Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-08-2020, 14:58   #1
Laureldil2
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-04-2020
Model: mondeo mk5
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 5
Domyślnie Wiązka główna HB vs Kombii - różnice

Czy są jakieś różnice w wiązkach podłogi z wersji kombii i HB (wersja klapa automatyczna)?

Mając wiązkę z kombii przy założeniu wersji z klapą automatyczną wystarczy przełożyć piny ze złącz C406 i C408 do odpowiednich złącz zielone, czarne, szare i niebieskie odpowiadających za podłączenie wiązki klapy w wersji HB ? Czy kryje się tam jeszcze większa filozofia i samo przełożenie pinów nie wystarczy ?

Czy lepiej jest wymienić całą wiązkę główną wraz z przerobieniem jej jak wyżej czy do obecnej dokładać wiązki do sterowania fotelami, klapy automatycznej i czujników do dynamicznych LED ?

Laureldil2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2020, 21:49   #2
WoojO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2015
Postów: 464
Domyślnie Odp: Wiązka główna HB vs Kombii - różnice

Przerabiałem ten temat. Kupiłem wiązkę do kombi i przerabiałem do hb właśnie pod kątem elektrycznej klapy i blisa. W przypadku klapy jeśli dysponujesz schematami kostek od hb i kombi bez problemu zrobisz sobie konwersję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oznaczenia i przeznaczenie kabli jest takie samo Docelowo z dwóch kostek kombi przełożyłem do trzech lub czterech w hb. Różnica była chyba w wielkości jednego pinu. Co do blisa to masz jeden do jednego. Moim zdaniem wiązki z przodu są identyko, różnice są w tylnej części auta.
WoojO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2024, 07:43   #3
Qrka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-03-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 21
Domyślnie Wiązka PDC HB polift do sedan 2015

Szukam wiązki PDC tył do Mondeo 2015 Sedan Hybrid. Fabrycznie ma chyba ona oznaczenie DG9T-15K868-HG

Czy będzie pasowała wiązka z HB poliftowa o oznaczeniu DG9T-15K968-JG?
Qrka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.