Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-09-2016, 21:04   #11
Korchez
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-01-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5 Titanium Mica Shadow Black
Silnik: 2.0 203 KM EB AT =>240 by Totek2
Rocznik: 2015
Postów: 169
Domyślnie Odp: Ford Edge 2016

Cytat:
Napisał leszek_ford Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wnętrze Edge to kopia Mondeo czy S-Max czy Galaxy, w żadnym wypadku nie są to auta premium, duże ale średniej klasy samochody. W dodatku zbudowany jest na tej samej co Mondeo platformie podwoziowej. Jakość wykonania Q5 czy X3-X5 czy Lexusa NX jest wyższa i nic tego nie zmieni. To jest poziom Sorento czy Santa Fe. Długa lista wyposażenie nie świadczy o przejściu do wyższej klasy.
Na zdjęciach wnętrze EDG'A wygląda tak jak w moim Mondeo.
Zdecydowanie klasa średnia nie wyższa.
Więc 180 000-220 000 za SUV-a średniej klasy to sporo.

Korchez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2016, 18:17   #12
leszek_ford
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 16-02-2016
Model: Edge Titanium
Silnik: 3,5
Rocznik: 2015
Postów: 105
Domyślnie Odp: Ford Edge 2016

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanie. Siedziałeś w nim czy tylko jak na razie widziałeś? Pytam bo moim zdaniem Edge jednak jest milszy w dotyku i w wyposażeniu niż Santa Fe. No i Lexus NX to chyba nie ta sama półka cenowa bo jednak Edge startuje do X3 albo Q5
Jeździłem nowym dieslem na jeździe próbnej, jeździłem używanym benzyniakiem 2.0t. w wersji usa. Jeździłem też bmw i Hyundaiem.
Edek jest fajnym samochodem, mnie się podoba, ale nie jest to klasa wyższa. Te same liczniki, fotele, boczki itd. nie wyróżnia go nic szczególnego ponad fordowskich braci, te same elementy wnętrza powodują, że producent lokuje go do tej właśnie ligi: galaxy, mondeo, s-max.
Samochód został źle wyceniony, to nie będzie bestseller sprzedaży, ale auto dla snobów.
Samochód dla mnie źle skonfigurowany (brak automatu ze słabszym silnikiem i manuala z mocniejszym).
Chyba, że skorygują cenę. Czas pokaże.
leszek_ford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2016, 09:07   #13
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Ford Edge 2016

To też prawda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2016, 13:57   #14
Shiroki
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Model: Ford Edge Titanium 210 Bi-Turbo
Silnik: TDCI 210 KM Twin-turbo
Rocznik: 2016
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ford Edge 2016

Cytat:
Napisał leszek_ford Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeździłem nowym dieslem na jeździe próbnej, jeździłem używanym benzyniakiem 2.0t. w wersji usa. Jeździłem też bmw i Hyundaiem.
Edek jest fajnym samochodem, mnie się podoba, ale nie jest to klasa wyższa. Te same liczniki, fotele, boczki itd. nie wyróżnia go nic szczególnego ponad fordowskich braci, te same elementy wnętrza powodują, że producent lokuje go do tej właśnie ligi: galaxy, mondeo, s-max.
Samochód został źle wyceniony, to nie będzie bestseller sprzedaży, ale auto dla snobów.
Samochód dla mnie źle skonfigurowany (brak automatu ze słabszym silnikiem i manuala z mocniejszym).
Chyba, że skorygują cenę. Czas pokaże.
Jeździłem Edkiem (podoba mi się te spolszczenie Edge'a) i jest to samochod w niższym Premium. Przynajmniej te sprzedawane w Polsce z 310 KM w bi-turbo na mnie robią takie wrażenie. W moim egzemplarzu jest w środku "miękki" w dotyku i robi dobre wrażenie. Na tyle jest to dobrze zrobione, że samochod "nie trzeszczy" nigdzie i trudno rozpoznać gdzie jest plastik a gdzie jest skóra (moja wersja jest skórzana). Nie widziałem nowego S-maxa czy Galaxy, ale mondeo biorę dla wspólniczki i jest zdecydowana roznica we wnętrzu.
Nie jestem też snobem. Samochód dla mnie to biuro i jednoczesnie miejsce do życia i przeżycia. Spędzam w nim masę czasu dlatego szukam wygody i uważam, że Edek spełnia wymagania każdego kto szuka saomochodu dobrej klasy w przystępnej cenie. Na pewno ten samochod nie jest dla fanów używek, ktorzy szukają limuzyn w cenie na ich kieszeń. Pozdrawiam
Shiroki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2016, 19:50   #15
leszek_ford
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 16-02-2016
Model: Edge Titanium
Silnik: 3,5
Rocznik: 2015
Postów: 105
Domyślnie Odp: Ford Edge 2016

Brawo Ty.

