Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2020, 19:54   #31
lukasek5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-02-2019
Skąd: Katowice
Model: Focus
Silnik: 1.0 125KM
Rocznik: 2013
Postów: 25
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka ciśnienia oleju podczas jazdy

Wycenę poznam na początku przyszłego tygodnia.

lukasek5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2020, 10:24   #32
Gaius1984
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-07-2012
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 EB 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 58
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka ciśnienia oleju podczas jazdy

Podłączę się, miałem robioną kapitalke z tą różnicą, że w 1,6 eb

Zestaw dołu jest dostępny tylko przez ASO - w moim przypadku wał+panewki + korby (bez szklanek) to było jakoś 3600. Przy 1.0 cena będzie pewnie podobna.
Nie polecam zakładania panewek od Zetec (klasycznego) bo różni się kanałami olejowymi i w krótkim czasie ponownie zatrze wał.

Do tego komplet uszczelnienia silnika to jest koszt ok 800zł
Tak więc kolega który pisał o 2000 za całość części... cóż czarno widzę.

Z dobrych informacji - to mimo, że wału nie powinno się szlifować w tych silnikach to można jednak spróbować (czasami daje się odratować)
Gorzej może być z dostępem tego pękniętego tłoka :/
Gaius1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2020, 17:20   #33
Piotrek Wielos
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-03-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci 140KM
Rocznik: 2005
Postów: 378
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka ciśnienia oleju podczas jazdy

Cytat:
Napisał DOHC16v Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tanie te silniki robisz ... albo robisz po polsku
Bo same simeringi przód tył , uszczelka miski, głowicy, pokrywy do wielu silników już będzie kilka dobrych setek. kpl panewek wszystkich nadole, pierscienie, sprawdzenie bloku, planowanie bloku, honowanie potem głowica tutaj planowanie oraz dotarcie zaworów, uszczelniacze to minimum, nie liczę jak jest na hydro i wymiana popychaczy, zrobienie prowadnic itp itd.

A jeszcze nie wymieniłem około 50 pozycji które często trzeba zrobić lub się robi przy okazji rozebranego silnika.
Czemu od razu zakładasz ze głowica jest do robienia?
Wiele razy po sprawdzeniu było wszystko ok i nie trzeba było robić zaworów, sprawdzenie płaszczyzn nic nie kosztuje, nie w każdym przypadku trzeba planować, mając dostęp do części w cenach hurtowych wcale wszystkie uszczelnienia nie wychodzą aż tak tragicznie dużo ( nie kupując w sklepie motoryzacyjnym simeringi jako uszczelnienie walka a w sklepie z uszczelnieniami dostajemy ten sam produkt za ułamek ceny, często jest tak samo z łożyskami ten sam producent ten sam numer a w notoryzacyjnym kosztuje 28zl szt a w sklepie z łożyskami kosztuje 5zl) jeśli trochę się ruszy cztery litery można kupić dokładnie takie same produkty bez chorej marzy z racji że jest to element do jakiegoś samochodu,
Jestem zadnia że lepiej posprawdzać wszystko niż profilaktycznie coś robić, nie licząc uszczelnienia silnika, bo to zawsze zakładam nowe przy robocie, uszczelka miski w wielu autach jest w płynie więc kupując większą tubę masz na kilka robót więc wychodzą grosze.
Wiadomo że nie każdy ma możliwości by takie pracę przeprowadzić na własną rękę, nie każdy ma dostęp do części z rabatem, czy usług typu planowanie, szlifowanie co jest wykorzystywane przez warsztaty.
Ale najbardziej mnie bawi że ktoś określa jaka dobra usługę tylko taka która kosztuje 4000+ typowe polskie podejście bo jak ktoś Cię nie kroi na kasę to źle zrobi bzdura. A tak już na marginesie nie widziałeś mojej roboty więc dlaczego ja oceniasz? Tak tylko dla zaspokojenia twojej ciekawości ostatni silnik który robiłem było to 2.0 z. 306gti nie ma tego za dużo w PL j jakoś w niecałych 2k (nie liczę kosztów dodatkowych które nie były związane z remontem, jak wymiana walków, obróbka głowicy, bo tego nie trzeba było robić a jedynie przy okazji zdjętej głowicy tuning zaplanowany już dużo wcześniej) się zmieściłem silnik od tego czasu zrobił ponad 150k i nic się z nim nie dzieje
*Gaius tego silnika nie robiłem to po pierwsze, zdarzają się przypadki gdzie nie dostaniesz części poza ASO w którym wiadomo że nie jest tanio, w większości silników można szlifować wal (pierwszy szlif, drugi szlif) wg danych producenta, oraz są dostępne panewki w odpowiednim wymiarze pod dany szlif, w przypadku korby można szukać uzywki, bez problemu można sprawdzić jej stan. Nie oszukujmy się zazwyczaj remont robi się w aucie które ma zazwyczaj 10lat+ więc dostępność części jest dużo większą i cena niższa, chodź patrząc na nowe tendencje 1.0 i tym podobnym to remonty będą robione w 5letnich autach i do tego trzeba się przyzwyczaić lub po 3latach zmieniac auta żeby o tym nie myśleć

