Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-10-2020, 19:16   #1
cdr90
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-06-2017
Model: mk6
Silnik: 2,0
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Wycieraczki wlaczaja się same powyżej 50km na godzinę. Co sie dzieje?

Witam. Mam problem z moim s-maxem. Problem polega na tym ze zaczęły się włączać wycieraczki przy prędkości powyżej 50km/h. Do tej prędkości jest wszystko ok. Powyzej 50 zaczynają szaleć wycieraczki i nie da się ich wyłączyć. Co może być przyczyną? Czy jest jakiś moduł sterowania do tego? Błędy jakie wyskakują na komputerze to b1131 modul sterowania silnikiem.wycieraczek. b1d38 silnik wycieraczki. U0231 utrata komunikacji z modułem czujnika deszczu.

cdr90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2020, 06:58   #2
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,488
Domyślnie Odp: Wycieraczki wlaczaja się same powyżej 50km na godzinę. Co sie dzieje?

Nie były demontowane ramiona wycieraczek?
Nie wiem jak to jest rozwiązane w smax, tym bardziej, że są dwa silniki.
W starych samochodach jak się źle założyło ramiona to siłą rozpędu ramion styki na bieżni trybu pracy łapały zasilanie ponownie i cykl się powtarzał....
Wygląda jakby podwiewało przy większej prędkości....
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2020, 13:29   #3
cdr90
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-06-2017
Model: mk6
Silnik: 2,0
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wycieraczki wlaczaja się same powyżej 50km na godzinę. Co sie dzieje?

Wycieraczki nie były ściągane.
cdr90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2020, 17:04   #4
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,483
Domyślnie Odp: Wycieraczki wlaczaja się same powyżej 50km na godzinę. Co sie dzieje?

To sprawdz czujnik deszczu. Ten "żelowy" podklad dokega ?
__________________
225kM, 500Nm

1% podatku na mojego syna
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2020, 19:19   #5
cdr90
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-06-2017
Model: mk6
Silnik: 2,0
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wycieraczki wlaczaja się same powyżej 50km na godzinę. Co sie dzieje?

Czujnik ok. Dzis wyskoczył kolejny problem. Samochod samoczynnie wlaczyl klakson, spryskiwacze i oświetlenie tapicerki mimo ze nie było kluczyków i był zamknięty. Samochod jest teraz ze ściągnięta klema unieruchomiony
cdr90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2020, 19:53   #6
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,483
Domyślnie Odp: Wycieraczki wlaczaja się same powyżej 50km na godzinę. Co sie dzieje?

Ten caly modul bcm masz kolo nog pasazera? Nie zalewa ci go tam?
__________________
225kM, 500Nm

1% podatku na mojego syna
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2020, 19:56   #7
tomiik
ford::advanced
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 30-11-2019
Skąd: wroclaw / nl
Model: mondeo mk4 kombi
Silnik: 2,0 duratec he
Rocznik: 2007
Postów: 263
Domyślnie Odp: Wycieraczki wlaczaja się same powyżej 50km na godzinę. Co sie dzieje?

BCM sprawdź czy wszystko ok wygląda na błąd komunikacji
tomiik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2023, 19:19   #8
zbyszek10
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-11-2008
Model: ford focus kombi, S-max
Silnik: 1.8 TDDI, 2.0 TDCI
Rocznik: Focus 2000, Smax 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: Nie działają wycieraczki - błąd b1131 w forscanie

Witam kolegów. Chodzi o S-max MK1 lift. Od kilku dni mam taki sam problem z wycieraczkami.
Błędy to C1120 i brak świateł cofania a drugi to B1131 moduł silnika wycieraczek i przednie nie działają. Był jeszcze problem z zapalającymi się światłami mijania i jazdy dziennej które same się zapalały, przednie ciągłym a tylne przerywały. Wszystko to stało się na drugi dzień po przyjechaniu z trasy. Wieczorem zauważyłem w garażu że coś się świeci. Światła w końcu naprawiły się same po dłuższej pracy silnika na postoju jak dobrze nagrzało się pod maską światła zaczęły przygasać kilka razy i w końcu przestały same świecić i było już jest ok. Włączały się normalnie włącznikiem, ale wyłączone można było je włączyć też dźwignią wycieraczek przednich ale wycieraczki nie działały. Trwało to tak przez kilkukrotne włączanie wycieraczek i w końcu uspokoiło się ze światłami. Na dzień dzisiejszy mam auto sprawdzone pod względem przejść w instalacji i jest ok. Sprawdzone forscanem działanie przełączników wszystkie tryby i przekaźnik wycieraczek jest ok.
Włącznik świateł wstecznych ok a świateł brak. W dalszym ciągu nie chce to zaskoczyć. Rozbierałem moduł BCMI i w zielonym gnieździe było trochę nalotu niebieskiego na 4 grubszych pinach od spodu. Bez problemu Dało się doczyścić, styki również. Podmieniany był silnik lewy od wycieraczki który steruje też prawym silnikiem.

Ostatnio edytowane przez zbyszek10 ; 14-02-2023 o 19:22
zbyszek10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.