Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-04-2017, 16:23   #181
corneliusab
ford::expert
 
Avatar corneliusab
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Skąd: AB(DE) / GD(PL)
Model: S-Max Titanium S / Kuga Individual
Silnik: 2.5 T 220 PS / 2.5 T 200PS
Rocznik: 2009 / 2009
Postów: 3,731
Domyślnie Odp: Konsola środkowa "premium",a możliwość zaadaptowania

Dosc krotko je mam bo jakies 3 tygodnie. Ogolnie jesli mialbym wystawic ocene dalbym mocne 4+ albo 5- w skali do 5. Glownie np ze dolne spinki montazowe nie pasuja idealnie i radio lekko dolem odstaje, brakuje doslownie 3mm zeby byly nizej zamontowane i byloby idealnie. Radio ma male litery od RDS za to wielkie pokazuje na jakiej czestotliwosci jest dane radio. Np jadac na nawigacji nie widac kompletnie jakiego radia sie slucha albo np gdy skonczysz rozmowe przez fona nie przelacza sie automatycznie z powrotem na navi.

Pozdrawiam

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

__________________
Moje Mondeo

corneliusab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2017, 16:55   #182
ANGELSIN
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-06-2017
Skąd: Rumia
Model: Mondeo mk IV
Silnik: 2,0 TDCI 163km
Rocznik: 2010
Postów: 12
Domyślnie Odp: Konsola środkowa "premium",a możliwość zaadaptowania

Witam,

Po sprzedaniu paska b5fl , nabyłem Maxa 1,6tdci 109km w wersji trend. Od pierwszego dnia bardzo mnie irytuje konsola środkowa i brak wspólnego podłokietnika foteli przednich. Nie będę wspominał nawet że totalnie tu brak waloru estetycznego.

Był bym wdzięczny za wszelkie rady , linki, zdjęcia podczas montażu. Co dokładnie powinien zawierać kompletny podłokietnik z tunelem? czy cięgno ręcznego także trzeba zmieniać pod nowy mechanizm? jak wygląda kwestia wpasowania go do konsoli pod lewarkiem zmiany biegów?

email: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ANGELSIN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2019, 14:47   #183
PanHubert
ford::amateur
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 16-03-2017
Skąd: Miastko
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCi 136km
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Odp: Konsola środkowa "premium",a możliwość zaadaptowania

Witam,

dawno nikt tutaj nie zaglądał, a mnie też wzięło na małe zmiany w środku auta. Mam tunel z podłokietnikiem oraz dźwignię recznęgo, ale za cholerę nie mogę znaleźć tej zaślepki do hamulca ręcznego. Ostał się może komuś z Was ten plasticzek?
PanHubert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2019, 23:03   #184
przeeemek
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-05-2009
Model: Ford C-Max I lift
Silnik: 1.6 TDCI 80kw
Rocznik: 200?
Postów: 203
Domyślnie Odp: Konsola środkowa "premium",a możliwość zaadaptowania

Też jestem na etapie kompletowania tunelu. "Produkowałem" się w innym wątku a dzisiaj wpadłem przez przypadek tutaj i wszystko podane jak na tacy razem z fotorelacją.

Właśnie doczytałem, że potrzebna jest dodatkowa blacha do zamontowania tunelu. W wersji po lifcie też będzie jej brakowało?

I jeszcze zaciekawiła mnie sprawa tempomatu. Można go sobie aktywować tak po prostu C-Max z 2009r??

Ostatnio edytowane przez przeeemek ; 13-09-2019 o 00:18
przeeemek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2019, 06:07   #185
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,476
Domyślnie Odp: Konsola środkowa "premium",a możliwość zaadaptowania

Cytat:
Napisał przeeemek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I jeszcze zaciekawiła mnie sprawa tempomatu. Można go sobie aktywować tak po prostu C-Max z 2009r??

Jak wszystko co potrzebne jest w aucie, to "tak po prostu" uda się aktywować.
Zabawę z PCM "z marszu" nawet polecanym viakenem, odradzam.
Uda się, ale może to oznaczać godzinne wiszenie na kablu w aucie,albo czasowe warzywo.
Tak, straszę, ale jak się to robiło raz i się udało, to ma się inne spojrzenie na temat niż ktoś z doświadczeniem.
Zgrywanie/Wgrywanie przez stn1170 całych wsadów do PCM "męczy psychicznie", a forum jest pełne historii "nie zrobiłem kopii przed grzebaniem, pomocy".

