Forum Ford Club Polska

Sprawdzenie Numeru VIN

Wprowadź numer VIN, aby sprawdzić Historię Pojazdu

Sklep z częściami do Forda -  iParts.pl

Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-08-2018, 09:53   #1811
Marcin-St
ford::amateur

Imię: Marcin
Model: Ford Mondeo MK 3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam ponownie,
chciałem się podzielić dobrą nowiną Fordzik śmiga jak nigdy. Migająca sprężynka z brakiem mocy w moim przypadku to awaria sterownika turbiny.
Dzięki Deryll za trafną diagnozę.
Nie wszyscy umieli zdiagnozować ten problem. Sterownik oddany do fachowców od turbo - diagnoza wszystko działa jest ok trzeba wyciągnąć turbinę, na bank zapieczona geometria. Nie chciałem wydawać kasy tak od razu na wyciągnięcie turbo, więc zadzwoniłem do drugiego serwisu. Słyszę przywieź pan sterownik podłączymy niech pochodzi ze 2 godziny, to pewnie on padł tak samo dzieje się w mercedesach a są one praktycznie identyczne. Zawiozłem, diagnoza padnięty sterownik, ale niestety oni nie regenerują takich rzeczy. Zacząłem grzebać w necie regeneracja sterowników, kilka firm się tym zajmuje ceny od 350 -500 zł. Obejrzałem kilka filmów na YouTube gdzie jest pokazane, co mniej więcej pada w takim sterowniku. Postanowiłem sam naprawić sterownik. Części mechaniczne bez zarzutu idealne, część elektroniczna też, przedzwoniłem miernikiem wszystkie połączenia, niby wszystko ok. Hmm mówię raz kozie śmierć poszedłem do kolegi, oznajmiłem mu, co i jak mnie trapi, stwierdził zrobimy wszystkie nowe połączenia. Wywalił wszystkie cieniutkie druty i zabrał się za lutowanie nowych. A tu niespodzianka, jakieś ****o, że cyna się nie trzyma. W ruch poszła szlifierka ( taka specjalna z małymi przyrządami do szlifowania), po wyszlifowaniu ukazuje się miedźGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jesteśmy w domu krzyknął kolega i zabrał się za lutowanie porządnych połączeń. I teraz chwila prawdy, montaż sterownika w samochodzie ( 3 minuty), odpalam nie ma sprężynki, ruszam w trasę testową i tu ku mojemu zdziwieniu auto jeździ lepiej niż wcześniej. Koszt naprawy dobry 4-pak browarka dla kolegiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Marcin-St jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2018, 18:03   #1812
sarumka
ford::average

Model: S-MAX
Silnik: 2.2 175 KM
Rocznik: 2010

Marcin- st super, że chociaż jeden z użytkowników Forda zadowolony w tak prosty sposób. Mam też problem ze sprężynką. Moje pytanie, czy każde Mondeo tdci ma zmienną geometrię, czy jeśli jest tak zwana gruszka na podciśnienie, to wtedy nie ma sterownika elektronicznego? Pozdrawiam
Stary 06-10-2018, 21:16   #1813
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED

Imię: Wojciech
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003

Cytat:
Napisał sarumka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy jeśli jest tak zwana gruszka na podciśnienie, to wtedy nie ma sterownika elektronicznego?
Jeśli jest gruszka podciśnieniowa, to jej pracą steruje - poprzez elektrozawór podciśnienia - PCM. Nie ma żadnego oddzielnego sterownika turbiny. PCM steruje twornikiem elektrozaworu przy pomocy sygnału PWM. Czyli prawie cały czas twornik wibruje, tylko w ekstremalnych ustawieniach łopatek kierownicy turbiny nie wibruje.
Ale identycznie wyglądająca gruszka - tylko inaczej ustawiona - może być gruszką ciśnieniową, steruje wtedy ona pracą zaworu upustowego (Wastegate), podłączona jest bezpośrednio krótkim wężykiem do wylotu sprężarki. Czyli działa w krótkim sprzężeniu zwrotnym, PCM nie ma wpływu na jej ustawienia.
Mondeo Mk3 2,0 tdci 130 KM ma na pewno gruszkę podciśnieniową, natomiast nie pamiętam już jak jest w modelu 115KM.

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 06-10-2018 o 21:20
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , migająca sprężynka , mk3 , mondeo , nie odpala , pompa wtryskowa , tdci , wtryskiwacze

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania