Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-07-2022, 11:02   #71
Piotr..
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-02-2016
Skąd: Kielce
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.5 EB @ 207KM/318Nm + LPG
Rocznik: 2015
Postów: 195
Domyślnie Odp: Olej silnikowy do 1,5 EB benzyna

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Ty możesz sobie lać 5w30, bo tak masz w instrukcji swojego samochodu, tutaj mowa jest o silniku dwie generacje do przodu. Ja w swoim 1.5 EB też mam tak jak kolega pytający, tylko i wyłącznie 5w20, chociaż on ma jeszcze nowszy silnik niż mój.
Nie trzeba się bać niskich lepkości, one wcale nie chronią gorzej, nawet i w wysokich temperaturach, oczywiście jeżeli są używane w samochodach do takich olejów przystosowanych.
Co do spełniania norm Forda - w czasie gwarancji tak, po gwarancji bym sobie tym głowy nie zawracał.
Dobrze że poruszyłeś temat LSPI, jest to bardzo ważna kwestia, całkowicie przez Forda pominięta, stąd (między innymi) tyle tematów na forum o uszkodzeniu silnika.
Akurat polecony przeze mnie olej Amsoil SS posiada formulację anty LSPI, ponadto jest to jeden z lepszych olejów jakie można kupić w ogóle.
A w kwestii interwału to w przypadku auta jeżdżącego w trasie to może i 15 tys. olej da rade, ale po mieście, lub w trybie mieszanym ecoboost bardzo szybko ubije każdy olej, uważam że absolutny max dla tych silników to 10 tys. km i zmiana. A jak ktoś jeździ 100% miasto i to jeszcze krótkie odcinki to max 6-7 tys. km.

Piotr.. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2022, 11:26   #72
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,373
Domyślnie Odp: Olej silnikowy do 1,5 EB benzyna

Zgadza się.
Nic dodać nic ująć.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2022, 16:11   #73
Szuiram76
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-04-2015
Skąd: Wawa
Model: Focus MK3 FL
Silnik: EB 1.5 150km
Rocznik: 2017
Postów: 77
Domyślnie Odp: Olej silnikowy do 1,5 EB benzyna

Ja też polecam Amsoil SS 5w20, bardzo dobry olej, zmiana co 10k km i nie ma żadnych problemów z silnikiem.
Szuiram76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2022, 10:50   #74
kiniaqq
ford::amateur
 
Imię: KINIA
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Śląsk
Model: focus mk4 stline
Silnik: 1.5 EB 3cyl 182KM
Rocznik: 2018
Postów: 2
Domyślnie Odp: Olej silnikowy do 1,5 EB benzyna

Dziękuje za odpowiedzi. Auto ma przejechane 80kkm wymiany były robione co 15tys km w ASO czyli castrol. Latane głównie po trasach, były właściciel twierdzi, że lubił dynamiczną jazdę więc chyba o LSPI (przynajmniej u niego) nie mam się co martwić...
Ja raczej jestem zwolennikiem tańszych olejów a częstszej wymiany tak co ok 8 tyś .
Skłaniam się ku Millers ale znowu na oil club piszą, że jest to przeceniany olej polowe tańszy platinum max Expert ma całkiem ciekawe parametry w a tej cenie to możnaby śmiało wymieniać co 6-7 w mieście
kiniaqq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2022, 10:56   #75
Szuiram76
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-04-2015
Skąd: Wawa
Model: Focus MK3 FL
Silnik: EB 1.5 150km
Rocznik: 2017
Postów: 77
Domyślnie Odp: Olej silnikowy do 1,5 EB benzyna

Millers XF C5 5w20 to dobry olej , raz używałem i złego słowa nie powiem: nic nie trzeba było dolewać przez 11k km, lecz wolę dopłacić do Amsoil'a SS
Szuiram76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2022, 11:52   #76
mati3995
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-11-2018
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 132
Domyślnie Odp: Olej silnikowy do 1,5 EB benzyna

A czy do Ecoboost 1.6 też może być olej Amsoil Signature Series 5W-30?? Czy spełni normy i wręcz przeciwnie nie zaszkodzi silnikowi?

Obecnie jeżdżę na Millers EE 5W30 ale chciałbym jeździć na możliwie jak najlepszym oleju ale z drugiej strony nie przesadzić, proszę o poradę.

Bump:
Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Leje 5W30 do 1.6EcoBoosta przez ostatnie 150 tysięcy km.
Mieliśmy setki tematów odnośnie olejów.
Zasada jest taka żebyś w tym silniku wymieniał co 10 000 - max 15 000 km.
Nie wlewaj żadnych 0W20
Dodatkowo Ford pragnie od Ciebie abyś lał olej zgodny z normą która jest zaznaczona w instrukcji pojazdu.
W przypadku 1.5EcoBoosta dodatkowo dochodzi kwestia LSPI i warto szukać olejów które są dedykowane do niwelowania takich przypadków (co nie oznacza że całkowicie usuwa przyczynę tej usterki).
Oczywiscie możesz lać 5W20 bo i taki olej był oznaczony jako dedykowany do 1.5EB.
Witam. Też lejesz do swojego Millersa EE?? Ja myślałem czy nie zalać Eco 1.6 AMSOIL 5W30 Signature Series ale to może chyba bardziej zaszkodzić bo jednak chyba jedna z podanych norm jest inna i on ogólnie do nowszych silników jest widzę.
Jak myślisz? Chyba lepiej zostać przy Millers EE.
mati3995 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2022, 13:28   #77
Piotr..
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-02-2016
Skąd: Kielce
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.5 EB @ 207KM/318Nm + LPG
Rocznik: 2015
Postów: 195
Domyślnie Odp: Olej silnikowy do 1,5 EB benzyna

do 1.6 EB spokojnie można lać Amsoil SS 5w30, na pewno nie zaszkodzi, to jest świetny olej. Jak wolisz taniej i częściej zmienić to może być Amsoil OE 5w30.
Piotr.. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.