Ostatnio edytowane przez Antej ; 13-09-2019 o 07:16
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2019, 07:52   #186
przeeemek
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-05-2009
Model: Ford C-Max I lift
Silnik: 1.6 TDCI 80kw
Rocznik: 200?
Postów: 203
Domyślnie Odp: Konsola środkowa "premium",a możliwość zaadaptowania

Dzięki za odpowiedź i przestrogę. Nie chodziło mi o to, że zaraz zacznę sobie grzebać w PCM a raczej o fizyczną możliwość doposażenia aut w taką fajną opcję.
Najpierw ogarnę prostsze sprawy: tunel środkowy, BT, czujniki parkowania :-).

Ostatnio edytowane przez przeeemek ; 13-09-2019 o 08:11
przeeemek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2019, 23:40   #187
PanHubert
ford::amateur
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 16-03-2017
Skąd: Miastko
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCi 136km
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Odp: Konsola środkowa "premium",a możliwość zaadaptowania

Cytat:
Napisał przeeemek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też jestem na etapie kompletowania tunelu. "Produkowałem" się w innym wątku a dzisiaj wpadłem przez przypadek tutaj i wszystko podane jak na tacy razem z fotorelacją.

Właśnie doczytałem, że potrzebna jest dodatkowa blacha do zamontowania tunelu. W wersji po lifcie też będzie jej brakowało?

I jeszcze zaciekawiła mnie sprawa tempomatu. Można go sobie aktywować tak po prostu C-Max z 2009r??
Zacznę od tempomatu - w boksie bezpieczników sprawdź wtyczkę (ta całkiem z lewej strony), czy w pinach 10 i 18 jest biały i brązowy przewód. Można też sprawdzić wiązkę pod kolumną kierownicy. Jeżeli są 4 przewody, nie ma przyłącza tempomatu. Jeżeli jest 6, można aktywować. Aby tempomat działał, najprościej chyba kupić kierownicę z tymi przyciskami "set", "reset" itp. U mnie, niestety, nie ma tych przewodów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - link do tematu z tempomatem.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Druga sprawa - jestem po świeżo po zmianie tunelu środkowego. Nie jestem jakimś zapalonym majsterkowiczem, więc nie miejcie mi za złe tej amatorki, ale z racji tego, że udało mi się, chcę się podzielić swoimi wrażeniami.

Potrzebne składniki:
- tunel środkowy wraz z podłokietnikiem,
- boczne "długie" plastiki,
- górną obudowę tunelu,
- dźwignia hamulca ręcznego,
- zaślepkę hamulca ręcznego (najtrudniej zdobyć)

Wszystkie składniki pochodzą z Forda Kugi MK1 (może być też Focus C-Max, wersja poliftowa). Zapłaciłem 325 zł za tunel z wszystkimi plastikami, 64 zł za ręczny oraz 53 zł za zaślepkę ręcznego. Razem = 442 zł. Na jednym z portali ogłoszeniowych widziałem również cały gotowy komplet za 550 zł + wysyłka (pewnie ok. 580 zł)

Zacząłem wczoraj o 18:19, skończyłem o 22:54. Początek całkiem łatwo - zacząłem demontaż plastików spod nóg kierowcy i pasażera oraz odkręcenie dwóch śrubek w tamtych miejscach. Następnie podważenie zaślepki drążka skrzyni biegów - z tym delikatnie. Pod tą zaślepką są kolejne 2 śrubki do odkręcenia i przednie plastiki schodzą.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Następnie kolej na tunel środkowy. W otworze najbliższym od drążka skrzyni biegów jest zaślepka. Podważamy śrubokrętem i stamtąd wykręcamy 2 śrubki. W najdalszym otworze od drążka skrzyni biegów również jest zaślepka i również wykręcamy stamtąd 2 śrubki. Następnie zdejmujemy zaślepkę / worek hamulca ręcznego i wyciągamy tunel. Odłączamy przewody od gniazda zapalniczki. Naszym oczom ukazuje się taki widok:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wykręcamy hamulec ręczny (3 śrubki), odkręcamy linkę hamulca ręcznego, a na końcu odpinamy z niego czujnik "zaciągnięcia ręcznego". Uwaga - jest na bardzo cienkim przewodzie i chyba łatwo go przerwać. Mi udało się bez szkód.

