Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-01-2020, 12:39   #31
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Benzyna czy diesel?

to cos masz popsute Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. poza tym temat bez sensu, bo kazdy ma inne pojecie miasta..

Ps. Ja moge napisac, ze moj pali jezdzac po malej mieścinie max 9l, ale raczej bez korkow typu stop & go.. normalna jazda 1-2-3 max 60km/h..

__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2020, 12:40   #32
peter79
ford::advanced
 
Avatar peter79
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2012
Skąd: KOL
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0 TDCI 163ps
Rocznik: 2011
Postów: 267
Domyślnie Odp: Benzyna czy diesel?

Cytat:
Napisał bezduszny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprzedaj mi takiego diesla... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo te co mam za cholerę nie chcą zejść poniżej 10 a realnie biorą 12 litrów tyko w mieście.
Zapraszam na priv
peter79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2020, 12:52   #33
bezduszny
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Benzyna czy diesel?

a jak będzie palił normalnie w "łagodnym i bez korków mieście" czyli 9-10 to oddaje
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2020, 14:14   #34
w0jtek09
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-01-2015
Model: Mondeo mk3 1.8 kombi
Silnik: 1.8 125 km
Rocznik: 2003
Postów: 0
Domyślnie Odp: Benzyna czy diesel?

Witam. Zastanawiam się nad kupnem Mk4 rocznik 2010 w górę i mam pytanie jak ogólnie sprawują się te silniki? Interesuje mnie 2.2 170koni bo ten 2.0 ma tylko 140 i boję się że będzie mulasty. Pytanie moje bierze się stąd że znam przypadek z tym że to był Mondeo mk3 2.0tdci i był strasznie awaryjny co chwilę coś jak nie wtryski to coś innego i wiecznie stał w warsztacie i generował koszty. Do tej pory jeżdżę mk3 1.8 w benzynie i na silnik nie narzekam z tym że jeżdżę dużo w zakorkowanym mieście nogi nie mam najlżejszej i trochę pali ten mój smokuś. Z góry dziękuję za odpowiedź
w0jtek09 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2020, 17:31   #35
DOHC16v
ford::average
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 24-08-2017
Skąd: polska
Model: focus
Silnik: 1800
Rocznik: 2004
Postów: 97
Domyślnie Odp: Benzyna czy diesel?

Cytat:
Napisał bezduszny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Benzyna bardzo szybko się nagrzewa... kilka kilometrów i już płyn łapie okolice 90 stopni a olej około 80-85

Bump: Z domu do firmy mam dokładnie 14.2 km.
Raptor z silnikiem 2.0 diesel (przy takich warunkach pogodowych jak mamy teraz) dopiero zaczyna łapać temperaturę płynu chłodniczego, bo wskazówka jest prawie na "miejscu roboczym".
Olej na pewno jeszcze nie łapie temperatury roboczej.
To napraw auto, bo jak 14 km i nadal nie łapie Ci temperatury normalnej to ewidentnie masz jakiś problem w aucie. Diesle potrzebują więcej okej ale powiedzmy benzyna po 1,5 km ma 80 stopni 2-3 km to lekko ma juz 90. A diesel 8 km to stary jeszcze w mondeo mk3 czy smaxach cmaxach z 2005 r. łapie już normalna temp. Co to nadal jest często 6 razy dłużej niż bena. Lecz 14 bez minusów po -20.... długo
DOHC16v jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2020, 22:50   #36
bezduszny
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Benzyna czy diesel?

Zapraszam...
Ranger Raptor z przebiegiem 17.000 km, silnik najnowsze dziecko Forda 2.0 EcoBlue ... możesz postawić diagnozę co mu dolega, że tak długo się nagrzewa.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.