Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-12-2016, 08:25   #1
Mariusz.C
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 22-02-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta
Silnik: 1.3 8V
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Diagnozowanie zatacia silnika

Cześć,

Jak można samemu zdiagnozować zatarcie silnika? Ostatnio mojej kobiecie, podczas jazdy wyciekł cały płyn chłodniczy - powodem był uszkodzony wężyk przy chłodnicy. Niestety nie zwracała uwagi na rosnącą temperaturę silnika i przejechała tak kilkanaście kilometrów dopóki silnik sam nie stanął.

Teraz po wymianie termostatu i założeniu nowego wężyka silnik się nie uruchamia. Przy próbie odpalenia w zbiorniczku wyrównawczym pojawiają się pęcherzyki powietrza. To, że głowica i uszczelka pod głowicą są do wymiany jestem niemal pewien. Ale chcę sprawdzić czy silnik jest zatarty i czy zamiast wymiany głowicy i uszczelki nie lepiej zrobić swap całego silnika?

Pozdrawiam,
MC

Mariusz.C jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2016, 13:04   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Diagnozowanie zatacia silnika

Po takiej awari, jak będzie zdjęta głowica, koniecznie trzeba zdjąć karter, wyjąć tłoki, jak będą zatarte będą miały pionowe rysy albo nie.
Jak będą rysy, tłoki do wyrzucenia, i kapitalny remont, lub drugi silnik.
Albo sprzedac całe auto jak stoi, może hobbysta kupi z uszkodzeniem.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2016, 13:14   #3
Mariusz.C
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 22-02-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta
Silnik: 1.3 8V
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Diagnozowanie zatacia silnika

Jako, że nie mam za bardzo doświadczenia z mechaniką, zapytam: jak duża jest szansa, że po takim uszkodzeniu silnik nie jest zatarty? Może ktoś bardziej doświadczony się wypowie, bo z ludźmi z którymi rozmawiałem wynika, że nie ma co mieć nadziei, że bez swapa lub generalnego remontu się obejdzie.

Z góry dzięki za odpowiedź.
MC
Mariusz.C jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2016, 14:12   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Diagnozowanie zatacia silnika

A kto ma być według Ciebie bardziej doświadczony, czy ten co ma kolka fakultetów, czy ten co ma 50 lat praktyki w motoryzacji, czy szukasz takiego, co Ci powie, nic się nie stało, lej olej paliwo i rura....


Czy silnik daje się uruchomić i pracuje ??

Ostatnio edytowane przez salom ; 09-12-2016 o 14:14
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2016, 14:41   #5
Mariusz.C
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 22-02-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta
Silnik: 1.3 8V
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Diagnozowanie zatacia silnika

Zgodnie z tym co napisałem w pierwszym poście, silnik się nie uruchamia - kręci ale nie zaskakuje. Chyba się nie zrozumieliśmy. Nie szukam na siłę kogoś, kto powie coś co chciałbym usłyszeć. Jednak ktoś z doświadczeniem (jeżeli w żuciu spotkał się z kilkunastoma podobnymi przypadkami) na podstawie tego co opisałem może potrafi stwierdzić z dużym prawdopodobieństwem, że nie opłaca się bawić w naprawy i lepiej wymienić motor lub sprzedać całość.

Pozdrawiam,
MC
Mariusz.C jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2016, 14:48   #6
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Diagnozowanie zatacia silnika

To wszystko masz napisane wyżej, a samo to , że nie daje się uruchomić, świadczy o poważnej awarii, jakiej da się stwierdzić po rozebraniu silnika, na pewno nie da się uruchomić na dłużej, nawet na samostarcie.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2016, 15:30   #7
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: Diagnozowanie zatacia silnika

Cytat:
Napisał Mariusz.C Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgodnie z tym co napisałem w pierwszym poście, silnik się nie uruchamia - kręci ale nie zaskakuje.
[...]
Witam

Dobra rada - nie kręć więcej silnikiem, bo powiększysz szkody

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2016, 19:48   #8
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,324
Domyślnie Odp: Diagnozowanie zatacia silnika

Mariusz.C
Zadam pytanie ... Czy wiesz co to jest zatarcie silnika ???
Opis świadczy na bank o wydmuchanej uszczelce pod głowicą z powodu przegrzania silnika
Bez demontażu głowicy niewiele się dowiesz a co do kosztów ....??
Nie zawsze naprawa jest tańsza od przekładki ale po naprawie wiesz co masz , a kupując używkę zawsze to ryzyko
Mogę jedynie podpowiedzieć , że zobacz olej i korek wlewu oleju a także czy nie ma niepokojących plam w płynie chłodzącym .... bo tak jak pisał arturek ....dalsza eksploatacja może powiększyć szkody
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2016, 20:03   #9
Mariusz.C
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 22-02-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta
Silnik: 1.3 8V
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Diagnozowanie zatacia silnika

Jak wczesnien napisalem nie bardzo znam sie na mechanice. Aktualnie eksploatacja nie jest mozliwa bo silnik sie nie uruchamia. Przyznaje, od poczatku moze niejasno sie wyrazalem. Glownym celem zalozenia tego watku byla chec zebrania opinii czy jest sens brnac w naprawe majac na uwadze ze wartosc samochodu nie jest duza. Wiec rozumiem ze najgorszym rozwiazaniem dla mnie jest generalny remont silnika? Jaki moze byc jego koszt? Bo do swapa nie jestem przekonany z tego powodu co napisales.

Pozdrawiam,
MC
Mariusz.C jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2016, 20:39   #10
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Diagnozowanie zatacia silnika

Silnik nie jest zatarty tylko przegrzany i może puściła uszczelka pod głowicą albo masz pęknięty blok,dlatego nie pali.Zatarcie silnika czy czegokolwiek innego polega na braku oleju smarującego ,w twoim brakowało wody czyli kapitalne przegrzanie
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , silnik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.