Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-08-2018, 18:42   #1
piotrpjg
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-08-2018
Skąd: Jeżów Sudecki
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie P2623 auto nie odpala

Witam,

mój problem polega na tym, że auto nie odpala. Komputer pokazuje tylko błąd P2623.
W czerwcu auto zgasło podczas jazdy. Pierwsza diagnoza nie podaje paliwa na listwę. Kupiłem pompę używaną sprawdzoną na stole. Po zamontowaniu auto dalej nie odpala. Wtryskiwacze wysłane do sprawdzenia. 2szt kompletnie zablokowane, 2szt jako tako. Zregenerowane 4szt. Nowy filtr paliwa. Po zamontowaniu wtrysków w silniku auto odpaliło, pochodziło ze 30 minut i zgasło. Pompa podaje prawidłowe ciśnienie, po odkręceniu przewodu wysokiego ciśnienia ropa tryska aż miło. Wygląda, że nie otwierają się wtryskiwacze. Kupiłem drugi sterownik silnika aby wykluczyć, że padł sterownik ale nic się nie zmieniło. Sprawdzona wiązka od wtrysków do sterownika przez kostkę - nie ma przerwy. W międzyczasie podmieniony czujnik położenia wałka - również nic. Na plaka odpala do momentu aż się wypali.

Co jeszcze mogę zrobić? Jest możliwość zmierzenia napięcia na wtryskach za pomocą szczękowego multimetru? Jeśli tak to jakiego napięcia i natężenia należy oczekiwać? DC czy AC?

We wtorek mechanik zawiezie wtryski na ponowne sprawdzenie aby wykluczyć, że to z ich strony leży problem. Są na gwarancji więc spróbuję.

Dzięki za każdą podpowiedź.

piotrpjg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2018, 09:56   #2
Czapson93
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 08-05-2017
Skąd: Czosnów
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8 125km b+g
Rocznik: 2007
Postów: 47
Domyślnie Odp: P2623 auto nie odpala

Ok czujnik wałka ( rozumiem że rozrządu ?) wymieniony, a czujnik wału?

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
Czapson93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2018, 12:56   #3
piotrpjg
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-08-2018
Skąd: Jeżów Sudecki
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: P2623 auto nie odpala

Dzięki za podpowiedź ale mechanik mówi, że podczas kręcenia rozrusznikiem na komputerze są widoczne obroty wału. Gdyby to było to to wyskakiwałby jakiś błąd lub info o braku synchronizacji.
piotrpjg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2018, 13:03   #4
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,761
Domyślnie Odp: P2623 auto nie odpala

Jakie są wskazania ciśnienia paliwa przy włączonym zapłonie i podczas rozruchu?
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2018, 13:58   #5
piotrpjg
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-08-2018
Skąd: Jeżów Sudecki
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: P2623 auto nie odpala

Mechanik nie pamięta ile było ale był też drugi mechanik, który robił w Fordzie i naprawia teraz tylko Fordy i powiedział, że jest prawidłowe. Nie potrafię dziś więc na to pytanie odpowiedzieć.
piotrpjg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2018, 16:59   #6
Usefull
FCP member
 
Avatar Usefull
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: K-G , ZKL
Model: Mondeo mk5 , Fiesta mk6 - do spółki z córką, Focus mk2
Silnik: 2,0 EcoBlue 150 KM , 1,25 75 KM FX Gold, 1,6 100 KM Gold X
Rocznik: 2020, 2004, 2010
Postów: 526
Domyślnie Odp: P2623 auto nie odpala

Cytat:
Napisał piotrpjg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wtryskiwacze wysłane do sprawdzenia. 2szt kompletnie zablokowane, 2szt jako tako. Zregenerowane 4szt
a cały układ paliwowy był wyczyszczony ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. oraz pompa paliwa czyszczona lub nowa ?
bo to głównie ona jest winna - bo się łuszczy i opiłki zawalają wtryski - same ich czyszczenie i regeneracja - to psu na budę - kasa w błoto - jak reszty nie zrobiłeś
__________________
Ford Mondeo Mk5 2,0 EcoBlue 150 KM 2020 w kombi

Ford Fiesta mk6 1,25 benzyna 75 KM 2004 FX Gold

Ford Focus Mk2 1,6 benzyna 100 KM 2010 Gold X
Usefull jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2018, 19:54   #7
piotrpjg
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-08-2018
Skąd: Jeżów Sudecki
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: P2623 auto nie odpala

Pompa regenerowana i filtr nowy. Zobaczę we wtorek co wykaże sprawdzenie wtrysków.

Wtryski sprawdzone. W jednym do poprawienia była końcówka wtrysku ale wszystko poza tym ok. Po naładowaniu akumulatora jutro próba odpalenia. Jeśli nie odpali to do sprawdzenia wiązka.

Ostatnio edytowane przez piotrpjg ; 18-08-2018 o 21:10
piotrpjg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2018, 11:14   #8
piotrpjg
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-08-2018
Skąd: Jeżów Sudecki
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Re: P2623 auto nie odpala

Problem rozwiązany. Wtryski po sprawdzeniu ok. Po zamontowaniu w aucie zapaliło, rozgrzało się ok ale podczas jazdy próbnej ponowny zonk i laweta.

Dziś, jako że dzień wolny pojechałem pogrzebać w kablach. Sprawdziłem kable od kostki do sterownika i ok. Chciałem zmierzyć rezystancję na zaworze regulacji ciśnienia ale się nie udało (ma być 5,3Ohma) więc z braku pomysłów zacząłem usuwać izolację z grubego peszla- od kostki do pompy. No i znalazłem. Kabel czarno niebieski od zaworu przecięty przez peszel i dwa inne zdarta izolacja. Po zlutowniu auto odpaliło.

Pojawił się nowy błąd P0571 - coś z światłami hamulca ale to ch przy bombie atomowej.

20180904_093530.jpg


20180904_093536.jpg
piotrpjg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
nie odpala


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.