Ostatnio edytowane przez Piotrek Wielos ; 25-01-2020 o 17:27
Piotrek Wielos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2020, 17:47   #34
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Re: Migająca kontrolka ciśnienia oleju podczas jazdy

robilimy dół silnika
tłoki pierścienie, cylindry do szlifu, panewki wału i korby

zero uszczelek niczego czysta obróbka metalu 4500

do tego uszczelki 1000 zł, do tego robota do tego upg do tego wszystko co wyszło przy rozebraniu silnika

tanio nie ma

jak ktos to zrobi za 3000 to robi po polsku
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2020, 18:26   #35
DOHC16v
ford::average
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 24-08-2017
Skąd: polska
Model: focus
Silnik: 1800
Rocznik: 2004
Postów: 97
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka ciśnienia oleju podczas jazdy

Ostatni silnik jaki robiłeś było 2.0 z 306 gti i zrobiło juz 150 tyś, czyli robiłeś go kiedy? 10 lat temu? Zrobiłeś jeden silnik?

Uszczelke pod głowice czy miske czy pokrywę nie kupisz sobie w sklepie z ciągnikami. Wiec masz 200 zł uszczelka głowicy 100 miski 100 pokrywy i masz juz 400 zł , do tego simeringi za 20 zł z ciągnikowego. Plus uszczelka dolotu i wydechu 100 zł masz 520 zł same klamoty...plus śruby do głowicy to lekko masz 600, kpl panewek 300 jesteśmy w kwocie 900 zł i to licząc tanie graty. Bez jakiś wymyślnych uszczelkech 2 metalowe z przekładką i kanałem wodnym w kwocie 400 zł.... za sam kolektor ssący.

Można teraz wyczyscić wszystko, dać panewki nowe, uszczelki złozyć i gra ale to jak rozbierałeś względnie sprawny silnik.

A zazwyczaj jak się otwiera to albo świezy silnik w którym poszło cos z olejem albo rozrządem czyli grubsza robota.
Albo silniki z przebiegami 300-400 tyś które już też swoje wyjechane mają.

Piotrek Wielos czytaj ze zrozumieniem, napisałem że tanie robisz te silniki albo po polsku. Bo jak na klamoty wydasz wszystkie 400 zł i 1600 zł na resztę okej, ale jak same częsci do złożenia silnika kosztują często po 1000+
DOHC16v jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2020, 18:30   #36
Gaius1984
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-07-2012
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 EB 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 58
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka ciśnienia oleju podczas jazdy

