Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-01-2019, 17:41   #1
mwwmck
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-01-2019
Skąd: Mysłowice
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 14
Domyślnie 2.0 TDCi kopci na wysokich obrotach

Witam,
Wiem, że temat był wałkowany wiele razy ale każdy przypadek jest inny.
Kilka dni temu kupiłem MK3 2.0 TDCi z końca roku 2006 z przebiegiem 216 tysięcy. Auto w stanie bardzo dobrym. Podczas jazdy próbnej jechałem spokojnie, a na stacji diagnostycznej nic nie zarzucono. Autko jest po przeróbkach, ma sportowe zawieszenie, wybebeszony i przerobiony tłumik, wyciągnięty katalizator i założony jakiś specjalny intercooler. Na hamowni wyszło 156km. Auto ma moc, wbija w fotele, wyrywa przednią oś, pali na dotyk, obroty nie falują, wszystko jest OK pomijając dym.
Problem w tym, że wczoraj zauważyłem, że podczas przyspieszania kopci czarnym dymem, a przy bardzo szybkim przyśpieszaniu ponad 4k obrotów są to już kłęby dymu. Jadąc spokojnie i nie przyspieszając gwałtownie choć auto się prosi wszytko mieści się w granicach rozsądku ale już po mocniejszym naciśnięciu gazu zaczynają się problemy. Mnie to nie przeszkadza ale boję się, że policja może się przyczepić.
Bardzo proszę o pomoc. Co może być przyczyną takiego kopcenia oraz pytanie co się stanie kiedy policja zauważy takie kłęby dymu i mnie zatrzyma. Dodam, że auto jest 3 tygodnie po przeglądzie, na którym nie było żadnego problemu.

Proszę o odpowiedź.

mwwmck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2019, 17:56   #2
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: MK3 2.0 TDCi kopci na wysokich obrotach

To normalne a za wycięcie Dpf powinni do więzienia sadzać. Koniec tematu
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2019, 18:03   #3
bimarrrr
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-09-2013
Skąd: ldz
Model: mk3 mk4
Silnik: tdci
Rocznik: 2014
Postów: 100
Domyślnie Odp: MK3 2.0 TDCi kopci na wysokich obrotach

jesli wszystko jest sprawne, to skorygowac mape. znam przypadki gdzie auto nie ma kata, ale program jest zrobiony z glowa i praktycznie niepodkapca... policja zabierze dowod, a moze i zabroni poruszania sie pojazdem, ktory zagraza bezpieczenstwu
bimarrrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2019, 18:16   #4
mwwmck
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-01-2019
Skąd: Mysłowice
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 14
Domyślnie Odp: MK3 2.0 TDCi kopci na wysokich obrotach

Cytat:
Napisał aprox99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To normalne a za wycięcie Dpf powinni do więzienia sadzać. Koniec tematu
Ja tego nie zrobiłem i nie jestem zadowolony, że auto kopci. Chciałby aby nie było tego dymu.

Cytat:
Napisał bimarrrr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jesli wszystko jest sprawne, to skorygowac mape. znam przypadki gdzie auto nie ma kata, ale program jest zrobiony z glowa i praktycznie niepodkapca... policja zabierze dowod, a moze i zabroni poruszania sie pojazdem, ktory zagraza bezpieczenstwu
Skorygować mapę, o co z tym chodzi i do kogo mam się udać? Ja się nie znam na przeróbkach i tuningach. Chcę jeździć sprawnym autem i legalnym autem.
mwwmck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2019, 18:39   #5
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: MK3 2.0 TDCi kopci na wysokich obrotach

Do tunera który wgra oryginalna mapę albo zdejmie trochę dawki paliwa lub sprawdzi wtryski
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2019, 20:00   #6
mwwmck
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-01-2019
Skąd: Mysłowice
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 14
Domyślnie Odp: MK3 2.0 TDCi kopci na wysokich obrotach

Cytat:
Napisał GARBOJAD Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do tunera który wgra oryginalna mapę albo zdejmie trochę dawki paliwa lub sprawdzi wtryski
Ok, czyli taki tuner jest też w stanie stwierdzić czy coś się dzieje z wtryskami? Bo pierwsze co pomyślałem to właśnie o wtryskach ale kopcenie na chwilę obecną to jedyny objaw.
mwwmck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2019, 20:10   #7
bimarrrr
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-09-2013
Skąd: ldz
Model: mk3 mk4
Silnik: tdci
Rocznik: 2014
Postów: 100
Domyślnie Odp: MK3 2.0 TDCi kopci na wysokich obrotach

tuner to najpierw powinien zaczac od diagnostyki, a jesli mechanicznie ok, to wtedy przystapic do zmian w sterowniku... w twoim przypadku, temat jest tak szeroki, ze nie wiadomo co podpowiadac... bo w sumie nie znasz do konca tego co tam bylo zmieniane, nie wiesz jak jest ze stanem mechanicznym itp. najlepiej bedzie jak pojedziesz do jednej osoby, ktora to ogarnie od poczatku, a taki tuner wezmie finalnie pod uwage to co tam bylo dolozone i jakie masz od tego oczekiwania...
bimarrrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2019, 16:59   #8
mwwmck
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-01-2019
Skąd: Mysłowice
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 14
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi kopci na wysokich obrotach

Byłem u takiego tunera, niestety zapłaciłem 270zł... (to chyba dużo jak za coś takiego) z czego 150zł za hamownię, a 120zł za obsługę/diagnostykę silnika. Okazało się, że auto nie jest jakoś szczególnie przerobione. Ma 140km, a największą przeróbką jest wydech, który został zrobiony na zamówienie ze stali nierdzewnej. Został zrobiony tylko przelot, brak katalizatora czy dpfa. Egr został wyłączony albo zaślepiony. Po sprawdzeniu silnika użył określenia, że nie widzi żadnych nieprawidłowości, wtryski działają równo itd. Zalecił zastosowanie środka do przeczyszczenia wtrysków. Na koniec dodał, że jeszcze nie widziałem jak takie mondeo potrafi zadymić. Uspokoił mnie jeśli chodzi o naprawy ale auto dalej zostawia kłęby dymu. Da się coś z tym zrobić czy musi tak być i uważać na policję? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mwwmck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2019, 17:09   #9
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi kopci na wysokich obrotach

Z całym szacunkiem do tunera ale za takie coś to nie powinien pieniędzy pobierać, nic nie stwierdził samochód dalej dymi niezły fachowiec.
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2019, 18:38   #10
mwwmck
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-01-2019
Skąd: Mysłowice
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 14
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi kopci na wysokich obrotach

Teraz tak myślę po godzinach filmów i forów, że sprzedający wspomniał o intercolerze. Auto zaczyna dymić pod obciążeniem, kiedy to jadę pod górę na zbyt niskich obrotach lub gwałtownie przyspieszam. Może to wina, tego interloolera, który podaje za dużo powietrza, a silnik nie nadąża z przepaleniem ropy?
mwwmck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.