Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-09-2015, 23:11   #41
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: 1.5 Ecoboost 160KM instalacja gazowa czy jest ?

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
żadna V generacja.
oczywiście - na szczęście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2015, 19:17   #42
wojt_opole
ford::average
 
Avatar wojt_opole
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 12-08-2005
Skąd: Opole
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB 160KM AT6
Rocznik: 2015
Postów: 136
Domyślnie Odp: 1.5 Ecoboost 160KM instalacja gazowa czy jest ?

wpisałem to wprawdzie w wątku dotyczącym LPG do 2.0Eb, ale pewnie wielu z Was nie śledzi innych silników stąd podaje dalej tą chyba ciekawą informację

w EGP (przedstawiciel PRINS) pytałem o instalację do mojego silnika i dostałem taką oto odpowiedź (na którą sporo z nas czeka):

Na razie na listach PRINS DIRECT nie ma tej instalacji, ale Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam świetną informację, od Dystrybutora- że do końca października Pana samochód będzie miał opracowaną dedykowaną instalację ,którą będziemy mogli zaproponować i założyć!!!
Prezentujemy :VI GENERACJA LPG: System Prins Direct LiquiMax-2.0 . [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
System ciekłego wtrysk gazu LPG przeznaczony do samochodów z bezpośrednim wtryskiem benzyny zasilający je poprzez wtryskiwacze benzynowe.
Najnowsza technologia!System pracuje w 100% na LPG , nie ma potrzeby użycia benzyny do chłodzenia wtryskiwaczy benzynowych!
Jest to nowoczesny i najbardziej zaawansowany technologicznie układ zasilania pojazdów gazem LPG w fazie płynnej. Został opracowany specjalnie dla silników z bezpośrednim wtryskiem benzyny. Instalacja ta wykorzystuje fabryczne układ paliwowy auta w celu zasilania gazem LPG. Gaz dostaje się do komór spalania za pośrednictwem fabrycznych wtryskiwaczy benzynowych.
System LPG Prins Direct LiquiMax 2.0 to rozwiązanie dedykowane. Oznacza to że do każdego modelu silnika oferuje z prawdziwą przeznaczony jest odpowiednio skompletowany i skonfigurowany zestaw, z oprogramowaniem dopasowanym do strategii i charakterystyki pracy konkretnej jednostki napędowej. Ścisła dedykacja pod konkretny model auta i typ silnika zapewnia bezawaryjność i wysoką kulturę pracy.
Energy Gaz Polska rekomenduje do montażu w Pana samochodu :
System LPG Prins Direct LiquiMax 2.z doskonałym pakietem serwisowym [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
36 miesięcy bez limitu kilometrów, setem dedykowanym wyłącznie do Pana samochodu za cenę, zbiornik o pojemności 59 L-
CENA LPG wraz z montażem na dziś to 10900 zł, ale poczekajmy, jak set pokaże się w listach do montażu, gdyż ta cena może ulec zmianie , obniżeniu!
Monitujemy w ciągu jednego, MAX 1,5 DNIA.

nie to żebym reklamował bo nie znam tej firmy, ale mnie mocno zaciekawili. Szczególnie mała ingerencja w sam silnik...
wojt_opole jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2016, 20:07   #43
bestboost
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-01-2016
Model: focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: 1.5 Ecoboost 160KM instalacja gazowa czy jest ?

Panowie odgrzeję temat. Ktoś jeździ, jakieś opinie? Ja się ciągle zastanawiam nad wrzuceniem lpg.
bestboost jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2016, 20:19   #44
mefisto72
ford::average
 
Imię: Darth Mondeo
Zarejestrowany: 08-08-2012
Skąd: Gryfino-Pniewo
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2000cm benzin/lpg
Rocznik: 2012
Postów: 91
Domyślnie Odp: 1.5 Ecoboost 160KM instalacja gazowa czy jest ?

