Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-03-2019, 21:24   #191
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa sprzęgła 18S07

Wszystkie Fordy: Ford Etis albo [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (w przypadku Mondeo do Mk4 włącznie, jest też coś dla Fusiona US)

__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013

Ostatnio edytowane przez radkor ; 18-03-2019 o 21:27
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2019, 16:44   #192
adam_blue
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-07-2007
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 19
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa sprzęgła 18S07

Bylem pod koniec roku na serwisie olejowym. Również doradca serwisowy poinformował mnie o akcji serwisowej na sprzęgło. Godzinka dłużej,podłączenie komputera i diagnoza kompletne sprzęgło do wymiany. Sprzęgło zamówione, z tego co słyszałem są niezłe opóznienia z dostawami. Krótko mówiąc akcja ogólno-światowa i prośba o cierpliwość (fabryki nie wyrabiają z produkcją). Nawet coś było wstrzymane przez chwilkę. Wiec czekam na telefon i w drogę do Serwisu.
adam_blue jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2019, 18:40   #193
Profesor
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 03-06-2011
Skąd: Jarosław
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.6Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 85
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa sprzęgła 18S07

Potwierdzam słowa radkora.Śruby dają nowe.Mnie przełożyli wymianę o tydzień bo brakowało nowych śrub,a na starych nie mogą użyć ponownie.Takie proceduryGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Profesor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2019, 19:36   #194
dr_avalanche
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 30-10-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2016
Postów: 1
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa 18S07

Cytat:
Napisał MarkyMark Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Niemniej wgrano nowy soft. Przed akcją sprzęgło trochę dziwnie brało podczas ruszania z jedynki, niekiedy kończyło się to szarpnięciem, zaś zmiana z jedynki na dwójkę wymagała sporej finezji, żeby nie szarpnęło (na wyższych biegach było ok.). Po akcji jest duża poprawa, ruszanie i zmiana z jedynki na dwójkę niemal wzorowa, jeszcze tylko muszę się przyzwyczaić do nowej charakterystyki sprzęgła, także polecam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam identyczne spostrzeżenia.
Najlepsze, ze w bazie UOKiKu VIN mojego nie figurował, u Forda też, ale ... po wysłaniu im na maila i kolejnym sprawdzeniu nagle sie pojawił tego samego dnia. Więc warto pilnować
dr_avalanche jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2019, 20:06   #195
siper
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 11-04-2007
Model: Mondeo Mk5 1.5 ecoboost
Silnik: 1.5
Rocznik: 2015
Postów: 16
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa sprzęgła 18S07

Witam.

Kto z forum miał też problem z buczeniem, wyciem sprzęgła przy ruszaniu w Mondeo 1.5 EB?

Słyszę to bardzo często.
Mieszkam w Holandii i pojechałem dziś sam na akcje serwisowa sprzęgła, wgrali tylko soft i nawet nie wykonali żadnej próby sprzęgła.
Mówiłem że od czasu do czasu huczy sprzęgło a Pan z serwisu że to normalne i tak ma być bo jest już trochę przypalone na pewno i żeby tak jeździć, nic się nie stanie.
Pojechałem wiec do drugiego serwisu, mechanik wsiadł ze mną i nie mogłem już mu pokazać jak to wyje, ani razu nie zawył :/
Jest możliwe że ten soft zadziałał z opóźnieniem? Tzn po kilku odpaleniach samochodu?

Dziś wgrany soft i zaraz po odjechaniu z serwisu znowu te odgłosy ze sprzęgła się pojawiały. Od razu się wybrałem do innego serwisu żeby sprawdzili to sprzęgło bo tamci mnie olali ale już nie pojawił się więcej.

Mial już ktoś tak samo?

Jak walczyć ewentualnie żeby wymienili za darmo sprzęgło jak będzie dalej wyć ?
siper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2019, 23:14   #196
siper
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 11-04-2007
Model: Mondeo Mk5 1.5 ecoboost
Silnik: 1.5
Rocznik: 2015
Postów: 16
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa sprzęgła 18S07

Poprawka, jednak dalej są te odgłosy więc soft nic nie dał...
Poradźcie Panowie co robić dalej :/
siper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2019, 12:53   #197
rzepak
ford::average
 
Avatar rzepak
 
Zarejestrowany: 23-09-2015
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 EB 160KM
Rocznik: 2015
Postów: 112
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa sprzęgła 18S07

To nie kwestia softu tylko przypalonego sprzęgła które robią teraz z ****olinium za przeproszeniem. Też mam ten problem, liczyłem że przy okazji tej akcji wymienią sprzęgło, ale że mam ASS to tylko wgrali soft i uznali że wszystko jest ok.
rzepak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2019, 13:23   #198
siper
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 11-04-2007
Model: Mondeo Mk5 1.5 ecoboost
Silnik: 1.5
Rocznik: 2015
Postów: 16
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa sprzęgła 18S07

Czyli co, pozostaje tak jeździć albo wymienić samemu sprzęgło?
Przecież to przypalenie to właśnie od uślizgu sprzęgła na pewno...
Nie zawsze się pojawia ten dźwięk, komuś się może samo to poprawiło, dotarła tarcza czy coś? bo nie wiem co robić..
siper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2019, 11:38   #199
rzepak
ford::average
 
Avatar rzepak
 
Zarejestrowany: 23-09-2015
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 EB 160KM
Rocznik: 2015
Postów: 112
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa sprzęgła 18S07

Cytat:
Napisał siper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli co, pozostaje tak jeździć albo wymienić samemu sprzęgło?
Przecież to przypalenie to właśnie od uślizgu sprzęgła na pewno...
Nie zawsze się pojawia ten dźwięk, komuś się może samo to poprawiło, dotarła tarcza czy coś? bo nie wiem co robić..
można się też kopać z koniem, bo jak udowodnisz że to nie z Twojej winy jest przypalone? Ja stwierdziłem że jeszcze pojeżdżę z tym, o ile nie rozsypie się całkiem to następny właściciel zdecyduje czy je sobie wymieni.
rzepak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2019, 12:15   #200
tomdyl
ford::beginner
 
Imię: tomdyl
Zarejestrowany: 26-07-2018
Model: fokus Mk3 FL Titanium
Silnik: 1.5 ecoboost 150
Rocznik: 2017
Postów: 29
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa sprzęgła 18S07

Witam,
widzę, że nie tylko mnie to wkurza. Na "fokusie" jest podobny wątek i te same objawy. Ciekawi mnie to, że przed wgraniem softu na 100% nie miałem takiego dźwięku a stylu jazdy nie zmieniłem z dnia na dzień.
Rozmawiałem z opiekunem z ASO - od razu załapał o jaki dźwięk chodzi. Stanowisko ASO jest takie, że jest to normalny dźwięk, który czasami się pojawia i jest spowodowany delikatnym zeszkleniem tarczy sprzęgła. Jest to ponoć normalny objaw użytkowania i nie ma nic wspólnego z nadmiernym zużyciem. Twierdził, że swego czasu rozebrali kilka sprzęgieł w "buczących" samochodach i nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości.
Zastanawia mnie fakt dlaczego posiadanie (lub nie) ASS decyduje o przyznaniu (bądź nie) prawa do wymiany sprzęgła?
tomdyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.