Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-09-2013, 13:49   #241
Bommer18
ford::beginner
 
Avatar Bommer18
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 08-10-2012
Skąd: Tarnów
Model: Focus mk2
Silnik: 2.0 Duratec HE 145 KM
Rocznik: 2005<
Postów: 36
Smile Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Witam Panowie. Dziś byłem w autoryzowanym serwisie forda. Elektryk stwierdził w pierwszej fazie swojej pracy że brakuje ślizgu i jakiegoś modułu pod kierownica- pisze tak jak słyszałem. Później stwierdził że wszystko jest ok tylko brakuje dwóch pinów w wiązce, wcześniej coś wspomniał i ich kolejności. Tłumaczył coś o sygnale cyfrowym i analogowym. Zaproponował wykonanie zmian w instalacji za kwotę 320 zł i teraz mam takie pytanie czy przy fabrycznym instalowaniu tempomatu wykonuje się jakieś zmiany w standardowej instalacji? Tempomat czasem jakimś cudem się uruchamia ale poza tym nie można zrobić z nim nic oprócz jego wyłączenia. Nie wiem czy ktoś wcześniej dokonywał takich zmian w swoim samochodzie w wiązkach przewodów w celu właściwego ustawienia tego tempomatu. Bardzo proszę o jakieś rady osoby które wiedzą o co chodzi. Mam nieodparte wrażenie że ktoś próbuje naciągać mnie na niepotrzebne koszta. Będę wdzięczny za każdą radę. Pozdrawiam serdecznie.

Bommer18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2013, 20:11   #242
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Kolego po kolei:
- czy masz zamontowane klawisze tempomatu na kierownicy?
- czy wykonywałeś test GEM i sprawdzałeś czy te klawisze są rozpoznawane?

Test GEM włącza się trzymając wciśniety klawisz ogrzewania tylnej szyby i włączając w tym czasie zapłon do pozycji II. Po 2-3 sekundach powinno "piknąć" to wtedy puszczamy ten klawisz ogrzewania tylnej szyby.
W trybie testu naciskamy każdy z klawiszy tempomatu - naciśnięcie powinno być potwierdzone dźwiękiem. Dla sprawdzenia działania trybu test można także poużywać innych przycisków i manipulatorów: od wycieraczek, kierunkowskazów itp. Wszytko powinno "pikać".

Jeśli tak jest to klawisze są OK. Jeśli nie - to trzeba precyzyjnie opisać co się działo.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2013, 21:36   #243
Bommer18
ford::beginner
 
Avatar Bommer18
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 08-10-2012
Skąd: Tarnów
Model: Focus mk2
Silnik: 2.0 Duratec HE 145 KM
Rocznik: 2005<
Postów: 36
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

dziękuje kolego za fachową poradę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a wiec tak przyciski były montowane fabrycznie przy kierownicy którą zakupiłem od faceta na allegro (sprawna, normalne ślady użytkowania) jak się okazała po rozebraniu przycisków na elementy pierwsze, kierownica pochodzi z samochodu po powodzi czego nie uwzględnił sprzedający. Przyciski zostały wyczyszczone, styki potraktowane sprayem "KONTAK" i Automat zagadał śpiewająco =) A co do serwisu eh zdiagnozowali mi całkowicie inną usterkę która by mnie kosztowała 320 zł... Jeszcze raz wielkie dzięki!
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_0438.jpg (88.4 KB, 391 wyświetleń)
Bommer18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2013, 13:47   #244
tepe
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 30-11-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 43
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Aby dokończyć instalacje tempomatu musze przeciągnąć kabelek od kierownicy do GEMa nad nogami pasażera. Czy ktoś robił juz cos podobngo, lub rozbierał kokpit na tyle ze podpowie co i w jakiej kolejności rozebrać zeby zrobic to najmniej inwazyjnie i bezproblemowo ?

Focus mk2 przedliftowy.

Kabelek i wtyczki juz mam gotowe i przetestowane, zostało tylko sensowne puszczenie tego przez środek .
tepe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2013, 21:35   #245
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

aktywowałem ostatnio tempomat w 1.6 tdci bez problemow, więc ELMconfig działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2013, 22:22   #246
grimow
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-11-2013
Model: focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Włączę się do dyskusji w temacie różnic pomiędzy prędkością rzeczywistą a pokazywaną. Przekłamanie nie jest błędem konstrukcyjnym ani chwytem marketingowym.
Tak łopatologicznie: chodzi o to że w tym samym aucie mogą być montowane różne opony, które pomimo że są zamienne to jednak ich obwód różni się o kilka procent ( w focusie to 205/55/16, 195/65/15 i jakieś 225 17 ale nie pamiętam dokładnie). Nie pamiętam która jest z nich najmniejsza, jednak różnią się one między sobą. I teraz wyobraźcie sobie sytuację że jedziecie na największych, na dodatek nowych zimówkach, a drugi komplet to najmniejsze obwodowo, na dodatek "slickowe" letnie opony... Różnica w prędkości pokazywanej musi być gdyż jeden obrót koła to kilka procent mniej lub więcej przejechanej trasy... Fabryka nie może wybrać "średniej" musi się dostosować do najmniejszego obwodu opony, i to na takich, na dodatek "łysych" oponach prędkość jest pokazywana prawidłowo. W większości przypadków prędkość jest zawyżona gdyż na jednym obrocie koła pokonujemy większy dystans od tego minimalnego.

Ostatnio edytowane przez grimow ; 07-12-2013 o 22:24
grimow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2013, 01:10   #247
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Cytat:
Napisał grimow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...W większości przypadków prędkość jest zawyżona gdyż na jednym obrocie koła pokonujemy większy dystans od tego minimalnego.
Jedna drobna uwaga do tego całego wywodu - w konfiguracji auta (w FF2/Cemaxie i Kudze w VID-blocku, w innych autach w konfiguracji centralnej CCC) jest parametr określający rozmiar ogumienia. Parametr ten powinien być ustawiany zgodnie ze stosowanym ogumieniem. U mnie jest - a mimo wszystko licznik zawyża prędkość w stosunku do pomiaru GPS...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2013, 08:01   #248
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Bez GPSu widać w trybie diagnostycznym zegarów

Chyba jest przepis, że zegary mają zawyżać prędkość - przy mniejszych prędkościach jest 5km/h, potem około 10
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2013, 08:48   #249
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Dyrektywa unijna ma na to specjalny wzó matematyczny in większa prędkość tym większe przekłamanie poszukajcie w necie,już kiedyś to tu wrzucałem.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2013, 10:38   #250
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Kolego fichtel - wysłałeś mi priva nt. tempomatu, ale nie mogę Ci odpowiedzieć, bo masz zablokowane przyjmowanie wiadomości prywatnych!!!!
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.