Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-03-2009, 13:09   #1
gazer
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 17-10-2007
Model: ford focus mk3 kombi
Silnik: 1,6 ecoboost 150km
Rocznik: 2011
Postów: 12
Domyślnie woda w bagażniku

Mam pytanko skąd woda w bagażniku[w miejscu koła zapasowego] musi tam zalegać już jakiś czas bo na tapicerce pojawiła się pleśń.Może ktoś przerabiał temat.

__________________
gazer
gazer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2009, 14:12   #2
farao
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-03-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 19
Domyślnie Odp: woda w bagażniku

Ja mam to samo. Okazało się, że to przecieka w miejscu przykręcenia lamp. Są trzy punkty mocowania: plastikowa nakrętka, odkręcania od srodka bagażnika, wkręt od zewnątrz i trzpień (na wcisk). Wszystko to "przebija się" przez blachę otworami do wewnątrz bagażnika i są to miejsca przeciekania wody. (fajne rozwiązanie Forda).
U mnie pomogło zasilikonowanie tych miejsc (delikatne, aby umozliwić póżniejszy demontaż) Załozyłem klosz kiedy silikon już zasychał,żeby się nie skleiło.
farao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2009, 15:32   #3
maciej851
ford::advanced
 
Avatar maciej851
 
Zarejestrowany: 24-02-2008
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2001
Postów: 248
Domyślnie Odp: woda w bagażniku

u mnie też odstawała blacha na sklepieniach jak się otworzy klapę.
maciej851 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2009, 15:40   #4
Pietro71
ford::average
 
Avatar Pietro71
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-12-2008
Skąd: Szczecin
Model: Ford mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125 km
Rocznik: 2008
Postów: 196
Domyślnie Odp: woda w bagażniku

Cytat:
Napisał farao Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam to samo. Okazało się, że to przecieka w miejscu przykręcenia lamp. Są trzy punkty mocowania: plastikowa nakrętka, odkręcania od srodka bagażnika, wkręt od zewnątrz i trzpień (na wcisk). Wszystko to "przebija się" przez blachę otworami do wewnątrz bagażnika i są to miejsca przeciekania wody. (fajne rozwiązanie Forda).
U mnie pomogło zasilikonowanie tych miejsc (delikatne, aby umozliwić póżniejszy demontaż) Załozyłem klosz kiedy silikon już zasychał,żeby się nie skleiło.
Jak moze przeciekac przez lampę ,przeciez na lampie jest uszczelka która nie przepuszcza wody no chyba ze masz lampy z fiata 126p.
Pietro71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2009, 15:42   #5
Pietro71
ford::average
 
Avatar Pietro71
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-12-2008
Skąd: Szczecin
Model: Ford mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125 km
Rocznik: 2008
Postów: 196
Domyślnie Odp: woda w bagażniku

Cytat:
Napisał gazer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanko skąd woda w bagażniku[w miejscu koła zapasowego] musi tam zalegać już jakiś czas bo na tapicerce pojawiła się pleśń.Może ktoś przerabiał temat.
Sprawdz sobie czy nie masz uszkodzonego wezyka którym idzie woda do spryskiwacza na tylną wycieraczkę ,węzyk własnie tamtedy idzie ,pod tapicerką .Odkręc sobie swiatło stopu masz je w górnej czesci klapy pewnie nadłamał sie węzyk i dlatego masz wodę w srodkuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Pietro71 ; 18-03-2009 o 15:48
Pietro71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2009, 16:07   #6
farao
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-03-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 19
Domyślnie Odp: woda w bagażniku

Cytat:
Napisał Pietro71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak moze przeciekac przez lampę ,przeciez na lampie jest uszczelka która nie przepuszcza wody no chyba ze masz lampy z fiata 126p.
Mówimy o hatchback- tak? Napisałem jak pozbyłem się wody we wnęce kola zapasowego i mokrej tapicerki. Po uszczelnieniu sucho w najwieksze ulewy.
Woda wnika od strony rynny jaka jest wokół otworu bagażnika.
farao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2009, 12:04   #7
vanillasky5
ford::amateur
 
Avatar vanillasky5
 
Zarejestrowany: 01-11-2009
Skąd: Szczecin
Model: FOCUS
Silnik: 1400
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Woda w bagażniku ?

Witam,
mój problem dotyczy zbierającej się masowo DESZCZÓWKI w bagażniku, a dokładnie w wytłoczeniu na koło zapasowe... Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć z kąd ta woda się tam gromadzi ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
vanillasky5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2009, 21:24   #8
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku ?

Np zza lamp lub z nieuszczelnionej klapy. WYtrzyj do sucha i sprawdz skad leci
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2009, 13:06   #9
bary1987
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 19-11-2009
Model: ford s max
Silnik: 2.0 140 km
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku ?

ja mialem ten sam problem...woda dostawala sie przez uszczelki klapy...i pewien mechanik polecil mi zebym wywiercil sobie malutki otwor w tym wyglebieniu zamiast kupowac bardzo drogie uszczelki i od tego czasu problemu juz nie mamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bary1987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2009, 15:53   #10
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku ?

Cytat:
Napisał bary1987 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja mialem ten sam problem...woda dostawala sie przez uszczelki klapy...i pewien mechanik polecil mi zebym wywiercil sobie malutki otwor w tym wyglebieniu zamiast kupowac bardzo drogie uszczelki i od tego czasu problemu juz nie mamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
:680: Co ja czytam? Wywierciles otwor w bagazniku i "nie masz problemu"? Po prostu pozwalasz na to, zeby woda przeplywala pod tapicerka do kola i wyplywala na zewnatrz, wiec ladnie zapudrowales problem, ale go nie usunales. Bedizesz mial rdze w bagazniku, plesn w tapicerce i sparciale kolo zapasowe.
Tej "drogiej" uszczelki nie trzeba wymieniac, wystarczy dostroic zamek. No chyba, ze auto to szybka rzezba po wypadku...
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.