Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-08-2020, 07:18   #1
PaulinaR
ford::amateur
 
Imię: Paulina
Zarejestrowany: 04-08-2020
Skąd: Łowicz
Model: Focus mk2
Silnik: 1,4
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie mocne szarpnięcie coś w rodzaju jakby nie dochodziło paliwo tak nagle

Witam wszystkich posiadaczy Forda Focusa. Martwi mnie i zastanawia jedna rzecz w moim mk2. Mianowicie od czasu do czasu czuję mocne szarpnięcie coś w rodzaju jakby nie dochodziło paliwo tak nagle, trwa to sekundę. Nie ma znaczenia prędkość ani bieg. Co może być przyczyną, może ktoś miał podobny problem. Dodam że nie wyświetla się żaden błąd silnika. Czasami przejadę 400km bez takiego szarpnięcia a czasem po 5km mam taki incydent.

PaulinaR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2020, 11:46   #2
dragon.data
FCP member
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 19-09-2015
Skąd: Pless
Model: Focus MK2, Kuga MK1/MK3
Silnik: 1.6 / 2.o TDCi / PHEV
Rocznik: 2008, 2009, 2023
Postów: 38
Domyślnie Odp: mocne szarpnięcie coś w rodzaju jakby nie dochodziło paliwo tak nagle

Moze jakis garnek nie pali czasem? Cewki swiece i kabelki do cewki sa ok?


Wysłane z Tapatalk
dragon.data jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2020, 20:08   #3
Rikardo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-02-2012
Skąd: legionowo
Model: focus kombi mk2
Silnik: 1,6 benz
Rocznik: 2007
Postów: 26
Domyślnie Odp: mocne szarpnięcie coś w rodzaju jakby nie dochodziło paliwo tak nagle

Może padać pompa paliwa .Niestety w zbiorniku .Prawdopodobnie nie ma dziury w podłodze ( wycinałem szlifierą pod kanapą)Można wyjąć zbiornik
Rikardo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2020, 23:31   #4
kronosh
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 17-12-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK2 Kombi
Silnik: 1.6 TDCI (109KM, 80kW)
Rocznik: 2005
Postów: 68
Domyślnie Odp: mocne szarpnięcie coś w rodzaju jakby nie dochodziło paliwo tak nagle

Cytat:
Napisał PaulinaR Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich posiadaczy Forda Focusa. Martwi mnie i zastanawia jedna rzecz w moim mk2. Mianowicie od czasu do czasu czuję mocne szarpnięcie coś w rodzaju jakby nie dochodziło paliwo tak nagle, trwa to sekundę. Nie ma znaczenia prędkość ani bieg. Co może być przyczyną, może ktoś miał podobny problem. Dodam że nie wyświetla się żaden błąd silnika. Czasami przejadę 400km bez takiego szarpnięcia a czasem po 5km mam taki incydent.
Hej, miałem podobnie u siebie aczkolwiek porównałbym efekt szarpnięcia do zaciągniętego na kilka milisekund hamulca ręcznego. U mnie winien okazał się czujnik położenia wału korbowego. Po wymianie ustało poszarpywanie.

Ostatnio edytowane przez kronosh ; 05-08-2020 o 11:07
kronosh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2020, 15:22   #5
PaulinaR
ford::amateur
 
Imię: Paulina
Zarejestrowany: 04-08-2020
Skąd: Łowicz
Model: Focus mk2
Silnik: 1,4
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: mocne szarpnięcie coś w rodzaju jakby nie dochodziło paliwo tak nagle

Dziękuję za sugestie wszystkim będę sprawdzać po kolei to co radziliście i dam znać. Cewki nie obstawiam, błędu nie widać na desce ale będę badać wszystko. Dziękuję wam za pomoc a jeśli ktoś ma inne jeszcze pomysły to chętnie posłucham.

Bump:
Cytat:
Napisał dragon.data Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moze jakis garnek nie pali czasem? Cewki swiece i kabelki do cewki sa ok?


Wysłane z Tapatalk
Cewki i świece sprawdzane i są ok. Ja się nie znam ale tak mówił mechanik a błędu nie ma na komputerze

Bump: A i jeszcze jedno czasem jest tak mułowaty że boję się że zanim się zbierze to mnie zatrąbią na smierc
PaulinaR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2020, 17:49   #6
dorsiu
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 30-06-2016
Skąd: Gdynia
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 150
Domyślnie Odp: mocne szarpnięcie coś w rodzaju jakby nie dochodziło paliwo tak nagle

Do listy do sprawdzenia można dorzucić wodę w dołkach świec i wypadanie zapłonu, czyli świece, cewka są ok, ale przez wodę czasami jest przerwanie. Trzeba zerknąć, czy woda tam się zbiera.
dorsiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2020, 07:09   #7
PaulinaR
ford::amateur
 
Imię: Paulina
Zarejestrowany: 04-08-2020
Skąd: Łowicz
Model: Focus mk2
Silnik: 1,4
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: mocne szarpnięcie coś w rodzaju jakby nie dochodziło paliwo tak nagle

Cytat:
Napisał dorsiu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do listy do sprawdzenia można dorzucić wodę w dołkach świec i wypadanie zapłonu, czyli świece, cewka są ok, ale przez wodę czasami jest przerwanie. Trzeba zerknąć, czy woda tam się zbiera.
Dzięki sprawdzę.
PaulinaR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.