Poniżej przytaczam wypowiedź kolegi ducy ze stycznia tego roku /1.6EB0-2011/ który jeździ już na LPG swoim FF3

Napisał ducy
Samochód jeździ jak należy i nic się złego nie dzieje. Centralki STAG 400 do tego modelu z tego co wiem nie ma jeszcze jednak w sprzedaży, a ja nie polecam przeróbek innych centralek dokonywanych przez gazowników, w tym Sebastiana S. Co do zuzycia benzyny to zależy ono od tego gdzie się jeździ. Jeśli jeździ się na po mieście i na krótkich odcinkach na zimnym silniku, to zużycie benzyny jest duże (samochód przełącza się na gaz przy temp 36 stopni, a do tego trzeba pokonać ok 3 km). Zużycie wynosi wówczas ok 2,5-2,7 l/100 km + 6,5-7l gazu. Natomiast na autostradzie przy prędkości 140-150 tempomat cały czas zużycie benzyny 1,4 l + 8l gazu. Myślę że w lecie średnie zużycie benzyny nie będzie większe jak 2l. Odpowiedź na główne pytanie jest jednak trudna i nie wiem co podpowiedzieć. Wszystko zależy ile się jeździ i ile lat będzie zwracać się instalacja. Jeśli zdecydujesz się na montaż to montuj tylko te instalacje których producenci oferują dedykowane do konkretnego modelu centralki

Ostatnio edytowane przez mefisto72 ; 18-02-2016 o 20:23
mefisto72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2016, 21:43   #45
wojt_opole
ford::average
 
Avatar wojt_opole
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 12-08-2005
Skąd: Opole
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB 160KM AT6
Rocznik: 2015
Postów: 136
Domyślnie Odp: 1.5 Ecoboost 160KM instalacja gazowa czy jest ?

>>/1.6EB0-2011/ który jeździ już na LPG swoim FF3

1.6 to zupełnie inny silnik niż 1.5EB, przede wszystkim inny sterownik
Ja również czekam już od wakacji, gdzie "topowi" gazownicy obiecywali kontakt bo już za miesiąc będzie dedykowana instalacja. Do dziś ani widu ani słychu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widocznie Bosh musiał coś na prawdę dobrze pokombinować że ani hekko nie potrafi chipa wgrać ani gazownicy opanować....
czekamy....
wojt_opole jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2016, 14:07   #46
wojt_opole
ford::average
 
Avatar wojt_opole
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 12-08-2005
Skąd: Opole
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB 160KM AT6
Rocznik: 2015
Postów: 136
Domyślnie Odp: 1.5 Ecoboost 160KM instalacja gazowa czy jest ?

podbijam
jakieś nowości w temacie ?
wojt_opole jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2016, 19:20   #47
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: 1.5 Ecoboost 160KM instalacja gazowa czy jest ?

Jest już Prins DLM-2.0 do Twojego silnika. :-)
Na pewno możesz go zainstalować w Krakowie na Jasnogórskiej w ASO, więc gwarancja nie jest zagrożona.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2016, 09:08   #48
wojt_opole
ford::average
 
Avatar wojt_opole
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 12-08-2005
Skąd: Opole
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB 160KM AT6
Rocznik: 2015
Postów: 136
Domyślnie Odp: 1.5 Ecoboost 160KM instalacja gazowa czy jest ?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
dzięki, już rozkminiam temat
wojt_opole jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2016, 09:36   #49
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: 1.5 Ecoboost 160KM instalacja gazowa czy jest ?

Daj znać o ustaleniach.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2016, 23:03   #50
wojt_opole
ford::average
 
Avatar wojt_opole
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 12-08-2005
Skąd: Opole
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB 160KM AT6
Rocznik: 2015
Postów: 136
Domyślnie Odp: 1.5 Ecoboost 160KM instalacja gazowa czy jest ?

mam pierwsze info
ASO z Krakowa zakłada prinsa (nawet na gwarancji, ale trzeba wykupić gwarancję prinsa - -ubezpiecznie) ale to mało istotne
istotne jest to, że oszczędności kosztują niestety niemiłosiernie drogo - 9500 zł brutto
jest to 6-ta generacja, zasilanie ciekłym gazem, używane wtryski benzynowe, mało przeróbek, 0 zużycia benzyny, spalanie 1:1, moc 1:1, butla w kole zapasowym

przy mojej jeździe, gdzie sporo wydaje mi się kręcę (ok 30kkm/rok) czas zwrotu wynosi ok 2 lat... to raczej bez sensu bo skończy mi się leasing i trzeba będzie zmieniać a nie gaz amortyzować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

generalnie jest szansa że jak toś inny wynajdzie, to prins wyceni inaczej swój jedyny obecnie patent na tą instalację. Tak sobie myślę, że jakby był za 5-kę to bym się szarpnął, ale tak to żadna oszczędność (no chyba że ktoś robi 60tyś rocznie to wtedy ma nad czym myśleć)

Wojtek
wojt_opole jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.