Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-11-2019, 17:48   #21
vercyn
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-08-2017
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Odp: Opony zimowe, a czujnik TPMS

Cytat:
Napisał chuckles Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zakładam stalówki w sobotę na zimowe opony bez czujników i będę testował cały weekend
Jakie obserwacje? Stoje przed tym samym dylematem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

vercyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2019, 21:45   #22
B4Bci4 z Bydzi
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 16-04-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: focus mk4
Silnik: 1,5
Rocznik: 2019
Postów: 121
Domyślnie Odp: Opony zimowe, a czujnik TPMS

Cytat:
Napisał Matti_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziś założyłem zimówki. Tak jak Stew66 pisał nic nie trzeba przypisywać przez komputer programować itd. Wystarczy zresetować ciśnienie na zegarach i wszystko gra
to akurat zapisuje się na plus w tej wer, wszędzie próbują kroić na kasę przy zmianie kółek a tutaj to jednorazowy koszt, może trochę drogi ale jednak 1razowy, ew minus to raczej te czujniki to jednorazówki, nie widziałem tam by można było w nich wymienić baterię
B4Bci4 z Bydzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2019, 14:19   #23
chuckles
ford::amateur
 
Imię: Albert
Zarejestrowany: 28-07-2019
Skąd: Częstochowa
Model: Focus ST Edition MK4
Silnik: 2.3 EcoBoost
Rocznik: 2021
Postów: 5
Domyślnie Odp: Opony zimowe, a czujnik TPMS

Okej, wrzuciłem zimowe opony na stalówki, zdjąłem alufelgi z letnimi i z czujnikami.

Mam za sobą pół dnia jeżdżenia, nie ma żadnych problemów ani powracających sygnałów dźwiękowych. Po przekręceniu kluczyka jest sygnał dźwiękowy, informacja o awarii systemu mierzenia ciśnienia, naciskam OK i można jeździć. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

w linku zdjęcie kontrolek, jakie się świecą i filmiku po przekręceniu kluczyka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
chuckles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2019, 15:56   #24
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Opony zimowe, a czujnik TPMS

Cytat:
Napisał chuckles Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po przekręceniu kluczyka jest sygnał dźwiękowy, informacja o awarii systemu mierzenia ciśnienia, naciskam OK i można jeździć.
Tez tak jezdzilem do pewnego czasu kiedy zaczela mnie ta konrolka tak razic i denerwowac ze w konicu to wylaczylem
krzys1968 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2019, 18:08   #25
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Re: Odp: Opony zimowe, a czujnik TPMS

Cytat:
Napisał B4Bci4 z Bydzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to akurat zapisuje się na plus w tej wer, wszędzie próbują kroić na kasę przy zmianie kółek a tutaj to jednorazowy koszt, może trochę drogi ale jednak 1razowy, ew minus to raczej te czujniki to jednorazówki, nie widziałem tam by można było w nich wymienić baterię
tam producent chyba dawał gwarancję na te baterie 15 lat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2019, 21:08   #26
chuckles
ford::amateur
 
Imię: Albert
Zarejestrowany: 28-07-2019
Skąd: Częstochowa
Model: Focus ST Edition MK4
Silnik: 2.3 EcoBoost
Rocznik: 2021
Postów: 5
Domyślnie Odp: Opony zimowe, a czujnik TPMS

Cytat:
Napisał krzys1968 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tez tak jezdzilem do pewnego czasu kiedy zaczela mnie ta konrolka tak razic i denerwowac ze w konicu to wylaczylem
nie no, trzy, góra cztery miesiące na zimówkach można tak jeździć, nie będę bez sensu pieniędzy wydawał, żeby kontrolkę zlikwidować.

W każdym razie, nigdzie nie mogłem znaleźć jasnej informacji jak wygląda jazda w Focusie MK3.5 bez tpmsów, więc wrzuciłem film i fotę, żeby ludzie mieli jasność.
chuckles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2019, 19:44   #27
MariuszFF78
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 18-04-2016
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4
Silnik: 1,5 182 KM
Rocznik: 2019
Postów: 62
Domyślnie czujniki TPMS

Witam forumowiczów.
Od 2 tygodni jestem posiadaczem Focusa MK4, wczesniej przez 3 lata jezdzilem MK3FL. Samochod mial seryjnie 18 calowe felgi, wiec poszedlem za ciosem i zakupilem od razu na oponeo nowe alusy na zime 17 i opony, Osobno na allego kupilem czujniki cisnienia nowe ponos oryginalne Forda, made in UK. Po zalozeniu przez wulkanizatora zadnych bledow nie bylo, ale odcinki miastowe krotkie. Po kilku dniach przejechalem sie obwodnica autostradowa i wyskoczyl mi blad czujników. Na postoju w komputerze nie bylo wartosci cisnien na kolach. Dalem zapisz i pojawilo sie 2,4 na przednich i 2,5 na tylnych, blad zniknal. Szczesliwy, ze wszystko ok po kilku dniach jazdy po miejscie znowu polecialem po obwodniy autostradowej i znowu blad-znowu zrobilem zapisz cisnienie w komputerze i znowu takie same wartosci pokazal i blad zniknal. Po godzinie powrot ze sklepu ta sama obwodnica i znowu blad i znowu zrobilem zapisz i znowu blad zniknal. Czy te czujniki trzeba jakos inaczej zakodowac. Nie mam pojecia co robic. