Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-04-2019, 12:59   #41
czarek1985
ford::average
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 21-02-2015
Skąd: Staszów
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1,8
Rocznik: 2008
Postów: 117
Domyślnie Odp: Trzęsie kierownica

Cytat:
Napisał Emus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam ten sam problem, trzęsie kierownicą tak gdzieś od 70km/h zauważyłem że im więcej obrotów silnika jakby mnie jest to odczuwalne. Wymieniłem obie pół osie ale niestety na używane nie miały żadnych luzów stuków, tarcze z piastą bicie w normie. Moje stare pół osie rozebrałem i zrobiłem pomiary bicie na obu 0,8mm dało się je wyprostować do 0,15mm czy jest sens wracać do tych moich starych pół osi ?. Mierząc piastę z tarczą bez koła może być ok a podczas jazdy z obciążeniem łożysko piasty będzie zachowywać się zupełnie inaczej ? Jeszcze jedna sprawa czy to może być przez dwumas ? Na postoju nie mam objawów jedynie podczas jazdy przy 70-80 wrzucę 6 bieg gaz do końca to mocno drga wszystko ale to takie katowanie nie wiem jak u innych ?
Max dopuszczalne na tarczy jest 0,05 mm. U mnie jest 0,03 mm i już delikatnie czuje mrowienie na kierownicy.

czarek1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2019, 19:43   #42
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Trzęsie kierownica

Cytat:
Napisał hans01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pisałeś, że stukało na kostce brukowej. Ja kiedyś jechałem drogą zbudowaną ze zwykłych otoczaków (okrągłych kamieni, nie takich kanciatych jak stary miejski bruk) i odgłos z przedniego zawieszenia miałem taki jakbym szczękał zebami.
Miałeś podobnie czy inny dzwięk?
Dźwięk miałem podobny na starej kwadratowej kostce brukowej. Szczególnie gdy skręcałem w prawo. Okazało się, że był to luz na maglu i regeneracja naprawiła problem.
Rozwiązanie tego problemu trochę jednak kosztowało (regeneracja + demontaż i montaż + geometria i wyważenie kół) około 1,5 kPLN.
Ale dzięki mojej determinacji (ASO wcześniej nie zauważyło luzu) udało się.

Problem z trzepaniem kierownicy jest na razie nie rozpoznany. Kolejny pomysł ASO to sprawdzić pompę wspomagania.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2019, 16:03   #43
Emus
ford::beginner
 
Imię: Emus
Zarejestrowany: 25-06-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 44
Domyślnie Odp: Trzęsie kierownica

Wczoraj jechałem nad morze pozwoliłem sobie na testy 150-155km/h zero drgań poniżej tej prędkości czuć na kierownicy walenie.
Emus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2019, 10:23   #44
Enrike2
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-05-2018
Model: Mk4
Silnik: 1.8 tdci 74kw
Rocznik: 2007
Postów: 206
Domyślnie Odp: Trzęsie kierownica

Mam to samo czy na letnich czy zimowych teraz będę zmieniał amorki przód i pewnie geometria zobaczymy czy pomoże
Enrike2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2019, 15:06   #45
Emus
ford::beginner
 
Imię: Emus
Zarejestrowany: 25-06-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 44
Domyślnie Odp: Trzęsie kierownica

Posiadam 16, 17, 18 ori forda na wszystkich identycznie zmieniałem poduszki+łożysko mcphersona + zbieżność bez zmian. Myślę że to coś z tarcza-piasta chociaż pomiar to 0,03mm i 0,05
Emus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2019, 19:21   #46
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Trzęsie kierownica

Relacja z dzisiaj:
Trasa Poznań-Warszawa. Trasa s11 i A2. Wyjazd z Poznania i trzepie kierownicą przez jakieś 20 km przy prędkości 80-110 km/h. Powyżej tej prędkości nie zauważono trzepania. Po około 20 km nie trzepie przy żadnej prędkości. Do samej Warszawy (po zatrzymaniach na bramkach) delikatne trzepanie od około 70-100 km/h. Powyżej idzie płynnie.
Trasa Warszawa-Poznań. Wyjazd z Warszawy (po postoju) po S2 i dalej A2 raz trzepie kierownicą raz nie. Czasami od 80-100 km/h a czasami nawet do 140 km/h. Powyżej 150 km/h trzepanie w ogóle nie wyczuwalne.

Czasami jadę odcinek 20-30 km i nie trzepie w żadnym zakresie obrotów a czasami przez kolejne 30 i trzepie od 80-100 km/h. Nieraz trzepanie zanika przy tych 100 a czasami występuje aż do 130 km/h.

Ogólnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. straszna kaszana.
Już nie wiem co o tym myśleć. Albo niech trzepie cały czas i wówczas można coś zdiagnozować albo …?
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2019, 08:36   #47
Dizelek
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2017
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 109
Domyślnie Odp: Trzęsie kierownica

Masakra z tym trzepaniem, mam w sumie to co kolega wyzej, rozne predkosci rozne sytuacje raz trzepie raz nie... W zeszlym tygodniu zalozone nówki opony + tarcze przód i klocki.
Jest troszke lepiej ale zjawisko nie ustapilo do konca.

Zostala maglownica do sprawdzenia, pół ośki, przeguby wewnetrzne i ten caly mechanizm w skrzyni w ktory wchodzi przegub... takie tam drobnostkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dizelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2019, 10:24   #48
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Trzęsie kierownica

Widać, że to trzepanie kierownicy to jednak dość powszechne zjawisko w MK4.
Ten, kto rozwiąże problem powinien dostać karton Whisky !!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BTW
Zacząłem czytać ogólnie o problemie i np. w BMW to też powszechne zjawisko i pomimo, że głównie to tylnonapędowce też walczą na forum z tematem.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2019, 10:31   #49
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,706
Domyślnie Odp: Trzęsie kierownica

Może nie napiszę coś odkrywczego ale czy próbowaliście wyważyć koła z testem drogowym (maszyny typu Hunter)?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2019, 11:40   #50
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Trzęsie kierownica

Nie wypowiem się za kolegów ale dla mnie to Hunter był podstawowym i jednym z pierwszych działań w celu wyeliminowania drgań. Oczywiście rolka z testem drogowym. Robione w 2 niezależnych serwisach.
Poza tym zmiana z letnich na zimowe i ponownie na letnie itd.
Trzepanie bez zmian. Niestety.

Później była regeneracja magla, geometria i znowu wyważanie, sprawdzanie zawieszenia i pozostałego układu kierowniczego i nadal to samo.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.