Cytat:
Napisał Piotrek Wielos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
*Gaius tego silnika nie robiłem to po pierwsze, zdarzają się przypadki gdzie nie dostaniesz części poza ASO w którym wiadomo że nie jest tanio, w większości silników można szlifować wal (pierwszy szlif, drugi szlif) wg danych producenta, oraz są dostępne panewki w odpowiednim wymiarze pod dany szlif, w przypadku korby można szukać uzywki, bez problemu można sprawdzić jej stan.
Nie można odmówić Ci racji... Szlif według danych producenta = producent nie przewidział ba jest tak cwany, że nie kupisz samego wału (występuje jedynie w pakiecie jako dół silnika)
Nie chodzi o to, że się czepiam ale tak jak napisałeś nie robiłeś tego silnika - ja też myślałem przed remontem, że zamknę się w ~4-5 tysiącach ale sam "dół" jako element + komplet uszczelnień oscyluje w granicach 4,7 tys.
do tego z takich absolutnie oczywistych i koniecznych
rozrząd nowy (chyba dzisiaj już nikt nie złoży na starym- tym bardziej, że twórca tematu wspominał o konieczności wymiany)
sprawdzenie głowicy (oby była ok)
Sprawdzenie bloku (jw)
płyny ustrojowe i robocizna...

Będzie dobrze jeśli się uda zreanimować tą jednostkę w 7-8 tysiącach

Ja bardzo lubię Fordy, serio. Ale to co producent zrobił z częściami które są typowymi jednorazówkami, żebyśmy wymieniali całe samochody ... no masakra.

P.S.
Co do wału proponuję szukać jeszcze używki pod volvo tam jest sporo części wspólnych...
Gaius1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2020, 08:17   #37
imbryk82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-11-2017
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.0 ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 13
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka ciśnienia oleju podczas jazdy

Mam podobną sytuację co założyciel tematu. Wczoraj wieczorem zaczęła mi świecić/ pojawiać się i gasnąć kontrolka oleju i pojawiły się dziwne dźwięki w silniku (rzęzi momentami). Dziś pewnie zawitam do mechanika. Mam nadzieję, że nie skończy się to koniecznością remontu silnika...

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
imbryk82 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2020, 09:33   #38
imbryk82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-11-2017
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.0 ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 13
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka ciśnienia oleju podczas jazdy

Rozmawiałem z mechanikiem. Powiedział że MOŻE to być pompa oleju. Oczywiście nie musi. Pytanie czy ucierpiał silnik. Odkąd zapaliła się kontrolka przejechałem 4 - 5 km

Ostatnio edytowane przez imbryk82 ; 29-01-2020 o 09:35
imbryk82 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2020, 16:06   #39
uki145
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-12-2019
Model: Ford Focus 3 Econetic, Nissan Juke Nismo RS
Silnik: 1.5 TDCI (105 KM), 1.6 (218KM)
Rocznik: 2016, 2015
Postów: 48
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka ciśnienia oleju podczas jazdy

Opisz jak wygląda olej na bagnie po wyciągnięciu (czy ma zabrudzenia: paprochy/opiłki? ) i pod żadnym pozorem już nie odpalaj silnika.

Kluczowe będzie podjęcie właściwej decyzji co dalej na podstawie zabrudzeń oleju, zakresu przyktania smoka, stanu panewek, pompy oleju i turbo.

Ten problem trzeba jakoś rozwiązać. Orientuje się ktoś ile kosztuje cały nowy silnik w ASO?

Kolejna kwestia to stanowisko producenta.
Jeśli uzna wadę to może pokrywać część kosztów albo nawet całość długo po gwarancji. Peugeot tak robi z 1.2 i robiło tak Subaru z felernym 2.0 Boxer Diesel (wymieniali bloki nawet w 8 letnich autach). Warunkiem były przeglądy ASO.

Pozdrawiam
Łukasz

Ostatnio edytowane przez uki145 ; 29-01-2020 o 16:13
uki145 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2020, 16:14   #40
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka ciśnienia oleju podczas jazdy

rozrzad ci sie rozpada i zatkal smoka.. jak masz farta to do wymiany rozrzad, pompa oleju, czyszczenie układu i będzie jezdzil..

Tu masz filmik co i jak.. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.