Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-10-2019, 10:52   #1
RadioactiVe
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-08-2013
Skąd: Głuchołazy
Model: S-max
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 6
Post Hamulec elektryczny nie zwalnia i kilka błędów

Witam

Po dniu poszukiwania i niewątpliwej porażce postanowiłem opisać mój problem. Mianowicie nie działa poprawnie hamulec elektryczny.
Już raz tak miałem około roku temu będąc na zakupach. na szczęście miałem kabelek OBDII w schowku (samodzielnie zmontowany), połączyłem się z nim po BT i usunąłem błąd który wtedy wyskoczył (nie pamiętam jaki) i hamulce zaczęły poprawnie działać. Olałem wtedy temat bo przez następne dni problem nie powrócił, do teraz. Próba usuwania błędu nie pomaga. Od razu wraca. Sugerowałem się tym tematem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ale tam jest inna budowa hamulca. Sprawdziłem ciągłość przewodów CAN multimetrem ( jest ok), rezystancje między H i L (61R), rezystancję przewodów CAN względem "masy" (ok. 3,4kR), rezystancję silników elektrycznych w zaciskach (1.8R) i wszystkie bezpieczniki. Odpięcie akumulatora nic nie dało.
Myślałem nawet że kostki hamulcowe"złapało" po 5 dniach postoju w garażu więc podłączyłem mały zdezelowany akumulator do silniczków aby je cofnąć. I tu wszystko działa. Na desce miga kontrolka hamulca ręcznego i świeci BRAKE.
Co jeszcze mogę sprawdzić? Błędy jakie wracają są w załączniku.
Czy ktoś miał taki problem i się z nim uporał? Mile widziane wszelkie sugestie.
Pozdrawiam

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez RadioactiVe ; 13-10-2019 o 14:13
RadioactiVe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2019, 16:24   #2
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,483
Domyślnie Odp: Hamulec elektryczny nie zwalnia i kilka błędów

Czy wjechales w jakas kaluze? Ostatnio bylo mokro ?
__________________
225kM, 500Nm

1% podatku na mojego syna
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2019, 17:03   #3
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Hamulec elektryczny nie zwalnia i kilka błędów

Z bledow wynika, ze problem jest z linia CAN modulu sterownia hamulcem pomocniczym.
Pierwsza rzecz do zrobienia, to sprawdzenie wtyczki i okablowania (splecione kable to linia CAN) rzeczonego modulu
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2019, 18:44   #4
RadioactiVe
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-08-2013
Skąd: Głuchołazy
Model: S-max
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Hamulec elektryczny nie zwalnia i kilka błędów

Cytat:
Napisał szynszyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy wjechales w jakas kaluze? Ostatnio bylo mokro ?
Nowe informacje. Z przodu po stronie pasażera pod tapicerką znalazłem bardzo wilgotny filc a padało u mnie jakieś 10 dni temu. W międzyczasie zrobiłem trasę ok 200km w suchych warunkach. Wykluczam możliwość rozlania tam czegokolwiek. Jutro sprawdzę inne miejsca czy występuje tam wilgoć.

Cytat:
Napisał lucas4891 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pierwsza rzecz do zrobienia, to sprawdzenie wtyczki i okablowania (splecione kable to linia CAN) rzeczonego modulu
Sprawdzałem przewód biały i biały z niebieskim paskiem który jest ze sobą spleciony. Test ciągłości zaliczył. Pomiar rezystancji biały i "masa" oraz biało-niebieski i "masa" pokazał opór ok 3.4kR. Pytanie czy tak ma być. Moja prośba, jeśli ktoś może to niech sprawdzi u siebie.
Znalazłem też przewód w okolicy wilgotnego miejsca który był łączony. Razem trzy przewody wszystkie w takim samym kolorze biały z pomarańczowym paskiem. Dziś już nie zdążyłem go sprawdzić, zrobię to jutro.
RadioactiVe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2019, 13:14   #5
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,483
Domyślnie Odp: Hamulec elektryczny nie zwalnia i kilka błędów

Cytat:
Napisał RadioactiVe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z przodu po stronie pasażera pod tapicerką znalazłem bardzo wilgotny filc a padało u mnie jakieś 10 dni temu
ja mialem tez mnostwo bledow. Kontrolka caly czas migala. Magicy z forum kazali cuda robic. Wystarczylo kabelki osuszyc.zaizolowac. spokoj od roku.
__________________
225kM, 500Nm

