Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-06-2017, 06:51   #561
kingotb
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 02-01-2014
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: Długi czas oczekiwania dostawy nowych samochodów

Witam,
Zamawiam właśnie nowego S-maxa 1,5 ecoboost, i dostałem mrożącą wiadomość że na ten silnik czeka się obecnie 5-6 miesięcy. Trochę mnie to załamało. Zamierzam jeździć autem w zasadzie tylko po mieście. Jest sens zmieniać na diesla, żeby mieć auto wcześniej (około 3 miesiące)?

kingotb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2017, 13:49   #562
buk07
ford::advanced
 
Avatar buk07
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max Trend
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 326
Domyślnie Odp: Długi czas oczekiwania dostawy nowych samochodów

Wg mnie diesel do miasta nie ma sensu.
A nie możesz zamienić na 2.0 EB z automatem w tej samej cenie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak na serio, to ja bym poczekał te 6 miesięcy na 1.5 EB
buk07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2017, 13:58   #563
grzywus
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 09-02-2017
Skąd: Tychy
Model: S-max
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 21
Domyślnie Odp: Długi czas oczekiwania dostawy nowych samochodów

Cytat:
Napisał kingotb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
Zamawiam właśnie nowego S-maxa 1,5 ecoboost, i dostałem mrożącą wiadomość że na ten silnik czeka się obecnie 5-6 miesięcy. Trochę mnie to załamało. Zamierzam jeździć autem w zasadzie tylko po mieście. Jest sens zmieniać na diesla, żeby mieć auto wcześniej (około 3 miesiące)?
Ja zamówiłem w połowie kwietnia 1.5 EB i wyprodukowany 4.06. Czeka na transport.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
grzywus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2017, 16:23   #564
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Długi czas oczekiwania dostawy nowych samochodów

jest 2-miesieczny poślizg z silnikami ecoboost + standardowy czas produkcji auta. Niestety.
Natomiast diesel do miasta - nie widze przeszkód. Mondeo mk4 zrobiłem 70 tyś w 3 lata, praktycznie tylko w mieście, teraz 15 tyś w pól roku galaxy, tylko w mieście. DPF pali jak trzeba raz na 600 km. Ktoś powtarza mity, a reszta powtarza, zamiast samemu sprawdzić.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2017, 22:14   #565
fancomp
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 21-02-2010
Skąd: Toruń
Model: S-Max
Silnik: 2.0 EB (240KM)
Rocznik: 2017
Postów: 114
Domyślnie Odp: Długi czas oczekiwania dostawy nowych samochodów

Tylko ciekawe jak ten DPF ma "złapać" temperaturę do "wypalania się" jeśli samochód będzie jechał 5-7 no 10 km w mieście ? To chyba nie są mity.

Ostatnio edytowane przez deku ; 20-06-2017 o 08:46
fancomp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2017, 22:38   #566
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Długi czas oczekiwania dostawy nowych samochodów

Żeby spaliny złapały 550+C potrzebne do wypalenia sadzy to trzeba pociskać 180+km/h. Wypalanie trwa 10-15' więc potrzeba by tak cisnąć 30-45km non stop.
DPF ma oczywiście inne sposoby na osiągnięcie tej temperatury: zwiększenie obciążenie poprzez dołączanie dodatkowych odbiorników energii, dotrysk paliwa w suwie wydechu a przede wszystkim Fuel Vaporizer czyli dodatkowa świeca tuż przed filtrem do której z częstotliwością 25Hz dotryskiwane jest paliwo. Jest wstanie nagrzać spaliny do 650C nawet na postoju. Dopalanie trwa 10-15' niezależnie czy stoisz czy jedziesz. 10km w mieście to może być i godzina.

Oczywiście każdy taki cykl powoduje rozrzedzenie oleju paliwem ściekającym po ściankach cylindrów dotryskiwanym w suwie wydechu. W trasie pod obciążeniem jest łatwiej bo początkowa temperatura spalin jest wyższa i nie trzeba dotryskiwać. Oczywiście jak działa soft obsługujący DPFa w naszych samochodach to dokładnie wiedzą jedynie w Kolonii.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2017, 20:34   #567
milan007
ford::amateur
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 28-04-2014
Skąd: Dabrowa Gornicza
Model: mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: Długi czas oczekiwania dostawy nowych samochodów

Hej Witam,
Zamówiłem S-Maxa na początku czerwca. Czas oczekiwania 4 miechy wg dealer-a. Trochę długo. Czy ktoś może dać cynę czy to norma obecnie czy raczej może się przedłużyć?

Poza tym czy ktoś z was się orientuje w kwestii haka? Można go spokojnie dołożyć potem w salonie? Jakie są koszty z waszego doświadczenia?

pzdr
milan007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2017, 20:48   #568
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Długi czas oczekiwania dostawy nowych samochodów

Cytat:
Napisał fancomp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko ciekawe jak ten DPF ma "złapać" temperaturę do "wypalania się" jeśli samochód będzie jechał 5-7 no 10 km w mieście ? To chyba nie są mity.
DPF z bezpośrednim wtryskiem ropy i własną świecą sam rozpali filtr do odpowiedniej temperatury. Pracujący silnik jest potrzebny tylko do przedmuchu. Zdarzyło mi się świadomie przerwać wypalanie w DW10C i silnik dokończył proces przy kolejnym zimnym starcie, w ciągu minut od odpalenia.
Na codzień jeżdze dosyć ekonomicznie, ale prawie zawsze po kilku gwałtowniejszych startach spod świateł, zaczyna się wypalać filtr. Styl jazdy ma tu znaczenie.

Wracając do tematu:
1.5 ecoboost - nadal 2 miesiecznę opóźnienie w produkcji silnika+ standardowy czas produkcji i logistiki auta, ETA ok. 5 m-cy
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2017, 21:20   #569
fancomp
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 21-02-2010
Skąd: Toruń
Model: S-Max
Silnik: 2.0 EB (240KM)
Rocznik: 2017
Postów: 114
Domyślnie Odp: Długi czas oczekiwania dostawy nowych samochodów

Cytat:
Napisał milan007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej Witam,
Zamówiłem S-Maxa na początku czerwca. Czas oczekiwania 4 miechy wg dealer-a. Trochę długo. Czy ktoś może dać cynę czy to norma obecnie czy raczej może się przedłużyć?

Poza tym czy ktoś z was się orientuje w kwestii haka? Można go spokojnie dołożyć potem w salonie? Jakie są koszty z waszego doświadczenia?

pzdr
Jeśli zamawiałeś teraz to faktycznie czas jest taki długi, bo w wakacje (chyba lipiec) to fabryka w Hiszpanów stoi - wszyscy maja wolne (urlop)...
Temat haka, z tego co pamiętam podczas rozmowy, jest zależny od silnika i opcji które wybrałeś (np. elektryczne otwieranie klapy bagażnika).
fancomp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2017, 21:38   #570
mpoloczanski
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo/ Camry
Silnik: Zetec 2,0/5SFE
Rocznik: 1998
Postów: 4
Domyślnie Odp: Długi czas oczekiwania dostawy nowych samochodów

Po co pisać takie głupaty , że trzeba zapier żeby osiągnąć temp. Z moich obserwacji z DW10C wystarczy jechać około 60-65 km/h żeby DPF się dopalał. Przecież 5-ty wtrysk jest zainstalowany przed DPF więc nie może dolewać paliwa do oleju !!!!!!!
mpoloczanski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.