Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-04-2018, 13:36   #1
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie 2.0 tdci automat losowe błędy po czyszczeniu egr

Cześć. Otóż wczoraj doświadczyłem dosyć ciekawej sytuacji - chyba zepsułem swoje mondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zabrałem EGR z chłodniczką do czyszczenia do domu i usunąłem resztki wygłuszenia oryginalnego z grodzi. Nakleiłem zamiast niego matę bitumiczną z pianką wysokotemperaturowa na tyle na ile miejsce pozwala od góry samochodu.

Wczoraj po uruchomieniu auto nie jedzie. 100km/h max czyli jakiś tryb awaryjny. Co ciekawe kultura pracy silnika znacznie wzrosła. Przejechałem jakieś 10km bez żadnego błędu i nagle posypała się choinka. Pojawił się błąd EGR i to rozumiem (może za dobrze go czyściłem i coś uszkodziłem), jutro pojadę zakupić jakiś używany w dobrym stanie na podmianę.

Wyrzuciło także szereg błędów komunikacji między sterownikiem silnika, skrzynią, modułem ABS a także immobiliserem. Co ciekawe przez pierwsze kilka kilometrów nic się nie dzieje złego po odpaleniu (poza zmniejszoną mocą przez ten tryb awaryjny egr), skrzynia pracuje bez zarzutu, komunikuje się z conversem, tryb sportowy i sekwencyjny działa itp. Nagle pojawia się komunikat o awarii skrzyni, wyłącza się ESP, skrzynia zaczyna pracować nieprawidłowo właśnie jakby nie miała komunikacji z silnikiem. Próbowałem kasować wszystko forscanem, robić dostępne testy i nic poza tym EGRem nie znajduje.

Tą wiązkę z tyłu komory silnika ruszałem tylko i wyłącznie palcami także ryzyko przecięcia czy zwarcia czegokolwiek jest mały, no chyba że kable były tak przegnite jak mój tłumik końcowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale raczej nawet zwarcie w tym EGRze nie powinno powodować błędów komunikacji? Jak mam to wygłuszenie rozgrzebywać jeszcze raz to nóż mi się w kieszeni otwiera ale co jeszcze może powodować takowe błędy poza właśnie uszkodzonymi modułami (co raczej wykluczam bo to za duży zbieg okoliczności by był a i skrzynię mam w przyzwoitym stanie) i uszkodzoną wiązką? Słyszałem coś o słabym akumulatorze - mam już trochę używany ale zimą odpalał gnoja i napięcie podczas jazdy jest w porządku - właśnie dla mnie najdziwniejsze, że przez pierwsze kilka km jazdy nie ma żadnych błędów a potem nagle się pojawiają. Tak teraz wpadłem, jeszcze może przejadę się z odpiętym zupełnie EGRem, może on jakoś przeciąża ECU i doprowadza to do tych błędów?

Mondeo mk4 2.0 tdci skrzynia AWF21

Macie jakieś pomysły?

klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2018, 20:09   #2
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: 2.0 tdci automat losowe błędy po czyszczeniu egr

Ja ostatnio mialem taki przypadek w range roverze- choinka na zegarach. Kuna przyszla sie nazrec kabli. Brak komunikacji miedzy sterownikami to przerwa na linii CAN. Pozatym masz chipa, ale nie wiem czy to wirus czy jakis wynalazek?
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2018, 21:06   #3
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: 2.0 tdci automat losowe błędy po czyszczeniu egr

Cytat:
Napisał lucas4891 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja ostatnio mialem taki przypadek w range roverze- choinka na zegarach. Kuna przyszla sie nazrec kabli. Brak komunikacji miedzy sterownikami to przerwa na linii CAN. Pozatym masz chipa, ale nie wiem czy to wirus czy jakis wynalazek?
To wygłuszenie na grodzi już było w kiepskim stanie, może było już gryzione przez jakieś ustrojstwo albo jak je powyciągałem w kawałkach to zwabiłem wszystkie kuny z okolicy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale właśnie zastanawia mnie to, że na początku wszystko jest dobrze przez kilka km dopiero potem błędy wyrzuca. Jakby była dziura w CAN to raczej w ogóle komunikacji by nie było. Jak po wymianie tego EGRa i usunięciu błędów się nie naprawi to będę leciał sprawdzał po wiązce, co mi zostało... No chyba, że ktoś ma jeszcze inne pomysły.

Chip robiony w profesjonalnym zakładzie, jednym z najbardziej renomowanych w Polsce. Na tym nie oszczędzałem bo wiem jak to się może skończyć.

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 22-04-2018 o 21:08
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2018, 21:15   #4
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: 2.0 tdci automat losowe błędy po czyszczeniu egr

Cos gdzies ..jakie te bledy?
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2018, 19:04   #5
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: 2.0 tdci automat losowe błędy po czyszczeniu egr

P0489 i P1335 od egra

P1719
U0401
U0402
U0101
U3001
B2aaa

Chyba znalazłem rozwiązanie, jak odpiąłem EGR to wywaliło mi checka na twardo natomiast problemy z komunikacją ustały, pozostało tylko rozwiązać problem z EGRem. Ford nie przestanie mnie zadziwiać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2018, 20:41   #6
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: 2.0 tdci automat losowe błędy po czyszczeniu egr

Wychodzi na to, ze zrobiles niezle zwarcie w zaworze EGR. Jak dobrze pamietam, to obwod elektryczny EGR-u jest autonomiczny w tym silniku.
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.