Forum Ford Club Polska

Sprawdzenie Numeru VIN

Wprowadź numer VIN, aby sprawdzić Historię Pojazdu

Sklep z częściami do Forda -  iParts.pl

Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-04-2019, 23:45   #71
Ox3000cc
ford::beginner

Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelnienia przewodów przelewowych, przelewów w mondeo mk4

Mam podobny problem - po wymianie oringów (mechanik robił) ponownie cieknie.

Przeczytałem cały temat i zacząłem trochę google'ować (może ktoś zrobił poradnik na youtube)

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Gościu pokazuje jak wymieniać całe przelewy.
Oprócz tego zaleca wymianę "klipów" / spinek które trzymają przelewy (bo z czasem tracą siłę trzymania).
No i żeby wyczyścić dobrze "gniazdo" w którym jest wtryskiwacz.
Generalnie polecam obejrzeć (ciężko "trawię" angielski akcent, ale z napisami jest OK)

Hmm, może to samemu ogarnę jak będzie wolny weekend.

A no i Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

PS. a i zauważyłem że głownie cieknie z 1 i 2, 3 - lekko, 4 jest suchy.

Ostatnio edytowane przez Ox3000cc ; 10-04-2019 o 00:07
Ox3000cc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2019, 22:04   #72
Zamek
ford::amateur

Imię: Mateusz
Model: S-max
Silnik: 2.2 cdti
Rocznik: 2008
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelnienia przewodów przelewowych, przelewów w mondeo mk4

Witam, a wie ktoś może jak zdjąć króciec przelewu wtryskiwacza w 2.2 TDCi ??? Nie ma spinek.
Zamek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2019, 16:09   #73
szneider
ford::average

Imię: Tomasz
Model: S-MAX MK1
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007

Jakiś czas temu zakładałem oringi zakupione w Inter Cars i niestety zaczęło znów podciekać. Tym razem zakupiłem oryginalne PSA za całe 8zł kpl. + komplet oryginalnych zapinek po 11zł szt.
Jak nie pomoże, to do wymiany pójdą króćce przelewów.
Numery widać na foto
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szneider jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2019, 07:44   #74
cash115

Imię: Paweł

Witam, wymieniłem wczoraj całe przelewy, założyłem nowe spinki a jeden przelew cały czas wypada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Za słabo docisnąłem ten króciec do wtrysku czy o co może chodzić?
Bardzo ciężko wchodzą*mi też te króćce do wtrysku, a zakładam bez założonych spinek. Czy lepiej wciskać je przy założonej spince? Gość z filmiku wyżej pokazuje chyba by je wciskać przy założonej spince

Ostatnio edytowane przez cash115 ; 12-07-2019 o 10:56
cash115 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2019, 10:11   #75
szneider
ford::average

Imię: Tomasz
Model: S-MAX MK1
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007

Lepiej chyba wciskać spinki po włożeniu króćca do wtrysku, żeby nie uszkodzić oringów. Wcześniej jak wymieniałem oringi przy wciskaniu spinek po prostu jedna mi się odgięła, nie trzymała ciasno króćca i wtedy wysuwał się króciec z wtryskiwacza. Po dogięciu spinki było ok.
szneider jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary Wczoraj, 18:45   #76
cash115

Imię: Paweł

Dopiero jak dałem na trytytkę to nie wypada. Pojeździłem parę dni było sucho. Dzisiaj patrzę a znowu koło wtrysków mokro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wymienione spinki, przelewy i oringi (3.5x1.2) z inter cars. Co to może być złe oringi czy jak?
cash115 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania