Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-08-2014, 09:39   #11
raffick
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-08-2014
Model: TRANSIT 125 T300
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Odp: Odpala na 3 sekundy i gasnie.

Wojtek mozesz mi powiedziec czy jest taka mozliwosc ze ta pompa ktora wsadziłem po regeneracji moze byc zepsuta? i powoduje taki objaw?pompe robiłem w renomowanym zakładzie wiec raczej to wykluczam ale juz nie mam pewnosci .niestety narazie nie mam nikogo kto wgrał by mi soft,i pytanie czy moge wymontowac obydwa sterowniki i zawiesc je komus czy potrzebne bedzie całe auto i czy orietujesz sie ile taka zabawa kosztuje?

raffick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2014, 10:14   #12
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Odpala na 3 sekundy i gasnie.

Mówisz o sterownikach pompy?
Naprawiaczy sterowników jest mnóstwo, większość to jednak ci, co robią to na stole w kuchni.
Natomiast autoryzowane firmy liczą jak za zboże... Jedni liczą za naprawę 300zł, inni nawet ponad 1000 zł, często dużo więcej.
Generalnie najczęstsza awaria sterownika skutkuje nieprawidłową pracą nastawników kąta lub dawki wtrysku, ale silnik pracuje, tyle że kiepsko, ma słabe osiągi.
Ale wtedy pojawiają się adekwatne do awarii błędy.
Dobry objaw to ten, że kontrolka immo gaśnie i nie zapala się później. Natomiast nie mam pojęcia co robi ten alarm, czy on bruździ, jak współdziała z fabrycznym immo.

Gdyby była możliwość podłączenia go do dobrego fordowskiego testera IDS i sprawdzenia przez kumatego diagnostę, co się dzieje podczas kręcenia w trybie rzeczywistym - to by to coś dało, gdzie szukać przyczyny...

Kiedy zaczęły się te problemy? przed naprawą pompy i czy po? Czy sterownik pompy na pewno jest ten sam stary, czy zmienili na inny?
Jeżeli jest inny, zmieniony, to na 100% tu jest wina, immo wymaga wgrania nowego kodu sterownika. W zasadzie wtedy tylko IDS.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 21-08-2014 o 10:21
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2014, 10:43   #13
raffick
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-08-2014
Model: TRANSIT 125 T300
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Odp: Odpala na 3 sekundy i gasnie.

to jest cr delphi czyli pompa rotacyjna ,w samochodzie sa dwa sterowniki osobne pewnie wiesz o czym gadam,gdyby to był mercedes cdi to nie było by problemu ale z forda jestem kiepski a przypadek tez jest ciezki.trasita odebralismy od innego mechanika motor był padniety, wsadzilismy drugi silnik z mondeo .auto stało u poprzedniego mechanika 3 lata nie wiem jak wczesniej paliło.
raffick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2014, 14:08   #14
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Odpala na 3 sekundy i gasnie.

Cytat:
Napisał raffick Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to jest cr delphi czyli pompa rotacyjna
Ups... Ale wtopa... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Już mi się wszystko pomieszało, bo na innym forum właśnie pisałem o uruchomieniu tddi.
Tak przy okazji - tu nie ma typowej pompy rotacyjnej i nie ma ona rozdzielacza.

Te sterowniki z tdci to nie słyszałem by ktoś naprawiał, najczęściej wkładają używki.

Tak więc: moim zdaniem zdecydowanie potrzebujesz podłączenia do IDS-a i w trybie rzeczywistym sprawdzenia co się dzieje na listwie, jakie jest ciśnienie, co jest z wtryskiwaczami i z zasilaniem PCM. I prawidłowe pokazanie wszystkich błędów. Tak to jest działanie w ciemno i zgadywanie... Ja bym obstawiał ten cholerny alarm, skoro immo nie sygnalizuje błędu, ale to takie zgadywanie jest...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 21-08-2014 o 14:27
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2014, 22:41   #15
Jack119
ford::beginner
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: Transit T350
Silnik: 2,4 TDE 115
Rocznik: 2005
Postów: 13
Domyślnie Odp: Odpala na 3 sekundy i gasnie.

