Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-06-2019, 16:51   #1
freyu77
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-06-2019
Model: Ford Focus C-max
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie Stuknięcie i dym przy odpalaniu

Witam,

Im bliżej urlopu tym więcej komplikacji się pojawia w moim C-maxie. Otóż tym razem jest tak, że co jakiś czas podczas odpalania auta następuje głośne stuknięcie spod maski i pojawia się jasny dym. Kolejne odpalenia auta już są normalne, podczas jazdy auto także zachowuje się normalnie. U mechanika padła koncepcja, że najpewniej to sprężarka klimatyzacji ponieważ faktycznie jest chyba na wykończeniu, co jakiś czas piszczy jakby sprzęgło się tam ślizgało czy coś. Szczególnie teraz podczas upałów jest to mocno odczuwalne. Żeby potestować co i jak, wyłączam co jakiś czas klimę, szczególnie jak kończę jazdę. Ale co ciekawe efekt tego głośnego puknięcia i pojawienia się dymu także pojawia się jak odpalam auto bez włączonej klimy. Jakieś pomysły co by to mogło być innego niż ta nieszczęsna sprężarka?
Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

freyu77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2019, 17:26   #2
Petru23
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 378
Domyślnie Odp: Stuknięcie i dym przy odpalaniu

Skoro na wyłączonej klimie też stuka to nie sprężarka.
Dwumasa może stukać, a dymi bo olej spływa na postoju i się wypala przy zapłonie.
Pierścienie i Dwumasa do roboty w niedługim czasie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Petru23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2019, 17:42   #3
freyu77
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-06-2019
Model: Ford Focus C-max
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie Odp: Stuknięcie i dym przy odpalaniu

Cytat:
Napisał Petru23 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skoro na wyłączonej klimie też stuka to nie sprężarka.
Dwumasa może stukać, a dymi bo olej spływa na postoju i się wypala przy zapłonie.
Pierścienie i Dwumasa do roboty w niedługim czasie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O, dzięki za odpowiedź. To że dwumasa do roboty to wiem od dawna, bo na biegu jałowym w szczególności słychać jak sobie stuka. Ale jak gadam z mechanikami to każdy mi mówi żeby nie robić, bo w benzynie to zupełnie inne obciążenia i nie warto. A z tym olejem to nie wiedziałem, że to może być właśnie przy dwumasie taki efekt.
Międzyczasie wpadłem na koncepcję czy może np rozrusznik daje takie objawy? Bo jak sobie teraz przypominam, to za każdym razem jak się to dzieje to auto przy tej próbie odpalenia, stuknięciu i zadymieniu w sumie gaśnie. Dopiero kolejne odpalenie przebiega bez problemów.
freyu77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2019, 19:03   #4
Petru23
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 378
Domyślnie Odp: Stuknięcie i dym przy odpalaniu

Kolor dymu zazwyczaj mówi nam co się aktualnie spala. Jak na niebiesko - olej. Biało - woda. Czarny to już remont. Sam tak miałem
Dwumasa z poborem ojeju nie ma związku, po prostu wskazałem na nałożenie się w czasie dwóch różnych usterek. Masz 1.8, także prawdopodobieństwo problemów z pierścieniami jest wysokie.
Sprawdź kompresję, pilnuj stanu oliwy.
Petru23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2019, 19:22   #5
freyu77
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-06-2019
Model: Ford Focus C-max
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie Odp: Stuknięcie i dym przy odpalaniu

Cytat:
Napisał Petru23 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolor dymu zazwyczaj mówi nam co się aktualnie spala. Jak na niebiesko - olej. Biało - woda. Czarny to już remont. Sam tak miałem
Dwumasa z poborem ojeju nie ma związku, po prostu wskazałem na nałożenie się w czasie dwóch różnych usterek. Masz 1.8, także prawdopodobieństwo problemów z pierścieniami jest wysokie.
Sprawdź kompresję, pilnuj stanu oliwy.
Dym to hmmm...ja bym powiedział, że biały. Sęk w tym, że zanim wysiądę z auta i otworzę maskę, to już tylko smród zostaje, dymu prawie nie ma.
Co do oliwy to oczywiście ubywa od dawna i że to wina pierścieni to też wiem. Ale mechanicy też mówią, że szkoda kasy na to wydawać, lepiej nieco oleju dolać co jakiś czas. W listopadzie miałem wymianę uszczelki pod głowicą, regulację zaworów itd. i w sumie do tej pory wszystko było ok.
Co masz na myśli pisząc żeby sprawdzić kompresję?
freyu77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2019, 20:32   #6
CmaXpk
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2015
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1,8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 412
Domyślnie Odp: Stuknięcie i dym przy odpalaniu

Cytat:
Napisał freyu77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do oliwy to oczywiście ubywa od dawna i że to wina pierścieni to też wiem. Ale mechanicy też mówią, że szkoda kasy na to wydawać, lepiej nieco oleju dolać co jakiś czas.
Ten dym to jest pod maską czy z wydechu?A ile pije oleju?
CmaXpk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2019, 20:40   #7
freyu77
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-06-2019
Model: Ford Focus C-max
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie Odp: Stuknięcie i dym przy odpalaniu

Cytat:
Napisał CmaXpk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten dym to jest pod maską czy z wydechu?A ile pije oleju?
Spod maski, tylko przy odpalaniu auta za pierwszym razem, np po postoju dłuższym. Przekręcam kluczyk, auto odpala, w tym samym momencie stuknięcie gdzieś pod maską i biały/siwy dym. Kolejne odpalenie auta już normalne. I tak może być nawet kilka dni bez objawu, po czym znów ni z tego ni z owego to samo. Nie znalazłem szczególnie jakiejś zależności kiedy to się konkretnie dzieje, toteż wpadła teoria z rozrusznikiem.
Ile pije to nieco ciężko mi stwierdzić, bo większość jeżdżę po mieście, a jak pojadę dalej to wtedy mam wrażenie, że więcej wychłeptał. Ja bym powiedział, że ok 1l/2-3k kmmoże. Kiedyś to zapisywałem nawet, ale to 2 lata temu i rok temu. To tak wychodziło ok 1l/2-4k km
freyu77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2019, 09:31   #8
TheIslander
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-10-2018
Skąd: Wrocław
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.8 Dupatec HE
Rocznik: 2004
Postów: 50
Domyślnie Odp: Stuknięcie i dym przy odpalaniu

Dużo tego oleju bierze. Ja przez 10k km dolałem koło litra (może 1,2l) ale to może dlatego, że mam tylko 140k przebiegu. Pierścienie nie robione.
TheIslander jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2019, 09:56   #9
freyu77
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-06-2019
Model: Ford Focus C-max
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie Odp: Stuknięcie i dym przy odpalaniu

A jakie dodatkowo są objawy tych wychechłanych pierścieni poza braniem oleju?
freyu77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2019, 14:22   #10
Petru23
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 378
Domyślnie Odp: Stuknięcie i dym przy odpalaniu

a to spod maski ten dym?
W pugu tak miałem. Uszkodzona a raczej pęknięta obudowa filtra powietrza i cofka spalin chyba. Ale to na instalacji gazowej.
Skoro przy odpaleniu masz dym spod maski to imo spaliny gdzies uciekają. Sprawdź połączenia z kolektorem, egrem itp. oraz wszystkie plastikowe obudowy.
I poproś kogoś, aby odpalił auto gdy Ty będzie stał z głową w komorze silnika i sprawdzaj skąd dochodzi dźwięk oraz dym.
Petru23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.