Następnie montujemy nową dźwignię ręcznego.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Niech nas nie zdziwi różnica wielkości dźwigni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja byłem w lekkim szoku i myślałem, że się nie zmieści, ale wszystko pasuje jak ulał. Najpierw zakładamy linkę hamulca ręcznego. I tu - niespodzianka. Długość linki jest na styk. Nakrętkę nakręciłem na gwint ledwie na jej szerokość... Gdy podkręcałem wyżej, auto hamowało samo. Przekładkę robiłem w garażu, więc na równej powierzchni mogłem bujnąć auto w tę i we w tę, aby sprawdzić "samohamowanie" auta.
Następnie wkręcamy dźwignię ręcznego. Najlepiej lekko popuścić linkę, bo do otworów sięga również na styk. (Tu miałem moment zawahania, czy aby na pewno brnąć dalej, czy założyć stary tunel i przełożyć przekładkę na inny dzień z racji dość późnej pory) Poza tym, kilka osób pisało, że otwory montażowe w nowym ręcznym są duże i trzeba zastosować większe podkładki, aby złapać ręczny do podłogi. Jak widać po zdjęciu - u mnie nie było takowej potrzeby, ponieważ otwory są bardzo podobnej wielkości. (Nie wiem, dlaczego inni mieli taki problem. Może Ford wypuszczał kilka rodzajów dźwigni na różnych podstawach?) Następnie wpinamy czujnik "zaciągnięcia ręcznego".

Kolejny krok to lekka modyfikacja nowego tunelu. Trzeba wywiercić 2 otwory w tym dużym schowku. Najlepiej przymierzyć nowy tunel (ciężko przechodzi przez dźwignię ręcznego, trzeba się gimnastykować, bo lewarek skrzyni biegów nieco przeszkadza) i zaznaczyć sobie na bokach markerem lub czymś zmywalnym. Następnie wyjmujemy tunel, ze schowka wyciągamy gumową wkładkę i odwracamy tunel "do góry nogami". Zaznaczenie markerem przenosimy na górną krawędź i odmierzamy 5,5 cm w stronę środka (po obu stronach). Wtedy trafimy idealnie w otwory montażowe. Ja zastosowałem dłuższe śruby niż były w starym tunelu, ponieważ nowy tunel siedzi nieco wyżej. Nie wiem, czy stare śruby są wystarczająco długie - nie sprawdziłem tego. Należy pamiętać o przełożeniu przewodów do gniazda zapalniczki wewnątrz tunelu.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Trzeba jeszcze zdjąć stary podłokietnik. Odpinamy mały zameczek i ściągamy pokrowiec. Następnie trzeba wyciągnąć ramię. Aby to zrobić, należy wcisnąć palcami przestrzeń dookoła otworu z ramieniem. Wtedy ukaże nam się otwór i będzie widoczna zapinka tego bolca. Najłatwiej usunąć ją szczypcami i płaskim śrubokrętem.

Przodu tunelu faktycznie nie ma do czego przytwierdzić, ale gdy założyłem tunel i lekko przesunąłem go do tyłu, przód zapierał się o przednią blachę stelażu, ale gdy przykręciłem tunel na tylne 2 śruby, przód zaczął podchodzić do góry. Zostawiłem tak jak jest. Poza tym, nowy tunel ma 2 kostki, których nie miałem gdzie i po co podłączać. Jedna kostka wyglądała, jakby miała iść do boxa z bezpiecznikami, druga szła do złącza w górnej obudowie tunelu. Wtyczka ta daje chyba zasilanie do gniazd zapalniczek nowego tunelu (są 2) oraz do jakiegoś czujnika, którego nie potrafiłem zidentyfikować. Nie podłączałem tych kostek. Przełożyłem sobie tylko przewód zapalniczki wewnątrz tunelu, żeby podłączyć tą jedną 12V zaraz za stojakiem na napoje.

Ja następnie założyłem górną obudowę tunelu. Podłączyłem przewody zapalniczki, powciskałem zatrzaski plastików. Przykręciłem również 2 śrubki przy drążku skrzyni biegów (te dwie, które wcześniej były stamtąd wykręcane). Wszystko fajnie się zapięło.

Następnie wziąłem się za te długie, boczne plastiki. I tu miałem nieco gimnastyki. Plastik pasażera wszedł elegancko, ale ten od kierowcy napsuł mi nieco krwi. Pewnie przez to, że nie widziałem, że w 2 miejscach wystaje z niego plastik "do wsunięcia" wzdłuż, pchając od strony pedału gazu do podłokietnika. Gdy się kapnąłem, poszło całkiem sprawnie. Na koniec przykręciłem 2 ostatnie śrubki w nogach kierowcy i pasażera (po jednej na stronie) oraz 2 podłużne plastiki - również w nogach kierowcy i pasażera.

