Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-10-2016, 11:37   #1
AdamWroclaw
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 03-10-2016
Skąd: Wrocław
Model: focus
Silnik: 1600 100 KM benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Wspomaganie kierownicy 1,6 100KM 2007r.

Witam,
Przez jakiś czas miałem mały wyciek płynu wspomagania i co jakiś czas dolewałem po troszeczkę. Okazało się że zawinił czujnik na pompie wspomagania więc zamówiłem oryginalny na wymianę.Po wymianie wszystko było cacy więc pakuje manele i próbuje odjechać, a tu niespodzianka... tylne koło zapieczone po kilku dniach na hamulcu ręcznym. Po próbach rozbujania autka, nie dość że nie ruszyło to zauważyłem że nie mam wspomagania dopiero po wkręceniu na 2500tys obr. jest lżej.
Autko po regeneracji maglownicy, pompa pracuje cicho, plyn w zbiorniczku ok.
Czy padła pompa wspomagania?
Jutro sprubuje opukać bęben może hamulec odpuści, ale martwi mnie to wspomaganie.


Ostatnio edytowane przez SRS ; 16-11-2016 o 11:13 Powód: zły temat
AdamWroclaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2016, 16:00   #2
AdamWroclaw
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 03-10-2016
Skąd: Wrocław
Model: focus
Silnik: 1600 100 KM benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wspomaganie kierownicy focus 1,6 100KM 2007r.

Witam,
Przykro mi że nikogo nie zainteresował mój problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fakt, nie napisałem że jest to pompa hydrauliczna i że odpowietrzałem układ zgodnie z zasadą "kręć lewo prawo".
Na szczęście problem udało się rozwiązać:
Postanowiłem że trochę pojeżdżę bez wspomagania i byłem w wielkim szoku jak któregoś dnia pompa odżyła. Wcześniej nie dawała znaku życia nawet po opróżnieniu zbiorniczka, kompletnie nie było jej słychać podczas kręcenia kierownicą, ale po 4 dniach i przejechanych 50 km wspomagane wróciło i nie ma żadnych problemów, także prawdopodobnie mimo prób odpowietrzania układ nadal był zapowietrzony.
AdamWroclaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2016, 22:21   #3
focus00
ford::average
 
Imię: pawel
Zarejestrowany: 02-05-2013
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0pb
Rocznik: 2008
Postów: 81
Domyślnie pompa wspomagania piszczy

witam problem jest ze wspomaganiem a mianowicie wspomaganie dziala tylko pompa glosno chodzi czy to oznaki ze trzeba wymienic pompe czy to moze cos innego?
focus00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.