Szukający auta pewnie zadają sobie pytanie czy wydać tyle pieniędzy: bo mniejszy suv Kuga titanium 2.0tdi powershift 180km skonfigurowany w to co Edge titanium wychodzi 150kzł, czyli 55kzł taniej. Skok w cenie jest za duży, 20kpln było by do przełknięcia.
Leasing to inna bajka.

ps. Jak możesz dopuszczać możliwość by samochód za 200kzł mógł gdzieś trzeszczeć, nawet za 50kzł nie powinien trzeszczeć!
leszek_ford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2016, 19:55   #16
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Ford Edge 2016

Edge nie jest autem dla osoby która szuka oszczędności. Dla takich osób jest Kuga w którą można wsadzić dodatkowe pieniądze aby była lepiej wyposażona lub też lepiej dopasowana pod wymagania. Edge natomiast jest już autem z cyklu "kto bogatemu zabroni".
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2016, 23:50   #17
Shiroki
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Model: Ford Edge Titanium 210 Bi-Turbo
Silnik: TDCI 210 KM Twin-turbo
Rocznik: 2016
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ford Edge 2016

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Edge nie jest autem dla osoby która szuka oszczędności. Dla takich osób jest Kuga w którą można wsadzić dodatkowe pieniądze aby była lepiej wyposażona lub też lepiej dopasowana pod wymagania. Edge natomiast jest już autem z cyklu "kto bogatemu zabroni".
Może wyjaśnię. Niestety jadąc do klienta (mojego) samochód mnie też w jakiś sposób reprezentuje. Wiem to z mojego doswiadczenia. Do kosztów reprezentacyjnych muszę dodać jakiś poziom samochodu. To po pierwsze. Po drugie, gdybym szukał tylko oszczędności zaś samochód traktował wylacznie do tego, by żonę zawieść do lekarza czy pracy, a ja bym miał czym dojechać na ryby, Kuga byłaby dobrym wyborem. Ja niestety męczę maszynę i jeżdżę czasami na totalne zadupia albo w bardzo długie trasy a nie stać mnie na zakup markowej limuzyny czy samochodu, którym naglę stanę w polu. Zebrałem opinie ludzi, ktorych znam i cenię w branży motoryzacyjnej i jak powiedzieli, że jeśli mam coś wynająć (podkreślam ten aspekt, bo ja wynajmuję samochód co jest formą leasingu) na 3 lata, po czym mogę wynając nowy samochod tej marki albo innej - to mi się to opłaca, gdyz całą ratę odpisuję sobie od podatku i tu oszczędzam. Różnica w cenie wynajmu pomiedzy moim nowym Edge a Kugą dla mnie jest niewielka ale.... No wlasnie. Kuga dla mnie jest za mała. Mam 2 metry wzrostu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał leszek_ford Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Brawo Ty.

Szukający auta pewnie zadają sobie pytanie czy wydać tyle pieniędzy: bo mniejszy suv Kuga titanium 2.0tdi powershift 180km skonfigurowany w to co Edge titanium wychodzi 150kzł, czyli 55kzł taniej. Skok w cenie jest za duży, 20kpln było by do przełknięcia.
Leasing to inna bajka.

ps. Jak możesz dopuszczać możliwość by samochód za 200kzł mógł gdzieś trzeszczeć, nawet za 50kzł nie powinien trzeszczeć!
Szczerze powiedziawszy Kuga dla mnie jest za mała i ma za mało miejsca i mocy. Dyskusja - czy dla mnie Kuga czy Edge jest lepsze - można zakonczyc. Jak dla mnie - tak jak i Volvo xc60 jest za mała. Jak wspomniałem, korzystać bede z leasingu w formie wynajmu. Więc różnica w cenie tutaj ma mówiąc szczerze niewielkie znaczenie. Gdyby szybkość miała znaczenie, wybrałbym fiestę RS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety w testowanym Volvo xc90 plastiki czasami trzeszczały. A Na testowane range rovery czy jaguara f-pace mnie na razie nie stać.
Na pewno wolę Edka bardziej od VW Tuarega, czy np. KIĘ albo ***daja. Nie chcę też wizyt nocą w domu facetów zainteresowanych kluczykami do audi, BMW czy mazdy, jak to mieli moi znajomi. Edek to dobry, bezpieczny i duży suv. Mi pasi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A jazda nim to dla mnie czysta frajda.
Shiroki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2016, 20:42   #18
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Ford Edge 2016

Na tym polega marketing SUVa. Auto z klasy niższej w cenie wyższego. SUVy kompaktowe (Tiguan, Tucson) kosztują tyle co auta z klasy średniej o podobnym wyposażeniu. Edge (SUV klasy średniej) kosztuje tyle co średnia premium. W cenie jest moda i większe koła. Siedzi się wyżej i w innej pozycji. Producent ma 15% zarobku na SUVie (na zwykłym aucie ciężko zrobić 10%). Potem klient płaci ekstra za droższy serwis, akcesoria, opony, spalanie itd. Ale taka jest moda. Albo się za nią podążą i płaci albo wybiera wersję zdroworozsądkową i bardziej ekonomiczną. Szkoda tylko, że jakby ktoś chciał ciągnąc przyczepę turytyczną takim autem (a w sumie SUVy 4x4 najbardziej się do tego nadają) to musi mieć via-toll.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2016, 17:47   #19
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Ford Edge 2016

Właśnie podali ceny Kodiaka. W wersji bazowej 89 tyś z silnikiem 1.4 125 KM. To oznacza mniej niż Superb. Więc w wersji wypasionej (Style lub nawet L&K) z dieslem 190 KM powinien się zmieścić w 150 tyś. To byłby nokaut dla Edge, który w podobnej konfiguracji kosztuje z 40-50 tyś więcej

Bump: Ale jednak Kodiaq to tylko wyrośnięty kompaktowy SUV.

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 29-09-2016 o 19:27
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2016, 20:45   #20
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Nowy model 2016 - prezentacja

Ogólnie Edge bardzo mi się podoba. Jakbym miał taką potrzebę i kasę to bym go brał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wygląda na prawdziwego SUV-a. Ford z takim tematem jest jakieś 10 lat do tyłu, albo więcej...Nie wiem dlaczego tak zrobili... Przytoczę tylko mój stary wpis: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Autko WV pomimo wieku robi wrażenie...
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.