1% podatku na mojego syna
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2019, 13:30   #6
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Hamulec elektryczny nie zwalnia i kilka błędów

Cytat:
Napisał szynszyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Magicy z forum kazali cuda robic.
A na jakim forum szukałeś porady?
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2019, 16:17   #7
RadioactiVe
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-08-2013
Skąd: Głuchołazy
Model: S-max
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Hamulec elektryczny nie zwalnia i kilka błędów

Cytat:
Napisał szynszyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja miałem tez mnostwo bledow. Kontrolka caly czas migala. Magicy z forum kazali cuda robic. Wystarczylo kabelki osuszyc.zaizolowac. spokoj od roku.
Tylko z przodu od strony pasażera czy na całej długości kolega izolował. Czym zaizolowałeś? Czy zlokalizowałeś miejsce wnikania wody do środka? Czy wiązka gdzieś była przetarta, albo zaśniedziała?
RadioactiVe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2019, 16:53   #8
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,483
Domyślnie Odp: Hamulec elektryczny nie zwalnia i kilka błędów

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A na jakim forum szukałeś porady?
tutaj

Bump:
Cytat:
Napisał RadioactiVe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ylko z przodu od strony pasażera czy na całej długości kolega izolował. Czym zaizolowałeś? Czy zlokalizowałeś miejsce wnikania wody do środka? Czy wiązka gdzieś była przetarta, albo zaśniedziała?
akurat tył. wjechałem w kałuże, woda pod izolacją, auto świrowało. a jeszcze zima była. doprowadzony do łez, wykombinowałem garaż, odwinąłem izolację, zawinąlem nową, wszystkie możliwe styki przesuszyłem suszarką i sprayem kontaktem rzez złożeniem. jedynie to zacząłem szukać jeszcze przetarć w okolicy podłogi, koło tej niecki na kolo zapaowe, bo tam wiążka znika ale nie było otarć.
__________________
225kM, 500Nm

1% podatku na mojego syna
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2019, 13:20   #9
RadioactiVe
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-08-2013
Skąd: Głuchołazy
Model: S-max
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Hamulec elektryczny nie zwalnia i kilka błędów

Do tej pory udało mi się ustalić że:
- suszenie nic nie pomogło
- to nie wilgoć jest sprawdzą problemu
- na liście z wszystkimi modułami nie zgłasza się PBM
Zakupiłem do testów moduł hamulca ręcznego, najtańszy jaki znalazłem, z volvo o innych numerach. Mój ma oznaczenia 6G91-2598-BB / 30773933, natomiast ten zakupiony to 6G91-2598-CF / 31341542. Zdawałem sobie sprawę z różnic i że może nie działać poprawnie, ale standard komunikacji CAN jest jeden i coś powinien zwrócić w stylu "niewłaściwy sprzęt" lub coś podobnego. Po podłączeniu nowego modułu słychać "cykanie" przekaźników zaś z mojego nie. Skan Forscan-em pokazuje że moduł się poprawnie zgłasza z błędem oprogramowanie niekompatybilne i hamulec elektryczny dalej nie działa. Wniosek z tego jest taki że mój moduł PBM uległ uszkodzeniu. Diagnoza jasna, wystarczy wymienić i będzie działać, ale z kupnem nie jest łatwo. Na aledrogo nie ma, obdzwoniłem pobliskie szroty i też nic. Pytanie do forumowiczów, czy ktoś ma na sprzedaż taki moduł (6G91-2598-BB) lub wie gdzie go można dostać. ASO odpada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ewentualnie czy da się przeprogramować moduł z volvo aby poprawnie działał w maksie.

Ostatnio edytowane przez RadioactiVe ; 19-10-2019 o 13:29
RadioactiVe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2019, 11:57   #10
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,483
Domyślnie Odp: Hamulec elektryczny nie zwalnia i kilka błędów

Nie wiem czemu modul padl. Raczej sam od siebie nie. Zalana instalacja raczej mu nie pomogla. Ale juz po wszystkim. Co do innego modulu nie pomoge niestety
__________________
225kM, 500Nm

1% podatku na mojego syna
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
hamulec ręczny



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.