Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-04-2014, 13:30   #1
mattbos
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-07-2013
Model: tranzit
Silnik: 2,5
Rocznik: 1990
Postów: 6
Domyślnie jak wyregulować sprzęgło

Witam serdecznie bardzo proszę o pomoc a mianowicie kończy mi się sprzęgło dopiero przy samej podłodze łapie ale szarpie przy tym czy jest jakakolwiek regulacja tego sprzegla? I jeśli tak to czy można to samemu i jak naprawic. ? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

mattbos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2014, 15:12   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: jak wyregulować sprzęgło

W Transicie 2,5 jest automatyczna regulacja luzu sprzęgła. Cały mechanizm regulacji jest przy pedale sprzęgła, główne elementy to zębaty półksiężyc na którym zaczepiony jest koniec linki i zębata zapadka. Plus kilka sprężyn i innych dupereli.
Często zęby zębatki się zużywają i sprzęgło nagle z hukiem łapie, a pedał wpada w podłogę. Wtedy trzeba zmienić półksiężyc i zapadkę (do zrobienia, ale nerwy trzeba mieć mocne - brakuje rąk).
U ciebie jednak - tak myślę - po prostu skończyło się sprzęgło i regulacja jest poza zakresem możliwości samoregulatora. Czyli chyba trzeba wyjąć skrzynię i zmienić tarczę, docisk i łożysko.
Czasami łapa łożyska spadnie z mocowania - ale to rzadkość.

Pod koniec produkcji w ostatnich 3 latach wprowadzono linkę z ręczną regulacją z gwintowaną końcówką i nakrętką (przy pedale) - ale to nie u ciebie.

Doraźnie możesz skrócić jeszcze linkę w miejscu mocowania na łapie łożyska oporowego - np można nawinąć ciasno na lince kilka zwojów grubego drutu pomiędzy zakończeniem linki i łapą. Ale to jest prawdziwe... druciarstwo. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 13-04-2014 o 15:22
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2014, 16:14   #3
mattbos
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-07-2013
Model: tranzit
Silnik: 2,5
Rocznik: 1990
Postów: 6
Domyślnie Odp: jak wyregulować sprzęgło

Dziękuję bardzo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mattbos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2014, 18:17   #4
mattbos
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-07-2013
Model: tranzit
Silnik: 2,5
Rocznik: 1990
Postów: 6
Domyślnie Odp: jak wyregulować sprzęgło

Witam niestety wracam do tematu tranzita 2.5 d 1990 wymienione sprzęgło docisk i łożysko a sprzęgło nadal bierze w podłodze, przy obciążeni przyczepą lub lawetą jest jeszcze gorzej, podłożenie dystansu pod linkę od strony skrzyni nie daje efektu zatem co jest nie tak? Proszę o jakiekolwiek wskazówki
mattbos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2014, 19:17   #5
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: jak wyregulować sprzęgło

Hm... Bardzo dziwne...
Może linka (pancerzyk) jest uszkodzona?
A sprawdzałeś samoregulator? Łapie od razy na pierwszym ząbku, nie przeskakuje?
Kiedy zmieniałeś łożysko - łapa sprzęgła wyglądała dobrze, wchodziła prawidłowo w podparcie?

Nie wydaje mi się, że będziesz musiał jeszcze raz wyciągać skrzynię - ja bym sprawdził w tej sytuacji linkę i samoregulator.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2014, 09:33   #6
tomek37
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-11-2009
Skąd: Lubawa.
Model: Transit skrzyniak
Silnik: 2500 diesel
Rocznik: 1994
Postów: 166
Domyślnie Odp: jak wyregulować sprzęgło

U mnie jak padł samo regulator zobaczyłem jaki geniusz to opracował to bez zastanowienia na stałe zblokowałem półksiężyc jako bieżnia dla linki mała zębatka całkiem niepotrzebna. Reguluje linkę podkładkami rozciętymi do wsunięcia przez linkę.Teraz nie zastanawiam się kiedy w trasie w najmniej oczekiwanym momencie strzeli sprzęgło.Jak bierze troszkę za nisko wystarczy
1mm.grubsza podkładka ale po roku około podkładałem i dalej się sprawdza.
Oryginalne zębatki z tulejkami pewnie by trzymały ale straciłem zaufanie ,a podróbek pełno na rynku nie wiadomo co się kupi.
tomek37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2014, 09:09   #7
mattbos
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-07-2013
Model: tranzit
Silnik: 2,5
Rocznik: 1990
Postów: 6
Domyślnie Odp: jak wyregulować sprzęgło

Ok dziękuję bardzo teraz się tym zajmę i dam znać co i jak jeszcze raz dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mattbos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.