Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-10-2019, 19:23   #1
PonCheck
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-10-2019
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.4
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Lewarek skrzyni biegów ciężko chodzi.

Na zimno chodzi jak z salonu, ale gdy przejade już te 10km to trzeba użyć siły , żeby zmieniać biegi, co to może być? brak oleju? Od spodu nie ma korków spustowych , czy wlewowych.

Proszę wytłumaczyć mi to jak chłopowi na polu, bo nie znam się za dobrze na autach.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PonCheck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2019, 19:46   #2
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Lewarek skrzyni biegów ciężko chodzi.

Witam

Sprawdz poziom oleju w skrz.biegów.Wymontuj ramię zm.biegów z ciężarkiem przy skrz.biegów.Oczyść otwór i oś na której jest osadzone.Posmaruj.Powinno pomóc.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2019, 20:40   #3
Ela.S
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Lewarek skrzyni biegów ciężko chodzi.

Cytat:
Napisał PonCheck Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na zimno chodzi jak z salonu, ale gdy przejade już te 10km to trzeba użyć siły , żeby zmieniać biegi, co to może być? brak oleju? Od spodu nie ma korków spustowych , czy wlewowych.

Proszę wytłumaczyć mi to jak chłopowi na polu, bo nie znam się za dobrze na autach.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jak jest w nowszym modelu ale w moim 2008 też to miałam.
Rozwiązanie bardzo proste, lecz nie każdy o tym pomyśli.
Ja mam silnik 1.3 i tam w plastikowej skrzynce na przodzie silnika jest mechanizm cięgnami od lewarka z takim kowadłem. Trzeba to "kowadło" zdjąć z bolca bo w tym jest problem. Między bolcami a tym "kowadłem" jest zaśniedziała maż. Jak to się nagrzeje od silnika to się bolce rozszerzają i temu chodzi ciężko.
Po rozebraniu, wyczyszczeniu, nasmarowaniu i złożeniu problem znika. U mnie drugi rok jest OK.

Zapodaje filmik z ruskiej strony...https://www.youtube.com/watch?v=KSAS...-&index=7&t=0s

Ostatnio edytowane przez Ela.S ; 09-10-2019 o 20:42
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2020, 15:09   #4
-Dck-
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-02-2020
Model: Fiesta
Silnik: 1249
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: Lewarek skrzyni biegów ciężko chodzi.

Cześć
Jestem tu nowy, a sprowadził mnie problem ciężko wchodzących biegów.
Lewarek chodzi precyzyjnie ale z dużo większym oporem niż miesiąc temu, nie zależnie czy po ruszeniu czy po godzinie jazdy .

Da się wrzucić wszystkie biegi ale opór z jakim wrzucam biegi mnie niepokoi.

Samochód ma 87tyś przebiegu , jest z 2007r i zastanawiam się czy może nie wina oleju bo nadeszły lekkie mrozy?

Po przeczytaniu tego tematu stwierdzam ,że może to być to.

Pozdrawiam
-Dck- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2020, 08:06   #5
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,224
Domyślnie Odp: Lewarek skrzyni biegów ciężko chodzi.

Cytat:
Napisał -Dck- Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć
Jestem tu nowy, a sprowadził mnie problem ciężko wchodzących biegów.
Lewarek chodzi precyzyjnie ale z dużo większym oporem niż miesiąc temu, nie zależnie czy po ruszeniu czy po godzinie jazdy .

Da się wrzucić wszystkie biegi ale opór z jakim wrzucam biegi mnie niepokoi.

Samochód ma 87tyś przebiegu , jest z 2007r i zastanawiam się czy może nie wina oleju bo nadeszły lekkie mrozy?

Zdecydowanie jakość i ilość oleju ma tu znaczenie. Plus te elementy, które należy sprawdzić i koniecznie wyczyścić i nasmarować.

I w kwestii formalnej - skrót od tysięcy (87) przebiegu to - tys. a nie tyś.
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2020, 08:38   #6
-Dck-
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-02-2020
Model: Fiesta
Silnik: 1249
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: Lewarek skrzyni biegów ciężko chodzi.

Cytat:
Napisał damianisko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdecydowanie jakość i ilość oleju ma tu znaczenie. Plus te elementy, które należy sprawdzić i koniecznie wyczyścić i nasmarować.

