Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-10-2016, 08:11   #21
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Uszkodzone koło pasowe 10szt w rok.

Cytat:
Napisał Murani Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy koła pasowe były ze sprzęgiełkiem w tym aucie ?
koło pasowe jest tutaj tylko na wale więc nie może być ze sprzęgiełkiem. pewnie masz na myśli koło (rolkę) na alternatorze - rolka fabrycznie w dieslach była tylko sztywna a o dziwo w benzynie była ze sprzęgiełkiem.

czy u ciebie te koła padają jak jeździsz na klimie czy to nie ma znaczenia? bo jeśli nie ma znaczenia to trzeba się przyjrzeć alternatorowi - może charakterystyka jego pracy pod obciążeniem powoduje duże obciążenia na pasku i dlatego padają koła pasowe, druga opcja to dziwna praca sprężarki klimy a trzecia to brak pracy napinacza co podczas obciażenia paska pracą alternatora i klimy powoduje, że jego funkcję przejmuje guma na kole pasowym wału.

z czasem dochodzę do wniosku, że dla pracy układu paska wieloklinowego najważniejszym czynnikiem może być stan akumulatora bo jeśli jest słaby to duże obciążenie idzie na alternator i wtedy pasek musi pracować pod dużym obciążeniem (zmienne natężenie prądu ładowania w zależności od stanu naładowania akumulatora) a praca klimy również wtedy mocno obciąża alternator (ciągła praca wiatraka chłodnicy) oraz sam pasek (opory na sprężarce klimy po załączeniu sprzęgiełka)


Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 28-10-2016 o 08:23
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2016, 10:36   #22
Murani
ford::advanced
 
Avatar Murani
 
Imię: Seba
Zarejestrowany: 05-05-2012
Skąd: Grójec
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130km -GHIA Peugeot 308 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 229
Domyślnie Odp: Uszkodzone koło pasowe 10szt w rok.

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koło pasowe jest tutaj tylko na wale więc nie może być ze sprzęgiełkiem. pewnie masz na myśli koło (rolkę) na alternatorze - rolka fabrycznie w dieslach była tylko sztywna a o dziwo w benzynie była ze sprzęgiełkiem.

czy u ciebie te koła padają jak jeździsz na klimie czy to nie ma znaczenia? bo jeśli nie ma znaczenia to trzeba się przyjrzeć alternatorowi - może charakterystyka jego pracy pod obciążeniem powoduje duże obciążenia na pasku i dlatego padają koła pasowe, druga opcja to dziwna praca sprężarki klimy a trzecia to brak pracy napinacza co podczas obciażenia paska pracą alternatora i klimy powoduje, że jego funkcję przejmuje guma na kole pasowym wału.

z czasem dochodzę do wniosku, że dla pracy układu paska wieloklinowego najważniejszym czynnikiem może być stan akumulatora bo jeśli jest słaby to duże obciążenie idzie na alternator i wtedy pasek musi pracować pod dużym obciążeniem (zmienne natężenie prądu ładowania w zależności od stanu naładowania akumulatora) a praca klimy również wtedy mocno obciąża alternator (ciągła praca wiatraka chłodnicy) oraz sam pasek (opory na sprężarce klimy po załączeniu sprzęgiełka)
Aternator zrzucilem i oddałem do sprawdzenia bo też stawiałem na niego, sprawdzony ładowanie ok. Łożyska ok nowe sprzęgiełko , które po zamontowaniu naprawdę weliminowalo drgania szarpanie paskiem, rolki nowe napinacz pracuje prawidłowo, naj mniej sprawdzalem klime, ale dwa lata temu regeneracja i w tym roku przegląd i nowy olej i gaz, akumulator mam Zap i co prawda już po gwarancji kilka miesięcy ale bez problemu. Ładowanie ok i trzyma, na klimie jeździłem ale tak jak każdy. Teraz ze dwa razy przy rozruchu tak od Września.

Co do tego Koła pasowego ze sprzęgiełkiem to takie było montowane w tranzycie. TO sprzedawca mnie w błąd wprowadził. Tez mi to nie pasowało.

Pasek Zmieniony kolo też z innej hurtowni. zobaczymy. pasek po zdjęciu był powyginany, widac kolo zrobiło swoje. Dam znac jaki fekt za jakiś czas.

Ostatnio edytowane przez Murani ; 03-11-2016 o 08:26 Powód: info
Murani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2020, 06:43   #23
joniwej
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 13-08-2012
Skąd: Wejherowo
Model: mondeo
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 13
Domyślnie Odp: Uszkodzone koło pasowe 10szt w rok.

Witam. Daj znać jak się skończyło z tymi kołami. Ja zamówiłem trzecie, pierwsze 2 corteco teraz dayko...
joniwej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2020, 21:23   #24
kamilns
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 29-11-2016
Skąd: Lublin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci ghia
Rocznik: 2004
Postów: 408
Domyślnie Odp: Uszkodzone koło pasowe 10szt w rok.

Na dayco juz dojezdzisz ten samochód.
kamilns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.