Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-04-2015, 08:19   #281
gopher
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z importu

chce kupić auto od polskiej firmy, auto sprowadzone z Francji, sprzedaż na fv-marża. Wiem że niw wsyscy robia przekręt na vacie ale jak się upewnić czy transakcja jest "czysta".

1 jeżeli w dowodzie rejestracyjnym jest oosba prywatna (tak twierdzi sprzedający) rozumiem, że nie mam się czego obawiać.
2 co w przypadku jezeli w dowodzie jest oosba fizyczna/firma co dodatkowo musze/mogę sprawdzić, jakie dokumenty powienien mi przedstawić sprzedający, czy w w takim przypadku w 100% można w ogóle być pewnym bezpiecznego zakupu ?

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2015, 08:52   #282
peter79
ford::advanced
 
Avatar peter79
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2012
Skąd: KOL
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0 TDCI 163ps
Rocznik: 2011
Postów: 267
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z importu

wydaje mi się, że nic nie sprawdzisz jak w dowodzie widnieje firma to możesz przypuszczać, że VAT jest do zapłaty natomiast musiał byś dojść do słupa i przetrzepać jego księgowość co raczej jest nie możliwe bo to słup wstawił auto do komisu (on kupił netto), a po drugie to obowiązek zapłaty tegoż Vat-u słup ma bodajże do 15 następnego miesiąca czy jakoś tak

Bump: jak chcesz mieć pewność to kup auto na f/vat 23%

Ostatnio edytowane przez peter79 ; 07-04-2015 o 08:57
peter79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2015, 22:29   #283
oliwianin
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z importu

Cytat:
Napisał peter79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wydaje mi się, że nic nie sprawdzisz jak w dowodzie widnieje firma to możesz przypuszczać, że VAT jest do zapłaty natomiast musiał byś dojść do słupa i przetrzepać jego księgowość co raczej jest nie możliwe bo to słup wstawił auto do komisu (on kupił netto), a po drugie to obowiązek zapłaty tegoż Vat-u słup ma bodajże do 15 następnego miesiąca czy jakoś tak

Bump: jak chcesz mieć pewność to kup auto na f/vat 23%
Kolego peter79..uprzejmie proszę, abyś w kwestii faktury VAT23% bądź f-ry Vat marża nie wprowadzał zamieszania.
Twoje przedświąteczne posty - jak i ten zacytowany w całości - pokazują, ze nie poruszasz się w tym obszarze z należytą dokładnością.

Natomiast w przedmiocie tego zapytania:
Cytat:
Napisał gopher Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chce kupić auto od polskiej firmy, auto sprowadzone z Francji, sprzedaż na fv-marża. Wiem że niw wsyscy robia przekręt na vacie ale jak się upewnić czy transakcja jest "czysta".

1 jeżeli w dowodzie rejestracyjnym jest oosba prywatna (tak twierdzi sprzedający) rozumiem, że nie mam się czego obawiać.
2 co w przypadku jezeli w dowodzie jest oosba fizyczna/firma co dodatkowo musze/mogę sprawdzić, jakie dokumenty powienien mi przedstawić sprzedający, czy w w takim przypadku w 100% można w ogóle być pewnym bezpiecznego zakupu ?
- sugerowałbym najpierw sprawdzić auto jakie chcesz kupić, potem wchodź w szczegóły podatkowo-prawne.
Zwyczajowo - bo takich przypadków jest po prostu najwięcej - maleńka polska firemka - jednoosobowa zazwyczaj zarejestrowana w mieszkanku - dla wzbogacenia domowego budżetu trudni się czymś co się nazywa najczęściej hucznie IMPORT SAMOCHODÓW.
W praktyce wygląda to tak, że jedzie ktoś do np. Niemiec czy Francji...kupuje od tej osoby samochodzik...przyjeżdża do polski i wystawia fakturęVat marża. Innego sposobu w zasadzie nie ma.
Żadne VAT 23%.
Sytuacja może być nieco inna - jeśli samochód został zakupiony u niemieckiego.francuskiego.holenderskiego płatnika podatku VAT czyli w tamtejszej firmie.
Ale też nie zawsze będzie możliwość wystawienia Faktury VAT23... bo nie każde auto podlega zwrotowi podatku VAT.
To nie u nas wymyślono pojazdy z kratkami z odliczaniem VAT itp..te pomysły właśnie przywędrowały do polski z takich "rozwiniętych" podatkowo krajów Europy....
Stąd sugeruję aby zanim ktokolwiek będzie mącił jaka ma być faktura - przyjrzał się dokładnie o jakim aucie rozmawiamy.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2015, 07:07   #284
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z importu

Cytat:
Napisał oliwianin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zwyczajowo - bo takich przypadków jest po prostu najwięcej - maleńka polska firemka - jednoosobowa zazwyczaj zarejestrowana w mieszkanku - dla wzbogacenia domowego budżetu trudni się czymś co się nazywa najczęściej hucznie IMPORT SAMOCHODÓW.
W praktyce wygląda to tak, że jedzie ktoś do np. Niemiec czy Francji...kupuje od tej osoby samochodzik...przyjeżdża do polski i wystawia fakturęVat marża. Innego sposobu w zasadzie nie ma.
Żadne VAT 23%.
aniby dlaczego ? gdy kupił w cenie netto na fakturę ?
Cytat:
Napisał oliwianin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sytuacja może być nieco inna - jeśli samochód został zakupiony u niemieckiego.francuskiego.holenderskiego płatnika podatku VAT czyli w tamtejszej firmie.
Ale też nie zawsze będzie możliwość wystawienia Faktury VAT23... bo nie każde auto podlega zwrotowi podatku VAT.
zrozum że omawia się w tym wątku tylko przypadki gdy auto zostało nabyte na fakturę w cenie netto, każdy inny wariant, czyli nabyte w cenie brutto, lub w stawce zero, nie dają możliwości sprzedaży gdy ktoś chce oszukać tanio czyli w cenie bez zapłaconego VAT-u. Pozostałe przypadki nie mogą zaistnieć bo ich cena zakupu jest wyższa niż netto i sprzedając w okazjonalnych cenach,czyli o różnicę w VAT, sprzedawali by w cenie poniżej zakupu....

