Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-12-2017, 20:57   #11
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat blokada włączenia w zimie przy ikonie śnieżki?

raczej to dobre okreslenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2017, 21:59   #12
Czarnecki
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-07-2016
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM
Rocznik: 2011 Lift
Postów: 211
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat blokada włączenia w zimie przy ikonie śnieżki?

Wkurzyło mnie to trochę, poczytałem temat na podforum Mondeo, gdzie koledzy zaczynali od prostych spraw, zanim stwierdzali uszkodzony moduł lub przyciski i naprawiłem tempomat, właśnie wracam z przejażdżki... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wyczyściłem radar, który nie był wcale brudny, postukałem w kierownicę i jej obudowę z każdej strony, wyjechałem, żeby sprawdzić i wszystko działa normalnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chyba te stukania pomogły więc zapewne problem leży w taśmie, instalacji elektrycznej przy kierownicy.

Czy ktoś z Was demontował kierownicę, poduszkę, osłony i jest na forum jakiś manual jak się tam dostać, żeby niczego nie połamać??
Czarnecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2017, 22:01   #13
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat blokada włączenia w zimie przy ikonie śnieżki?

Cytat:
Napisał Czarnecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
postukałem w kierownicę
Cytat:
Napisał Czarnecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i wszystko działa normalnie
Temat wróci.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2017, 22:02   #14
stingerA6
Tańczący z S-Maxami
 
Avatar stingerA6
 
Zarejestrowany: 11-05-2014
Skąd: Landsberg
Model: Romet
Silnik: Wigry
Rocznik: 1985
Postów: 1,011
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat blokada włączenia w zimie przy ikonie śnieżki?

Bo w instrukcji wyraźnie jest napisane:
"Wstrząsnąć przed użyciem" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za to lubimy nasze furki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."
"Forum to nie agencja towarzyska. Wszystkim nie dogodzimy"
stingerA6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2017, 22:07   #15
Czarnecki
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-07-2016
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM
Rocznik: 2011 Lift
Postów: 211
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat blokada włączenia w zimie przy ikonie śnieżki?

totek wiem doskonale, dlatego ponawiam pytanie... Czy ktoś z Was demontował kierownicę, poduszkę, osłony i jest na forum jakiś manual jak się tam dostać, żeby niczego nie połamać? To musi być standardowy problem, który po czasie wychodzi... Coś się bardzo powoli przeciera, naciąga, wygina, wypina aż nie działa, trzeba rozebrać i zobaczyć. Na pewno ktoś to przerabiał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czarnecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2017, 22:09   #16
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat blokada włączenia w zimie przy ikonie śnieżki?

Większość z nas demontowala poduszkę i kierownice. Odkrecasz osłonę które kolumny kierowniczej i od tyłu w kierownicy są otwory przez które jest dojście do sprężyn trzymających poduszkę.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2017, 10:44   #17
Laira
ford::amateur
 
Imię: Sergiusz
Zarejestrowany: 14-03-2014
Skąd: Bełchatów
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat blokada włączenia w zimie przy ikonie śnieżki?

Mam podobny problem u siebie... zauważyłem jednak, że główną przyczyną blokowania załączenia jest przycisk "-"... otóż z logicznego punktu widzenia, jeśli załączasz a stand-by tempomat, naciśnięcie "-" powoduje wyłączenie stand-by.
Gdy nie startował tempomat, opukałem/po_naciskałem kilka razy sam "-" i tempomat ruszał: >> Stand-by ready >> "+"...
Stąd wniosek, że problem tkwi w samym "-"... albo zimne luty, co było sugerowane wyżej, albo zaśniedziałem styki, albo... w sumie można by tak wymieniać dużo "albo".
Laira jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2017, 11:04   #18
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat blokada włączenia w zimie przy ikonie śnieżki?

Cytat:
Napisał Laira Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stąd wniosek, że problem tkwi w samym "-"... albo zimne luty, co było sugerowane wyżej, albo zaśniedziałem styki,
zimne luty są bardzo prawdopodobne, ale raczej nie w przyciskach lecz w module kierownicy.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.