Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-07-2018, 22:38   #11
bamber270
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 13-12-2017
Skąd: SZydłowiec
Model: ford c-max
Silnik: 1.8b
Rocznik: 2006
Postów: 38
Domyślnie Odp: 2 pytania-EGR i check engine

Ja ostatnio czyściłem i spuszczam płyn.Obudowę filtra wyjmujesz ten gruby przewód wodny koło egr zdejmujesz i masz dojście.Do pierwszej śruby jest dobry dostęp a do drugiej już nie bardzo ja używam 10 na patyku .Wkładm ją między egr a ten otwór na przewód wodny po wszystkim skręcam i zalewam płyn a odpowietrzy się sam

bamber270 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2018, 17:00   #12
bubba
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-04-2018
Skąd: Kalwaria Zebrzydowska
Model: ford c-max
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: 2 pytania-EGR i check engine

Z tego co widziałem na internetach zegary jest łatwo wyciągnąć-sprawdzę tą myśl z zaklejoną kontrolką
Co do czyszczenia egr-u dociąłem sobie klucz by odkręcić ta śrubę za grubym wężem i jestem w stanie ja odkręcić bez ściągania grubej rury ale jeżeli i tak płyn trzeba spuścić to może być już niepotrzebny.Rozumie ze ford nie posiada odpowiedniczka układu tak jak np.mój poprzedni peugeot 406
A jezeli zakupie nowy egr musze robic adaptacje ? Czy lepiej kogoś z kompem szukać do tego.Jedyne co posiadam to modul OBD2 ELM 327 BLUETOOTH ver 1.5a którym spr.błędy
bubba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2018, 21:39   #13
kacza100
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 19-07-2016
Skąd: Świebodzin
Model: Ford Focus C-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 12
Domyślnie Odp: Dwa błędy P0403 i 430 - błędy katalizatora ?

Witam, przez długi czas moim kolegą jest również błąd P0420 ("zdolność konwertera katalitycznego do usuwania poniżej wymaganej wartości szkodliwych składników spalin, tzw. współczynnik konwersji (blok cylindrow nr 1)).
Wykręciłem więc sondę lambdę z drugiego samochodu, ktory nie ma żadnych błędów i wkręciłem do swojego. Zrobiłem to wczoraj i błąd P0420 się nie pojawił, jednak nawiedził mnie nowy P0131 ("obwód sondy lambda blok cylindrów nr 1, sonda nr 1 za niska wartość napięcia sygnału wejsciowego"). Ktoś miał podobny problem?
kacza100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.