Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-03-2019, 18:06   #1
Mareckimt
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2014
Model: Titanium
Silnik: 1,0 EcoBoost 100 KM
Rocznik: 2017
Postów: 29
Domyślnie Niskie napięcie akumulatora

Chciałbym porównać napięcie jakie macie na klemach akumulatora po nocnym postoju auta. Dlaczego o tym piszę? Otóż we Fieście mojej żony jest ogrzewanie postojowe Webasto. W poprzednią zimę raz auto nie odpaliło, bo akumulator dość skutecznie rozładował się. Fiesta miała niecały rok, jeżdżone odcinki po 25 km. Zacząłem podejrzewać, że coś nie tak z akumulatorem, bo po doładowaniu prostownikiem i odłączeniu go, na zaciskach nigdy nie było więcej niż 12,50 V. Nawet latem, gdy akumulator nie jest doładowywany ze względu na Webasto, napięcie oscyluje przy pomiarze miedzy 12,2 - 12,4 V. Układ ładowania podaje 14,8 V.
Dla porównania zmierzyłem w swoim Focusie. Też jest nisko: 12,3 - 12,5 V.
Kiedyś takie napięcie akumulatora to była zgroza, że to koniec jego żywota. A czy teraz to stan normalny? Nadmieniam, że układ START/STOP w Fokusie przy takich napięciach działa, wyłącza silnik gdy mu na to pozwolę.

__________________
Fiesta pali na dotyk
Mareckimt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2019, 19:09   #2
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Niskie napięcie akumulatora

14,8V jest normalnym napięciem ładowania aku - czasami w Fordach może nawet wahać się od 12,3 - do 15,2V wszystko zależy od BMS. Tak akumulator podczas postoju ma w granicach 12,2 V , ale ... jeżeli podczas uruchomienia silnika spada poniżej 10V to już może świadczyć o jego problemach.
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2019, 21:09   #3
whirl
ford::average
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 10-04-2017
Skąd: Nowy Sacz
Model: Ford Fiesta MK7 Titanium
Silnik: 1.4
Rocznik: 2008
Postów: 77
Domyślnie Odp: Niskie napięcie akumulatora

Mogę Ci podać jak u mnie oscyluje choć to Fiesta mk7 2008. Jeżdżona tylko do pracy tam i spowrotem, 30km dziennie (jakieś 50 minut jazdy dziennie). Po nocy, zazwyczaj jest nie mniej niż 12.2 bliżej 12.3V na rocznym Bosch S4 44Ah. Raz podpiąłem go pod prostownik (CTEK) i po 3 godzinach już prostownik stwierdził że aku jest naładowany. Nadal po nocy utrzymuje takie wartości. Więc jest chyba OK. Dla porównania oryginalny (9 letni) fordowski po nocy miał 11.8V i odpalał bez zająknięcia na -6C Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Napięcie ładowania w przypadku tej fiesty nie wyższe niż 14.5V (brak start/stop), zazwyczaj opada do 14.3~14.4V po około 30 minutach jazdy.

Ostatnio edytowane przez whirl ; 18-03-2019 o 21:21
whirl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2019, 19:50   #4
Jerzy23
ford::beginner
 
Avatar Jerzy23
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 20-11-2016
Skąd: Rumia
Model: Fiesta
Silnik: duratec 1,3L Duratec 8V EFI (58PS)
Rocznik: 2006
Postów: 35
Domyślnie Odp: Niskie napięcie akumulatora

Napięcie akumulatora 12.5V jest w kupowanych obecnie akumulatorach normą i doładowywanie też nie podniesie napięcia.Tak naprawde to akumulator prawidłowo sformowany i naładowany powinien mieć napięcie 13-13.2V.
Ale tak naładować akumulator można tylko mając akumulator suchy i samemu zalać go kwasem i odpowiednio ładować.Wiem bo w latach 80-tych kupiłem suchy akumulator i sam go sformowałem,poświęciłem na to 3 doby ale akumulator miał wartość sem 13.2V przez długie miesiące
Jerzy23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2019, 12:37   #5
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Niskie napięcie akumulatora

Cytat:
Napisał Jerzy23 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sformowany i naładowany powinien mieć napięcie 13-13.2V.
Ostatnio dostałem prawie nowego Exida Maxxima i ten po ładowaniu i 3 miesiącach stania ma 13,10 V Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale w Focusie BMS nawet podczas jazdy kilka godzin obniża napięcie do 12,2V
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2022, 14:02   #6
Mareckimt
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2014
Model: Titanium
Silnik: 1,0 EcoBoost 100 KM
Rocznik: 2017
Postów: 29
Domyślnie Odp: Niskie napięcie akumulatora

Cześć
Jestem po wymianie akumulatora w swojej fieście. Czy może mi ktoś napisać jak zresetować BMS?
Czytam forum, oglądam YouTube i niby w takiej samej Fieście raz działa procedura z przeciwmgielnymi i awaryjnymi, raz długie z hamulcem. Zgłupiałem.
Gorąca prośba o pomoc, auto jak w sygnaturce pod awatarem.

Dobra, sprawa ogarnięta, może komuś się przyda. Trzecia kombinacja zadziałała.
1. Wsiąść do auta, zamknąć drzwi, wyłączyć światła na zero.
2. Włączyć zapłon bez używania sprzęgła.
3. 5-krotnie mrugnąć "długimi" światłami.
4. 3-krotnie wcisnąć pedał hamulca.
5. Czekać kilka sekund aż zasygnalizuje ikona akumulatora.
U mnie zasygnalizowało, mam więc prawo przypuszczać, że reset został wykonany poprawnie.
Dziękuję za uwagę.
__________________
Fiesta pali na dotyk

Ostatnio edytowane przez Mareckimt ; 07-03-2022 o 17:52
Mareckimt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.