Bump:
Cytat:
Napisał oliwianin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stąd sugeruję aby zanim ktokolwiek będzie mącił jaka ma być faktura - przyjrzał się dokładnie o jakim aucie rozmawiamy.
właśnie o tym tutaj mówimy, o autach kupionych tylko w cenie netto
__________________
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 09-04-2015 o 07:09
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2015, 08:46   #285
peter79
ford::advanced
 
Avatar peter79
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2012
Skąd: KOL
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0 TDCI 163ps
Rocznik: 2011
Postów: 267
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z importu

kolego @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - w poście 281 gopher zadał konkretne pytanie, a ja w poście 282 na to pytanie odpowiedziałem natomiast ty w poście 283 mógłbyś równie dobrze napisać jaka będzie pogoda nad morzem w lipcu bo zamierzam jechać na wczasy.
Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
właśnie o tym tutaj mówimy, o autach kupionych tylko w cenie netto
czesław może dotarło
peter79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2015, 15:05   #286
oliwianin
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z importu

Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
właśnie o tym tutaj mówimy, o autach kupionych tylko w cenie netto
Takie było założenie tego tematu...ale zawarte wątki i pytania dotyczą już wielu innych zakupów niż zakupione w cenie netto.

jak chociażby nasz "omnibus" peter79, który wałkował problem w kilku stronach i w kilku tematach aż wyszło na jaw, że jego auto pochodzi z polskiej sieci dealerskiej... sic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponadto chcę Ci przypomnieć, ze mój post dotyczył głownie zapytania od tego kolegi
Cytat:
Napisał gopher Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chce kupić auto od polskiej firmy....

Więc miałbym raczej prośbę już do moderacji administracji. Tylko ludzie z wiedzą podatkową niech się tu udzielają, bo wychodzi znowu jakiś głuchy telefon, albo jedna pani drugiej pani...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2015, 15:47   #287
peter79
ford::advanced
 
Avatar peter79
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2012
Skąd: KOL
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0 TDCI 163ps
Rocznik: 2011
Postów: 267
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z importu

Cytat:
Napisał oliwianin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aż wyszło na jaw, że jego auto pochodzi z polskiej sieci dealerskiej... sic
zostawię to omnibusie b.k.
Cytat:
Napisał oliwianin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponadto chcę Ci przypomnieć, ze mój post dotyczył głownie zapytania od tego kolegi Cytat: Napisał gopher Zobacz post chce kupić auto od polskiej firmy....
w zasadzie to też b.k.
peter79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2015, 16:27   #288
gopher
 
Postów: n/a
Domyślnie

A skąd ja mam wiedzieć czy którąkolwiek z pośrednio lub bezpośrednio mi sprzedającej kupila auto brutto czy netto, mogą nie chcieć pokazać mi fv zakupu
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2015, 17:40   #289
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z importu

to przeczytaj wszystko od początku i będziesz wiedział
Cytat:
Napisał oliwianin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tylko ludzie z wiedzą podatkową niech się tu udzielają, ...
raczej z prawniczą jak wyjść z g... gdy się w nie wdepnęło.... ci z księgową są OK ale piszą o wielu wątkach a chodzi, jak zawsze piszę, o zakup zagranicą w cenie netto itd....
"Księgowi" mogą sobie założyć własny wątek w HP i tam się udzielać w pomocy przy zakupie i wyjaśnianiu innych przypadków zakupu niż.... ten o którym tutaj piszemy czyli.... wiadomo o co chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Taki osobny wątek uporządkuje wiele...
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2015, 19:35   #290
oliwianin
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Oszustwa na podatku VAT w autach z importu

Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
raczej z prawniczą jak wyjść z g... gdy się w nie wdepnęło.... ci z księgową są OK ale piszą o wielu wątkach a chodzi, jak zawsze piszę, o zakup zagranicą w cenie netto itd....
Poruszamy się w gąszczu przepisów podatkowych, ustanowionych prawnie....Tak dla doprecyzowania.
Ale mniejsza o to.

Cytat:
Napisał gopher Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A skąd ja mam wiedzieć czy którąkolwiek z pośrednio lub bezpośrednio mi sprzedającej kupila auto brutto czy netto, mogą nie chcieć pokazać mi fv zakupu
Przekop cały wątek. oddziel ziarno od plew...czyli dokonaj selekcji naturalnej postów jakie są w temacie. Nie zaszkodzi zapytać wprost sprzedającego w jakiej formie zakupił...
Jeśli jest to firma działająca na rynku już jakiś czas, można zaufać ich doświadczeniu...
Pamiętaj, ze nie ma dwóch identycznych samochodów..
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.