Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-09-2019, 10:54   #1
Comet
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-07-2013
Model: fiesta
Silnik: 1,25
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Stuki maglownicy

Witam
Jak w temacie mam stuki od układu kierowniczego, byłem na diagnostyce i wszystko sztywne ale udało się stwierdzić, że stuki powstają w miejscu, w którym drążek wchodzi w "podłogę" czyli pewnie w samą maglownicę. Stuki obawiają się przy szybkich ruchach prawo-lewo i brzmią dokładnie tak samo, jak w momencie złapania ręką za drążek przy podłodze i szarpanie nim. Czytałem o tym, że trzeba coś gdzieś nasmarować, ale jakoś do mnie to nie przemawia, bo jest to ewidentne głuche stukanie metalu o metal. Bardziej bym się skłaniał, że jakaś śruba się poluzowała ale od dołu auta widać tylko dwie, dobrze przykręcone. Czy ktoś może ma jakiś pomysł i może mnie nakierować w temacie? czy może TTTM? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Comet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2019, 18:09   #2
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Stuki maglownicy

Ogólnie stuki maglownicy można usunąć na dwa sposoby:
1. Dokręcenie śruby kasowania luzu (nie wiem gdzie znajduje się w Fieście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
2. Regeneracja maglownicy - koszt w specjalistycznym warsztacie to około 700 zł z demontażem i ponownym zamontowaniem.

Polecam sprawdzić najpierw to 1 ale nie dokręcać zbyt mocno, bo kiera nie będzie odbijać na zakręcie.
Jeśli to nie pomoże to regeneracja.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2019, 17:46   #3
Andrew530
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 08-08-2009
Skąd: Ostrzeszów
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2010
Postów: 11
Domyślnie Odp: Stuki maglownicy

Smarowanie pomaga na sto proc.Wymieniałem maglownicę i okazało się,że stukanie pozostało.Ford ma swój smar w sprayu.Należy nasmarować krzyżaki na łączniku kierownicy z maglownicą.Minie na bank a koszt 40zł.to w porównaniu z maglownicą pikuś.
Cytat:
Napisał Comet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Jak w temacie mam stuki od układu kierowniczego, byłem na diagnostyce i wszystko sztywne ale udało się stwierdzić, że stuki powstają w miejscu, w którym drążek wchodzi w "podłogę" czyli pewnie w samą maglownicę. Stuki obawiają się przy szybkich ruchach prawo-lewo i brzmią dokładnie tak samo, jak w momencie złapania ręką za drążek przy podłodze i szarpanie nim. Czytałem o tym, że trzeba coś gdzieś nasmarować, ale jakoś do mnie to nie przemawia, bo jest to ewidentne głuche stukanie metalu o metal. Bardziej bym się skłaniał, że jakaś śruba się poluzowała ale od dołu auta widać tylko dwie, dobrze przykręcone. Czy ktoś może ma jakiś pomysł i może mnie nakierować w temacie? czy może TTTM? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Andrew530 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2019, 07:17   #4
pkraska31
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-04-2017
Model: Fiesta MK7
Silnik: Benzyna 1.4 97KM
Rocznik: 2010
Postów: 67
Domyślnie Odp: Stuki maglownicy

Jakiś poradnik,zdjęcia lub filmik do tego? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pkraska31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2019, 09:19   #5
edekp1977
ford::average
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Kraków
Model: fiesta mk7
Silnik: 1.25 82km
Rocznik: 2012
Postów: 187
Domyślnie Odp: Stuki maglownicy

smarowanie pomaga wyciszyć ten odgłos, ale nie rozwiązuje problemu - luz jest nadal.
edekp1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2019, 15:03   #6
Andrew530
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 08-08-2009
Skąd: Ostrzeszów
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2010
Postów: 11
Domyślnie Odp: Stuki maglownicy

Lubricant Spray Premium W-Mp.Ford-owski smar w o konsystencji zwykłego sprayu,który po pewnym czasie tężeje i niweluje (na miękko)miejsca luzu.W moim przypadku zdemontowany łącznik kierownicy z maglownicą.Nasmarowany górny i dolny krzyżak.Montaż z powrotem i po sprawie.
Cytat:
Napisał pkraska31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakiś poradnik,zdjęcia lub filmik do tego? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Andrew530 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2019, 08:26   #7
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Stuki maglownicy

"Pudrowanie syfa".Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żaden smar nie usunie luzu na maglownicy. A jak są stuki to jest luz.

A tak na marginesie, ten luz na maglu to ma wpływ na wiele elementów w samochodzie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2019, 10:56   #8
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,657
Domyślnie Odp: Stuki maglownicy

Cytat:
Napisał p.saw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Regeneracja maglownicy - koszt w specjalistycznym warsztacie to około 700 zł z demontażem i ponownym zamontowaniem..
Mi w warszawskim serwisie Forda regenerowali za 400zł wraz z usługą.
Powodem było, że ciekła i też stukała.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2019, 22:38   #9
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Stuki maglownicy

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi w warszawskim serwisie Forda regenerowali za 400zł wraz z usługą.
ASO nie regeneruje. Nie maja takich procedur. Przekazują do warsztatu zewnętrznego. Wtedy cena uzależniona od tegoż warsztatu.
Cena 700 zł, którą podałem dotyczy Mondeo MkIV. Być może Fiesta wychodzi taniej.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2019, 08:50   #10
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,657
Domyślnie Odp: Stuki maglownicy

Cytat:
Napisał p.saw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ASO nie regeneruje.
Ja nie pisałem o ASO, tylko o pewnym popularnym serwisie Forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.