś tam się dzieje niedobrego

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 20-01-2016 o 09:36
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2016, 09:35   #27
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: usuniecie dpf zalety

Tak się obawiałem. Czyli jednak spokojnie mogę tego DPFa umieścić na mojej prywatnej liście "motoryzacyjnych bezsensów wszech czasów" na drugim miejscu, zaraz po (sprzętowych) czujnikach TPMS. Sam nigdy nie zamierzam być posiadaczem pojazdu z takimi badziewiami.

Takie porównanie mi się nasunęło: używanie DPF to jak zawieźć śmieci do skarpy w lesie. ;-)

Ostatnio edytowane przez weuek ; 20-01-2016 o 10:20
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2016, 10:15   #28
djremo
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-04-2006
Skąd: Głogów
Model: S-Max MK2 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 180HP
Rocznik: 2016
Postów: 482
Domyślnie Odp: usuniecie dpf zalety

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak się obawiałem. Czyli jednak spokojnie mogę tego DPFa umieścić na mojej prywatnej liście "motoryzacyjnych bezsensów wszech czasów" na drugim miejscu, zaraz po (sprzętowych) czujnikach TPMS. sam nigdy nie zamierzam być posiadaczem pojazdu z takimi badziewiami.

Taka porównanie mi się nasunęło: używanie DPF to jak zawieźć śmieci do skarpy w lesie. ;-)
Niestety TPMS to kolejny obowiązkowy wymysł UE, montowany w nowych autach
djremo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2016, 10:23   #29
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: usuniecie dpf zalety

Cytat:
Napisał djremo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety TPMS to kolejny obowiązkowy wymysł UE, montowany w nowych autach
Ale wystarczy monitoring z czujników ABS (tak jest w nowych mniejszych/tańszych pojazdach), a nie musi przecież pokazywać ciśnienia dokładnie i zwiększać kosztów wymian opon/kół.

Problemem jest to, że dwa hasła-wytrychy "bezpieczeństwo" i "ekologia" są dzisiaj przepustkami do ogromnych nadużyć marketingowo-finansowych. Po odpowiednim lobbingu UE zatwierdza nowy "mus", a ludzie płacą, chociaż tych cudów na kiju wcale nie chcą.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2016, 11:35   #30
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: usuniecie dpf zalety

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak wypala DPF to tyle idzie syfu w ciągu kilku minut, co bez DPFa jeżdżąc ok 700 km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeden piernik
Oczywiście nigdy nie dokonywałem obliczeń , ale stwierdzam tak na chłopski rozum i po wąchaniu tego badziewia , że jednak coś tam się dzieje niedobrego
W takim razie proponuje sie doksztalcic a nie pisac "na chlopski rozum". Bo potem czytaja to inni podobnie niewyksztalceni i wyciagaja bledne wnioski
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , filtr , filtr cząstek stałych


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.