Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-11-2014, 13:41   #1
sniady89
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Chorzów\Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Tunel środkowy - wymiana na wersję z podłokietnikiem

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem tutaj nowym użytkownikiem, a zarazem jestem nowym posiadaczem (mojego pierwszego) Forda Focusa.

Mam kilka mały rzeczy które chciałbym wymienić w autku .

Jedną z nich jest właśnie tunel środkowy. W mojej wersji jest tunel bez podłokietnika. Jak bardzo może się niektórym podobać, tak moim zdaniem jest mało funkcjonalny i po prostu nie praktyczny.

Mam możliwość zakupienia tunelu z podłokietnikiem, jednak mam pewien problem i szukam możliwych odpowiedzi w sieci. Jeśli ktoś by mógł mi zaradzić będę niezmiernie wdzięczny.

Mianowicie wersje tuneli (z podłokietnikiem i bez niego) róźnią się miejsce montażu hamulca ręcznego.
Widziałem że podobnie było zrobione w poprzednim Fordzie i tak były miejsca przygotowane na przesunięcie hamulca (więc sprawa była załatwiona).

Czy ktoś się orientuje jak wyglada sprawa w nowym focusie ?

Pozdrawiam
Marek

sniady89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2014, 13:51   #2
jadja
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 2011 Trend
Silnik: benzyna 1,6 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 303
Domyślnie Odp: Tunel środkowy - wymiana na wersję z podłokietnikiem

Hamulec ręczny w wersji z podłokietnikiem ma kształt "zetki" w odróznieniu od prostej dźwigni, którą masz obecnie. Dźwignię zatem należy także zmienić. Ja kupiłem sobie dedykowany, rzemieślniczy podłokietnik i jestem raczej zadowolony. Nie wykonywałem żadnych przeróbek, jedynie go dokręciłem i gotowe.
jadja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2014, 15:59   #3
lukasio29
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Olsztyn
Model: Focus MK II FL Amber X
Silnik: 1,4
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: Tunel środkowy - wymiana na wersję z podłokietnikiem

Cytat:
Napisał jadja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hamulec ręczny w wersji z podłokietnikiem ma kształt "zetki" w odróznieniu od prostej dźwigni, którą masz obecnie. Dźwignię zatem należy także zmienić. Ja kupiłem sobie dedykowany, rzemieślniczy podłokietnik i jestem raczej zadowolony. Nie wykonywałem żadnych przeróbek, jedynie go dokręciłem i gotowe.
Jadja - powiedz, czy ten podłokietnik nie rusza się pod obciążeniem jak się na nim oprzesz podczas jazdy? Czy montaż jeż łatwy? Widziałem w opisie produktu, że mocuje się go w miejsce do tego przeznaczone przez producenta... czy każdy Focus MKII ma takie miejsce?

Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lukasio29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2014, 18:45   #4
jadja
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 2011 Trend
Silnik: benzyna 1,6 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 303
Domyślnie Odp: Tunel środkowy - wymiana na wersję z podłokietnikiem

Podłokietnik trzyma się super. On jakby nakłada się na konsolę między fotelami i dokręca się go dołaczonymi wkrętami (plastik do plastiku). Ma dodatkowy schowek, otwierany do góry oraz jest "teleskopowy" - to znaczy można go przedłużyć przez wysunięcie do przodu. Cały montaż to około 10 minut. Nie wiem jak jest w wersji dla Focus II. pewnie tak samo, są dedykowane podłokietniki. Ja piszę o Focus III.
jadja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2014, 23:47   #5
Duuuzy
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-05-2012
Model: Focus MK3
Silnik: TI-VCT, EJ257
Rocznik: 2011
Postów: 52
Domyślnie Odp: Tunel środkowy - wymiana na wersję z podłokietnikiem

Bez problemu da się założyć ten podłokietnik z dźwignią Z, tylko trzeba kupić całość razem z dźwignią oczywiście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zmienia się tylko tę dźwignię, tzn. jej widoczną końcówkę, ta część dźwigni wychodząca z podłogi pozostaje bez zmian...
Duuuzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2014, 11:48   #6
medmatthew
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2014
Model: Mondeo MK5 kombi
Silnik: EB 1.5 160KM
Rocznik: 2018
Postów: 26
Domyślnie Odp: Tunel środkowy - wymiana na wersję z podłokietnikiem

Witam! Również zastanawiam się nad kupnem i wymianą tunelu środkowego na wersję z oryginalnym podłokietnikiem. Niestety w ASO życzą sobie za taki oryginalny element (wraz z montażem) 3000 zł.
Orientujecie się czy powyższa kwota to standard jeśli chodzi o ten element i czy znacie jakieś sklepy gdzie można by zakupić to taniej i ewentualnie skorzystać z ASO tylko pod kątem montażu ?
medmatthew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2014, 16:00   #7
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Tunel środkowy - wymiana na wersję z podłokietnikiem

Cytat:
Napisał medmatthew Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
znacie jakieś sklepy gdzie można by zakupić to taniej
allegro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ASO chce drobne 6x więcej niż kosztuje fabrycznie.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2014, 19:46   #8
medmatthew
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2014
Model: Mondeo MK5 kombi
Silnik: EB 1.5 160KM
Rocznik: 2018
Postów: 26
Domyślnie Odp: Tunel środkowy - wymiana na wersję z podłokietnikiem

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
allegro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ASO chce drobne 6x więcej niż kosztuje fabrycznie.
Dzięki za odpowiedź. Wiem, że ASO potrafi zdzierać, ale nie przypuszczałem, że aż około 6x więcej za coś takiego.

Jeśli chodzi o allegro i polskie sklepy internetowe, to szukałem już wcześniej, ale póki co nie zauważyłem oryginalnych i kompletnych tunelów środkowych z podłokietnikiem i kompatybilną do tego tunelu dźwignią hamulca ręcznego.
Może jednak źle szukam - nie wiem.
Stąd prośba do Was czy jednak znacie jakiś konkretny sklep posiadający takowy nowy i oryginalny element ? Wiem, że nie wszystko pojawia się w Internecie, więc może ktoś zna sklep, gdzie można coś takiego kupić.
medmatthew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2014, 20:05   #9
jadja
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 2011 Trend
Silnik: benzyna 1,6 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 303
Domyślnie Odp: Tunel środkowy - wymiana na wersję z podłokietnikiem

Spójrz np tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Wiem że używany.
jadja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2014, 07:20   #10
medmatthew
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2014
Model: Mondeo MK5 kombi
Silnik: EB 1.5 160KM
Rocznik: 2018
Postów: 26
Domyślnie Odp: Tunel środkowy - wymiana na wersję z podłokietnikiem

Tak, widziałem tunel z powyższego linku, aczkolwiek słusznie zauważyłeś - używany, a mnie zależy na nowym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Druga sprawa to taka, że cały kokpit jest u mnie czarny i w takim kolorze szukam też tunelu - ten z allegro ma "srebrne" elementy.
medmatthew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.