Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-08-2016, 18:05   #2091
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał rzepak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam problem z dziwnym zapachem z nawiewów po uruchomieniu auta, jak tylko klima zacznie chłodzić zapach znika. Zapach, a raczej smród pojawia się głównie w ciepłe dni, w chłodne go nie czuć, przypomina mi trochę wodę utlenioną i stare skarpety. Czy to możliwe że w 4 miesięcznym aucie z przebiegiem 9tys już klima się zagrzybiła? Na przyszły tydzień jestem umówiony na akcje serwisową i mają to też sprawdzić.
Dokładnie taki problem opisują też niemieccy użytkownicy [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Niestety rozwiązania na razie nikt nie podał. Dezynfekcja pomaga na krótko, jeśli w ogóle. Niektórzy podejrzewają, że odpływ skroplin jest źle skonstruowany i woda zalega w układzie, tworzy się pleśń, itp. Pomaga rzekomo wyłączenie Klimy na kilka minut przed zakończeniem jazdy, co ma niby osuszyć układ i sprawić, że potem zapachu nie ma.

stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2016, 19:35   #2092
ITPro
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2015
Model: MK5
Silnik: 2.0 180KM
Rocznik: 2015
Postów: 51
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał stefanb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie taki problem opisują też niemieccy użytkownicy [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Niestety rozwiązania na razie nikt nie podał. Dezynfekcja pomaga na krótko, jeśli w ogóle. Niektórzy podejrzewają, że odpływ skroplin jest źle skonstruowany i woda zalega w układzie, tworzy się pleśń, itp. Pomaga rzekomo wyłączenie Klimy na kilka minut przed zakończeniem jazdy, co ma niby osuszyć układ i sprawić, że potem zapachu nie ma.
Cholera mam to samo i już byłem 2 razy w serwisie - nic to nie dało... - złożyłem oficjalną reklamację - za usługę zapłaciłem, a efektu żadnego. Klimę czuć octem zaraz po uruchomieniu - po chwili zapach znika i wszystko jest OK - odgrzybianie w ASO nie pomogło.

A co do osuszania to pan od gwarancji mi dziś to samo zasugerował - tyle że mu powiedziałem, że MKIV jeździłem od nowości 8 lat i nigdy nie miałem tam problemów z klimą. A w MKV po 17 tysiącach smrodzik, a auto używane dokładnie w taki sam sposób.
ITPro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2016, 19:42   #2093
rzepak
ford::average
 
Avatar rzepak
 
Zarejestrowany: 23-09-2015
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 EB 160KM
Rocznik: 2015
Postów: 112
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

No to pięknie.. nie odpuszcze tematu bo jeżdzę z małym dzieckiem i nie będe rodziny narażał na wdychanie fordowskiej pleśni

Ostatnio edytowane przez rzepak ; 24-08-2016 o 19:50
rzepak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2016, 20:25   #2094
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał ITPro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cholera mam to samo i już byłem 2 razy w serwisie - nic to nie dało... - złożyłem oficjalną reklamację - za usługę zapłaciłem, a efektu żadnego. Klimę czuć octem zaraz po uruchomieniu - po chwili zapach znika i wszystko jest OK - odgrzybianie w ASO nie pomogło.

A co do osuszania to pan od gwarancji mi dziś to samo zasugerował - tyle że mu powiedziałem, że MKIV jeździłem od nowości 8 lat i nigdy nie miałem tam problemów z klimą. A w MKV po 17 tysiącach smrodzik, a auto używane dokładnie w taki sam sposób.
U mnie narazie nic nie czuć ale mam taki zapach octowy w peugocie 307 stalo sie to po 40 kkm jak samochód stal na bardzo mocnym słońcu. Niestety zapach jest nie do usunięcia, płukałem parownik chemia i wszystkie kanaly pomagali na krótko. Najlepszy efekt jest po ozonowaniu. Kupiłem taki profesionalny i wale co 3 tyg, juz sie zwrócił a przy okazji mk5 ostatnio robiłem profilaktycznie. Jak sie pojawi u mnie i serwis sobie nie poradzi to zegnam sie z mk5.
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2016, 20:33   #2095
redhot
ford::beginner
 
Imię: Jack
Zarejestrowany: 19-06-2016
Skąd: DK 6 - 11
Model: MK5
Silnik: 2.0tdci 150 -> 180
Rocznik: 2016
Postów: 19
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał labusm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może masz włączonego asystenta pasa ruchu i ci wibruje jak na linie najeżdżasz ??? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Asystenta pasa ruchu brak a za wibracje chyba odpowiedzialny jest ...chlapacz.
Wydaje mi się ,że to on wpada w jakieś dziwne wibracje i daje te specjalne efekty.
redhot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2016, 23:40   #2096
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Ten smród z klimy jest również u mnie. Trwa to kilka sekund po uruchomieniu auta.
kruger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2016, 06:15   #2097
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

To jeszcze taka ciekawostka z Ameryki:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Okazuje się, że w Stanach ukazał się dwa lata temu biuletyn serwisowy dot. tego problemu. Zaleca on wymianę elementu "Climate Control Housing", wymaga to (jeśli dobrze się doczytałem) wyjęcia całej deski rozdzielczej.

Tu jeszcze jedno forum:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Problem generalnie jak widać jest znany, być może w Europie Ford czeka jeszcze aż zbierze się wystarczająca liczba niezadowolonych klientów, żeby wydać taki biuletyn dla Mondeo. Jeśli faktycznie jest to błąd konstrukcyjny i ta naprawa rozwiązuje problem na zawsze, to czemu nie wprowadzili tego nowego podzespołu w Mondeo od początku...
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2016, 07:13   #2098
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Zgłaszać to do ASO bo ten problem będzie sie nasilal i będzie walilo coraz dluzej i intensywniej.
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2016, 07:14   #2099
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Ja miałem taki efekt w MK4 - masakra. Również nic nie pomagało, ale tam miałem nalatane powyżej 200 kkm, więc tłumaczyłem to sobie przebiegiem. U mnie jest co innego. Ostatnio leciałem ok 5 godzin po autostradzie w bardzo silnym deszczu. Od tego czasu (5 dni) jak włączę nawiew, to zaczyna mi parować przednia szyba. Efekt się od wczoraj trochę zmniejszył. Tłumaczę to tym, że gdzieś pewnie w zakamarkach komory silnikowej stoi jeszcze woda, która odparowuje po nagrzaniu się silnika, a nawiew zwyczajnie to wyciąga z komory i wdmuc***e do środka. WTF?
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2016, 07:19   #2100
wojt_opole
ford::average
 
Avatar wojt_opole
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 12-08-2005
Skąd: Opole
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB 160KM AT6
Rocznik: 2015
Postów: 136
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

apropo smrodu, byłem ostatnio na przeglądzie na 40kkm i wymienili mi filtr zapachów
jak ręką odjął... puki co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojt_opole jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.