Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-01-2019, 14:22   #1
okeano
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-07-2018
Skąd: Warszawa
Model: Toyota Yaris
Silnik: 1,33 benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Proszę o opinie na temat silnika 2.0TDCi 150KM

Witam forumowiczów, kiedyś już prosiłem Was o opinie nt. Focusa 1.6 EcoBoost, jednak z powodu paru okoliczności zwróciłem się ku dieslowi. Bardzo proszę o opinie na temat silnika 2.0TDCi 150KM, który występuje też w Mondeo. Po pierwszym zasięgnięciu informacji wynika iż silnik ten boryka się z łuszczącą się pompą wtryskową, która może zanieczyścić wtryskiwacze. Czy faktycznie jest to powszechny problem? Zastanawiam się, czy nie powinienem rozejrzeć się za Focusem sprzed liftingu, z silnikiem o mocy 140/163KM, gdyż tam takie opinie nie występują.

okeano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 15:28   #2
GreK
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-01-2019
Model: Focus
Silnik: benzynowy
Rocznik: 2018
Postów: 26
Domyślnie Odp: Proszę o opinie na temat silnika 2.0TDCi 150KM

Jeśli w grę wchodzi zakup używanego, to najważniejszy jest stan konkretnego egzemplarza, a nie ogólne opinie.
GreK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 15:34   #3
okeano
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-07-2018
Skąd: Warszawa
Model: Toyota Yaris
Silnik: 1,33 benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Proszę o opinie na temat silnika 2.0TDCi 150KM

Cytat:
Napisał GreK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli w grę wchodzi zakup używanego, to najważniejszy jest stan konkretnego egzemplarza, a nie ogólne opinie.
A tu się nie do końca zgodzę: w pierwszej kolejności chciałbym wiedzieć, czy samochód który chcę kupić nie ma jakichś błędów konstrukcyjnych (a to mi trochę na coś takiego wygląda, zważywszy na to, że diesle Forda sprzed kilkunastu lat również miały takie przypadłości). Zastanawiam się, czy przypadkiem silniki sprzed liftingu nie były mniej problemowe. Jeśli są to jednak jednostkowe przypadki, to wtedy już będę szukał konkretnego egzemplarza w zadowalającym stanie.
okeano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 17:54   #4
GreK
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-01-2019
Model: Focus
Silnik: benzynowy
Rocznik: 2018
Postów: 26
Domyślnie Odp: Proszę o opinie na temat silnika 2.0TDCi 150KM

Każda generacja miała/ma swoje wady i zalety - np. w najnowszych 1.5 120KM padają uszczelki pod głowicą, prócz dodatkowo możliwych (jak w każdym fordowskim dieslu) problemów z dwumasą, dpf-em, pompą cr czy wtryskami... Nie było i nie ma "idealnego diesla", dlatego ważniejsze jest to co napisałem.
GreK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 21:42   #5
jacekcrv
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-09-2012
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus,Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI, 2.2 TDCI
Rocznik: 2011, 2011
Postów: 131
Domyślnie Odp: Proszę o opinie na temat silnika 2.0TDCi 150KM

Fordowski diesel to 1.8 tdci(niedostępny od Focusa mk2 między innymi) - reszta to PSA, zresztą bardzo udana ta reszta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jacekcrv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 22:22   #6
okeano
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-07-2018
Skąd: Warszawa
Model: Toyota Yaris
Silnik: 1,33 benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Proszę o opinie na temat silnika 2.0TDCi 150KM

Czy silniki te posiadają już układ AdBlue?
okeano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2019, 21:17   #7
GreK
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-01-2019
Model: Focus
Silnik: benzynowy
Rocznik: 2018
Postów: 26
Domyślnie Odp: Proszę o opinie na temat silnika 2.0TDCi 150KM

Cytat:
Napisał jacekcrv Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fordowski diesel to 1.8 tdci(niedostępny od Focusa mk2 między innymi) - reszta to PSA, zresztą bardzo udana ta reszta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak chciałeś "błysnąć" to się z'update'uj - po pierwsze silniki 1.5 tdci to już konstrukcje fordowskie, a poza tym te z PSA (które też miałem na myśli) prócz zalet również miały wady (zwł. I generacja z lat 2004-2010) - np. zapychające się DPF, lejące wtryski, zatykające się sitko przewodu smarowania turbiny, itd.
Powtórzę - nie ma używanego "idealnego" diesla...
GreK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2019, 23:38   #8
jacekcrv
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-09-2012
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus,Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI, 2.2 TDCI
Rocznik: 2011, 2011
Postów: 131
Domyślnie Odp: Proszę o opinie na temat silnika 2.0TDCi 150KM

Jakbym był uszczypliwy to napisał, że jak już chcesz "błysnąć" obcym językiem to używaj go chociaż w poprawnej formie.

Biorąc pod uwagę, że miałem do czynienia sporo z takim silnikiem(1 generacja) to mogę Ci powiedzieć, że wychodziły takie fabrycznie bez filtra cząstek stałych - z naciskiem na słowo fabrycznie. Co do reszty wad - to akurat zależy od egzemplarza.

Silniki są dość twarde i mają dobrą opinię na rynku samochodów używanych.

A generalnie to są mniej lub bardziej problemowe silniki wysokoprężne. Te akurat należą do tych mniej problemowych.
jacekcrv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , focus , mondeo mk5 , pompa wtryskowa


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.