Witam, jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość. Przykleiłem się do tego wątku, ponieważ uznałem, że mój problem jest podobny choć inny. W moim kochanym fordzie (skarbonce) w ostatnim czasie pękł wał korbowy. Uznałem, że lepszą opcją będzie wymiana całego słupka. Po zakupie słupka, został przełożony prawie cały osprzęt za wyjątkiem świec żarowych. Po zakończonym swapie, silnik uruchamia się na jedną sekundę i natychmiast gaśnie. Przy tej akcji miga kontrolka świec żarowych. Motor odpala na plaku ale bez niego tylko na sekundę. Można tę czynność powtarzać kilka razy i żadnej zmiany. Warsztat sprawdził wszystkie połączenia, kable, bezpieczniki i nic. Może immmo? Pomocy bo pomysły się kończą. No i najważniejsze. Nie wiem jakim sprzętem była robiona próba połączenia się z komputerem, ale jest brak komunikacji. Pozdro
Jack119 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2014, 22:53   #16
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Odpala na 3 sekundy i gasnie.

Musisz podłączyć dobry tester i sczytać błędy - bez tego nie warto zgadywać w ciemno.
Immo jeżeli działa nieprawidłowo, to sygnalizuje odpowiednio migając kontrolką co się dzieje...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2014, 23:37   #17
Jack119
ford::beginner
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: Transit T350
Silnik: 2,4 TDE 115
Rocznik: 2005
Postów: 13
Domyślnie Odp: Odpala na 3 sekundy i gasnie.

Dzięki , za podpowiedź w poniedziałek za hol i do elektronika, ostatnia szansa. Jeśli nie pomoże to będę nadal szukał tutaj pomocy. P.S. Czy jest taka opcja, że podczas próby odpalania na słabym aku. mógł się uszkodzić komputer?
Jack119 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2014, 00:36   #18
mm666
ford::average
 
Avatar mm666
 
Zarejestrowany: 16-04-2012
Skąd: rz-ów
Model: Transit
Silnik: 2,4tddi
Rocznik: 2001
Postów: 87
Domyślnie Odp: Odpala na 3 sekundy i gasnie.

Poniżej pewnego napięcia zasilanie rozrusznijka zostaje odcięte, więc prawdopodobieństwo awarii wskutek niskiego napięcia akumulatora jest ograniczone, więc raczej nie.
mm666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2014, 20:46   #19
Jack119
ford::beginner
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: Transit T350
Silnik: 2,4 TDE 115
Rocznik: 2005
Postów: 13
Domyślnie Odp: Odpala na 3 sekundy i gasnie.

To mnie nieco kolega uspokoił, bo mechanik już w tę mańkę zaczął iść...
Faktycznie jak próbowałem po raz dwudziesty odpalać to tylko było stukanie na kole i zero obrotu. Jutro diagnoza immo - zobaczymy.
Jack119 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2014, 15:34   #20
Jack119
ford::beginner
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: Transit T350
Silnik: 2,4 TDE 115
Rocznik: 2005
Postów: 13
Smile Odp: Odpala na 3 sekundy i gasnie.

Witam to znowu ja. Awaria usunięta. Auto odpala jak dawniej, wszystko ok. Trafiłem do właściwego człowieka, który rozpykał problem w godzinę. To był immo, zdaniem fahmana rozkodował się na skutek wielokrotnych prób odpalania na słabym akumulatorze. Mój objaw to migająca kontrolka nawet po przekręceniu kluczyka. Auto odpalało ale tylko na jedną sekundę. Jak by ktoś polecał to na privie dam namiar na fachowca. Pozdro i dzięki wszystkim którzy to przeczytali i doradzali.
Jack119 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
nie odpala , regeneracja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.