I w kwestii formalnej - skrót od tysięcy (87) przebiegu to - tys. a nie tyś.
Ok dzięki , przeczytam dziś książkę serwisowa co ile i jaki olej do skrzyni.

Przy okazji świece i kable też wpadną - ale to już znalazłem tu n forum co i jak.

Z 'tyś' oczywiście masz racje.

Dzięki za zwrócenie uwagi i za pomoc.
Pozdrawiam
-Dck- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2020, 12:13   #7
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,224
Domyślnie Odp: Lewarek skrzyni biegów ciężko chodzi.

Cytat:
Napisał -Dck- Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok dzięki , przeczytam dziś książkę serwisowa co ile i jaki olej do skrzyni.

Przy okazji świece i kable też wpadną - ale to już znalazłem tu n forum co i jak.

Z 'tyś' oczywiście masz racje.

Dzięki za zwrócenie uwagi i za pomoc.
Pozdrawiam
Dasz radę, dostęp do opisywanego "kowadełka" jest prosty. Wystarczy zdemontować osłonę wybieraka /z czarnego tworzywa, jest na zatrzaski/. Przy okazji możesz nasmarować linki i kuliste sworznie przy linkach /są dwa/. Tu masz też dostęp do korka wlewu oleju. Sprawdź poziom i jakość oleju. A w kabinie po zdjęciu skórzanej osłony lewarka masz dostęp do linek i sworzni kulistych. Powodzenia.

ps. żółte oznaczenie kółkiem - korek wlewu.
czerwone - NIE ruszać!!!
zielone i niebieskie - do smarowania.
niebieskie T - kowadełko , lubi się zacierać na ośce. Zdjąć lub zsunąć i porządnie nasmarować.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg CIMG0269.jpg (78.5 KB, 82 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez damianisko5 ; 29-02-2020 o 12:25
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2020, 17:11   #8
buczu920
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 25-10-2015
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 161
Domyślnie Odp: Lewarek skrzyni biegów ciężko chodzi.

Cytat:
Napisał damianisko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tu masz też dostęp do korka wlewu oleju. Sprawdź poziom i jakość oleju. A w kabinie po zdjęciu skórzanej osłony lewarka masz dostęp do linek i sworzni kulistych. Powodzenia.

ps. żółte oznaczenie kółkiem - korek wlewu.
czerwone - NIE ruszać!!!
zielone i niebieskie - do smarowania.
niebieskie T - kowadełko , lubi się zacierać na ośce. Zdjąć lub zsunąć i porządnie nasmarować.
A jeśli chodzi o spuszczenie oleju to którędy spuszczałeś? Tym co na czerwono jest zaznaczone?
buczu920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2020, 17:56   #9
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Lewarek skrzyni biegów ciężko chodzi.

Cytat:
Napisał damianisko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czerwone - NIE ruszać!!!
Tak się spuszcza olej w IB5, potem nie wolno bez tej nakrętki ruszyć lewarkiem w kabinie, ale z drugiej strony czy ktoś siedzi w aucie gdy jest na podnośniku?
Odkręca się, wylatuje olej, zakręca się i dolewa oleju przez właściwy korek.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2020, 08:15   #10
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,224
Domyślnie Odp: Lewarek skrzyni biegów ciężko chodzi.

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak się spuszcza olej w IB5, potem nie wolno bez tej nakrętki ruszyć lewarkiem w kabinie, ale z drugiej strony czy ktoś siedzi w aucie gdy jest na podnośniku?
Odkręca się, wylatuje olej, zakręca się i dolewa oleju przez właściwy korek.
Wiem, że po odkręceniu tej śruby można wylać olej ze skrzyni, ale pisałem do osoby nie zorientowanej w temacie i to było dla niego ostrzeżenie. Mógłby mieć potem do mnie uzasadnione pretensje za złą poradę.

Bump:
Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak się spuszcza olej w IB5, potem nie wolno bez tej nakrętki ruszyć lewarkiem w kabinie, ale z drugiej strony czy ktoś siedzi w aucie gdy jest na podnośniku?
Warto dodać, by również nie ruszać linkami i "kowadełkiem" w obudowie mechanizmu wybieraka, tego przy skrzyni - po zdjęciu osłony, rzecz jasna.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg spust.jpg (90.2 KB, 63 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20130705_110255phsss.jpg (95.2 KB, 63 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez damianisko5 ; 01-03-2020 o 08:22
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.