Efekt końcowy poniżej (jeszcze bez zaślepki ręcznego):

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zaznaczyłem element, z którym miałem lekki problem. Ma on bowiem 2 plastiki, na których jest obustronnie miedziana blaszka, której zadaniem jest sklinować się po wejściu w otwór. Połamały mi się te blaszki. Tu popisałem się druciarstwem i owinąłem dane plastiki rozerwanym fragmentem starej koszulki, aby zaklinować je w otworach. Dodatkowo po uniesieniu podłokietnika, w tym elemencie są 2 miejsca na śrubki. Przykręciłem je i zaczęło się całkiem dobrze trzymać. Ogólnie cały tunel się dobrze trzyma mimo braku montażu w przedniej części. Montaż reszty elementów skutecznie trzyma go "w dole". Tunel nie trzeszczy, wszystkie elementy doskonale do siebie pasują.

W tym wątku tedi_k pisał, że oddał podłokietnik do tapicera. Chyba też tak zrobię, bo diabeł jest dość twardy.

Potrzebne narzędzia:
- latarka,
- śrubokręty Torx,
- kluczyk 10,
- kluczyk 13,
- śrubokręt płaski,
- wkrętarka / wiertarka
- wiertło (bodajże 5 lub 6)

Jednocześnie przepraszam za syf w samochodzie, moje niedbalstwo i w ogóle, ale mam nadzieję, że moje wypociny okażą się pomocne dla tych, którzy planują przekładkę tunelu środkowego. Jeżeli gdzieś się pomyliłem, proszę mnie poprawiać, bo moim zamiarem jest pomoc, a nie wprowadzanie w błąd. Równocześnie przyjmę każde słowa krytyki pchnięte w moją stronę.

Pozdrawiam,
Hubert
PanHubert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2019, 22:24   #188
PanHubert
ford::amateur
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 16-03-2017
Skąd: Miastko
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCi 136km
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Odp: Konsola środkowa "premium",a możliwość zaadaptowania

Wracając do tematu,

udało mi się kupić zaślepkę hamulca ręcznego w cenie 33 zł z wysyłką. Jeżeli ktoś szuka tego elementu, polecam wpisywać w przeglądarkę "kuga mk1 zaślepka", "c-max zaślepka" lub "c-max lift zaślepka". Kiedy ja wpisywałem "kuga mk1 zaślepka ręcznego", znalazłem tylko jedną zaślepkę, a ostatcznie okazało się, że sprzedawca gdzieś ją "posiał" i nie jest w stanie znaleźć (to ta zaślepka za 53 zł z wysyłką, o której pisałem w poprzednim poście). Kiedy w końcu znalazłem swoją, widziałem też kilka innych na sprzedaż, także "kto pierwszy, ten lepszy".

Pozdrawiam,
Hubert
PanHubert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2019, 12:29   #189
SopranoPL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-01-2014
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 19
Domyślnie Odp: Konsola środkowa "premium",a możliwość zaadaptowania

Ze względu na kolejną awarię EPB w Cmaxie 2004 jestem zdecydowany podmienić elektrykę na manual. Prosiłbym o sprawdzenie czy mam wszystkie potrzebne elementy:
1) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - tunel środkowy + dźwignię z meszkiem zamierzam odkupić od użytkownika PanHubert
2) 1 linka - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
3) 2 pozostałe linki które się rozchodzą - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zacisków z tego co wiem ne muszę wymieniać. Pytanie czy powyższe elementy załatwiają sprawę?
SopranoPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2019, 17:53   #190
przeeemek
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-05-2009
Model: Ford C-Max I lift
Silnik: 1.6 TDCI 80kw
Rocznik: 200?
Postów: 203
Domyślnie Odp: Konsola środkowa "premium",a możliwość zaadaptowania

Cytat:
Napisał PanHubert Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wszystkie składniki pochodzą z Forda Kugi MK1 (może być też Focus C-Max, wersja poliftowa). Zapłaciłem 325 zł za tunel z wszystkimi plastikami, 64 zł za ręczny oraz 53 zł za zaślepkę ręcznego. Razem = 442 zł. Na jednym z portali ogłoszeniowych widziałem również cały gotowy komplet za 550 zł + wysyłka (pewnie ok. 580 zł)
Udało mi się kupić zestaw - podłokietnik + wszystkie plastiki + plus zaślepka za 166zł. Niestety nie mogę dostać w rozsądnej cenie dźwigni ręcznego.
Pełno jest takich za około 100zł, ale bardzo zniszczone. Nowy za 170zł.

Ostatnio edytowane przez przeeemek ; 23-10-2019 o 17:56
przeeemek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.