Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-07-2018, 15:21   #1
lisek1313
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Łęczna
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2007
Postów: 13
Domyślnie Nawiew nie chłodzi

Witam. Pojawił mi się ostatnio taki problem.

Zazwyczaj jak jeździłem autem na krótkich dystatnsach nie włączałem klimy. Po prostu temp. nawiewu LO. Nawiew na osoby, i po chwili z nawiewu leciało zimne powietrze.

W sobotę wybrałem się do miasta. Przejechałem 60km włączając zwykły nawiew. Wszystko oki, chłodzi i wgl. Zostawiłem samochód na 30 minut pod sklepem. Wyszedłem, wjechałem ponownie w miasto i nagle usłyszałem pisk jak by się pasek ślizgał. Odrazu domyśliłem się że to z nawiewu bo jak go wyłączałem pisk znikał. Jednak gdy ponownie załączyłem nawiew i przyłożyłem rękę do nawieu zauważyłem, że nawiew nie podaje zimnego powietrza. (coś jest nie tak) Postanowiłem podjechać na parking sprawdzić co się stało (wyłączyłem nawiew). Jednak gdy dojeżdzałem do parkingu jeszcze raz załączyłem nawiew żeby sprawdzić czy dalej jest źle. Poczułem spaleniznę która leciała z nawiewu. Podjechałem szybko na parking otworzyłem maskę i poleciało trochę dymu.

Jednak gdy po godzinie wracałem do domu, nic już nie śmierdziało. Oczywiście jak włączę klimę na ON wszystko jest w porządku. Powietrze jest naprawdę zimne. Gdy ją wyłączam do samochodu leci powietrze takie jak na zewnątrz - wcale nie schładzane.

Co może być przyczyną ?

lisek1313 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2018, 19:08   #2
luki213
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 14-04-2018
Skąd: Nowe Miasto Lubawskie
Model: Ford Focus C-MAX
Silnik: 1,6TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 93
Domyślnie Odp: Nawiew nie chłodzi

To miales wlaczona klime czy nie.miales? Na postoju smierdzialo bo spod pokrywy maski smrod sie ulatnial jak.jechales to ped powietrza powodowal ze wietrzyles karoserie I juz.nic.nie czules. Wez sprawdz jeszcze raz.
luki213 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2018, 17:12   #3
lisek1313
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Łęczna
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2007
Postów: 13
Domyślnie Odp: Nawiew nie chłodzi

Nie miałem załączonej klimy. Po prostu sam nawiew który dmuchał zimnym powietrzem. Teraz jak jadę bez klimy to do auta przez nawiew wpada nie chłodzone powietrze. Tak jak by wwiewało do auta powietrze z zewnątrz. Oczywiście jak ustawię nawiew powiedzmy na 26 stopni to powietrze się ogrzewa
lisek1313 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.