Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-02-2018, 19:47   #21
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Wymiana filtra kabiny

Jeśli 160 zł z czyszczeniem klimy to nie tak źle, dochodzi jeszcze przecież cena filtra coś koło 60 zł.
Ja nie mam zamiaru przepłacać, wszystko sobie zrobię sam, łącznie z dobrym odgrzybianiem ozonatorem.
Jedyne co to klimy nie dobiję bo mam już nowy czynnik.
Tak przy okazji co niektórzy się zdziwią na wiosnę z cenami przeglądu klimy bo stary czynnik podrożał o 300%.
Mk5 to na razie nie dotyczy bo samochody są zbyt nowe żeby tam w ogóle grzebać.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2018, 19:50   #22
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Wymiana filtra kabiny

U mnie jeszcze stary czynnik chłodniczy - zmiana była chyba od połowy 2016 wraz z wejściem Synka 3

Ja też sam sobie ozonuję, ale też zwracam uwagę aby wcześniej wyłączac klimę przed parkowaniem auta. Może dlatego nie mam objawów zawilgocenia klimy

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 15-02-2018 o 19:52
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2018, 22:08   #23
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,043
Domyślnie Odp: Wymiana filtra kabiny

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U....zwracam uwagę aby wcześniej wyłączac klimę przed parkowaniem auta. ...
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uwielbiam takie procedury: "przed wyjściem z domu siadam na minutę na kanapie a przed samymi drzwiami spluwam przez lewe ramię. Dzięki temu żadna cegła jeszcze mi na na głowę ni spadła"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekaw jestem, czy konstruktorzy automatycznej klimy uwzględnili w swoich wyliczeniach, że trzeba ją KONIECZNIE wyłączyć przed każdym parkowaniem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja tam całkiem zapominam, że mam automatyczną klimatyzację, filtr wymieniam co rok, ozonuję jak czuję, ze coś czuję i uważam, że inne podejście to dzielenie włosa na czworo... Taki jestem dziwak...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BTW - wczoraj wymieniałem filtr kabinowy w Hondzie Jazz 2009 moje żonki, zajęło mi to dokładnie 30 sekund, nie musiałem robić żadnej gimnastyki i mocno się zastanawiałem, czy konstruktorzy nie mogli by ewentualnie w wolnej chwili użyć swoich szarych komórek do uczynienia zycia łatwiejszym (nie tylko w Hondzie...)...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie mylić BARDZO PROSZĘ z "make live harder"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 15-02-2018 o 22:16
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2018, 22:26   #24
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Wymiana filtra kabiny

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja tam całkiem zapominam, że mam automatyczną klimatyzację, filtr wymieniam co rok, ozonuję jak czuję, ze coś czuję i uważam, że inne podejście to dzielenie włosa na czworo...
A ja wyłączam. Dzięki temu nie trzeba czuć tego czucia.

Na chłopski rozum, gdy zostawisz wilgoć w układzie, to musi zacząć śmierdzieć.

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mylić BARDZO PROSZĘ z "make live harder"...
A co to jest?
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2018, 22:31   #25
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,043
Domyślnie Odp: Wymiana filtra kabiny

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...A co to jest?
To było do konstruktorów...
A procedury każdy stosuje takie, jakie mu wynikają z konceptu...
Mnie tam to nie wadzi...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja tam wolę prościej niż dziwniej...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2018, 16:48   #26
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Wymiana filtra kabiny

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
:
Ciekaw jestem, czy konstruktorzy automatycznej klimy uwzględnili w swoich wyliczeniach, że trzeba ją KONIECZNIE wyłączyć przed każdym parkowaniem
Nie 'koniecznie' ale takie jest zalecenie. Wspomina się o tym w literaturze i pojawia w instrukcjach niektórych aut. To jest prosta fizyka i nie ma w tym nic złego z punktu widzenia konstrukcji. Dwa lata jeździłem z jednym filtrem, a klimę właczam jedynie wtedy kiedy naprawdę muszę (nie jest zwolennikiem jazdy non-stop w przesuszonym powietrzu). Teraz kiedy właczę klimę aby np. osuszyć szyby mam zero zapachów. Oczywiście jak komuś smród z zawilgoconej klimy nie przeszkadza to jego wybór - a nieprzyjemny zapach pojawi się szybciej niż po roku jeśli wilgoć będzie często zalegała.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2018, 08:40   #27
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Wymiana filtra kabiny

I taki właśnie głos rozsądku mi się podoba. A nie bzdury o automatycznej wygodzie, która tak naprawdę podyktowana jest elementarną niewiedzą, wspartą nieumiejętnością obserwacji.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2018, 10:35   #28
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Wymiana filtra kabiny

Wymieniłem filtr ,przebieg 28 500 km.

IMG_20180629_105023.jpg

IMG_20180629_105054.jpg

Jednak chyba lepiej wymieniać max po 20 000km. Poza brudem był dosyć ciężki.
Czas wymiany to mniej więcej 15 minut.

Po zdjęciu blendy (zaczynamy od kratki z nawiewem) i boczku, odkręcamy schowek.
Są dwie śruby na górze i dwie na dole, nasadka 7mm po czym wyciągamy schowek.
Później klapka od filtra czyli dwie śrubki po prawej stronie ,nasadka 5,5mm lub torx
Wyciągamy filtr i wsadzamy nowy.
Generalnie dużo prościej niż w mk4.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się






Ostatnio edytowane przez jvc ; 29-06-2018 o 10:44
jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2018, 15:58   #29
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Wymiana filtra kabiny

Cytat:

Po zdjęciu blendy (zaczynamy od kratki z nawiewem)
Ten etap mnie powstrzymuje od samodzielnej wymiany - czy jest ryzyko uszkodzenia elementu - wyłamania jakiś zatrzasków?
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2018, 16:36   #30
akajo
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-06-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 102
Domyślnie Odp: Wymiana filtra kabiny

ASO wymienia kabinówkę na każdym przeglądzie co 30 tys km w 2.0TDCI Koszt samego filtra na fakturze coś koło 120zł
akajo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
filtr kabiny , filtr przeciwpyłkowy



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.