Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-12-2011, 13:14   #1
uzi3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-11-2011
Skąd: Lublin
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Na zimno dłużej odpala

Witam,
zakupiłem Forda Fusiona 1,4TDCi z 2007 roku, przebieg ok. 250 kkm (na ozdobniku mniej), pierwszy diesel. Na forum czytałem, że przy takich temperaturach, jak obecnie nie działają świece żarowe, to może długo odpalać, albo za drugim razem (u mnie tak się dzieje), świece powinny zacząć grzać przy -7 - -9 stopniach. Pytam, bo zauważyłem niebieski dymek podczas dłuższego uruchamiania (taki bączek), wymieniłem wydech końcowy, ale to chyba nie jest przyczyną. Byłem na komputerze i EGR ma 70% (chyba sprawności, nie orientuję się), tak wszystko ok. Czy jest to problem, czy nie ma czym się martwić? Bo nie chcę być w sytuacji, że przy mniejszej temperaturze nie odpali. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez uzi3 ; 12-12-2011 o 14:41
uzi3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2011, 12:56   #2
fofu04
ford::average
 
Avatar fofu04
 
Imię: sławek
Zarejestrowany: 16-02-2008
Skąd: Opole
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 71
Question Odp: Na zimno dłużej odpala

A to ciekawostka z forum - odpalają bez świec? .O czymś takim nie słyszałem.Mam taki sam typ i w okolicach +4_ -4 jest problem z odpalaniem.Ja po prostu dłużnej trzymam zapłon zanim uruchomię rozrusznik i pomaga .A świece zawsze grzeją raz dłużnej /jak jest mroźno/ raz krócej
fofu04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2011, 13:13   #3
1maciej
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-04-2008
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 34
Domyślnie Odp: Na zimno dłużej odpala

Też miałem podobny problem, autko nie chciało odpalać w okolicach zera. Jak było -10 i mniej odpalało bez problemów, jednak koło zera było strasznie. Zaliczyłem wizyty u kilku mechaników. Proponowali mi wymianę świec, alternatora, rozrusznika oraz wtryskiwaczy. Całe szczęście, na żadną z tych napraw się nie zgodziłem bo wydawało mi się, że jeśli autko bez zarzutu odpalało w ciepłe dni, to problem tkwi w czymś innym. Jak się okazało panaceum na wszelkie dolegliwości z odpalaniem była aktualizacja oprogramowania sterownika w serwisie Forda. Od tej pory autko odpala od pierwszego, nie zależnie czy jest w okolicy zera czy -20.
__________________
Pozdrowienia
Maciek
FORD FOCUS 1.6 TDCi 95KM 2011r.
1maciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2011, 15:20   #4
janonys
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-12-2011
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 20
Domyślnie Odp: Na zimno dłużej odpala

1maciej, podpowiedz proszę, jaki koszt takiej aktualizacji? O jaką aktualizację dokładnie chodzi? Orientujesz się, czy można sprawdzić bez podpinania pod kompa w ASO czy jest ona niezbędna? Np. po VIN?
janonys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2011, 07:41   #5
memberss
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Szczecin
Postów: 72
Domyślnie Odp: Na zimno dłużej odpala

Witam

ja mam tak samo! mysle ze to ma tez zwiazek z jakoscia paliwa.
Gdy temp jest np +4 nie ma zadnego problemu, przy 0 lub +1 czasem trzeba ko przetrzymac
memberss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2011, 19:18   #6
Klocek7
ford::average
 
Avatar Klocek7
 
Imię: RobeK
Zarejestrowany: 08-02-2010
Skąd: Dębica
Model: Focus 1,8TDCi/2004/100KM/Ghia-Sedan +FUSION 1,4TDCi 2004/68KM + Suzuki-GSX-750F/1993/106KM
Silnik: 1,8 TDCi/1,4TDCi/750ccmPB98
Rocznik: 2004/2004/1993
Postów: 178
Smile Odp: Na zimno dłużej odpala

Spokojnie chłopak (o, sorry: i Panie, jeśli jakąś przeoczyłem) , ten temat już był poruszany na forum - przeglądnijcie posty.
Ad.: rozruchu - niejeden raz była taka odpowiedź: świece w Fuzji 1,4 TDCi grzeją od ok. -5st C, powyżej tej temp odpala bez, stąd możliwy problem z rozruchem.
Być może wgranie aktualizacji w ASO rozwiązuje problem - nie sprawdzałem.
Ale jeśli macie kłopoty z takim "kręceniem" rozrusznikiem to najpierw wymieńcie akuma (polecam BOSCH Silver 70Ah 750 A-prąd rozruchu, Nr oryginału Bosch`a: 0 092 S50 070 - wersja wzmocniona ja kupiłem za 390 zeta), Ford ma palić "na tyk" czyli najdalej za 2-gim obrotem (na starym "sofcie").
Pzdr.
__________________
Gdzie SIŁA i RACJA się spierają, tam SIŁA MA RACJĘ !!!
Klocek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2011, 12:43   #7
1maciej
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-04-2008
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 34
Domyślnie Odp: Na zimno dłużej odpala

Cytat:
Napisał janonys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1maciej, podpowiedz proszę, jaki koszt takiej aktualizacji? O jaką aktualizację dokładnie chodzi? Orientujesz się, czy można sprawdzić bez podpinania pod kompa w ASO czy jest ona niezbędna? Np. po VIN?
Witam,
Jak pojechałem do ASO to po podpięciu komputera okazało się, że jest dostępna aktualizacja, która w opisie miała rozwiązywać problemy z utrudnionym rozruchem. Jak się okazało, to był strzał w 10'tkę. Za aktualizację zapłaciłem coś około 200zł, jak tłumaczył mistrz serwisu była to sesja on-line dlatego takie koszty.
__________________
Pozdrowienia
Maciek
FORD FOCUS 1.6 TDCi 95KM 2011r.
1maciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2011, 11:35   #8
janonys
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-12-2011
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 20
Domyślnie Odp: Na zimno dłużej odpala

Dzięki wielkie za info.
Dzwoniłem do ASO, potwierdzili, że jest taka aktualizacja mająca wpływ na rozruch. Po podpięciu do kompa będzie jasne, czy nada się do mojego autka. Koszt sprawdzenia 100zł (250zł w przypadku zmiany oprogramowania). Poszukam, czy poza ASO nie zrobię tego taniej? Chyba, że znacie jakiś adres?
janonys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2011, 08:10   #9
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Domyślnie Odp: Na zimno dłużej odpala

Cytat:
Napisał janonys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba, że znacie jakiś adres?
Janosys, warto, abyś popytał w swojej strefie na Forum, albo skorzystał z zamieszczonych tam już sugestii -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Signature coming soon...
Jitter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2011, 21:04   #10
janonys
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-12-2011
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 20
Domyślnie Odp: Na zimno dłużej odpala

Cytat:
Napisał Jitter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Janosys, warto, abyś popytał w swojej strefie na Forum, albo skorzystał z zamieszczonych tam już sugestii -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Już korzystałem przy innych naprawach, ze Szczotkarskiej 62 i byłem bardzo zadowolony z roboty, polecam, a o oprogramowanie jeszcze ich nie pytałem, po nowym roku się tym zajmę
janonys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.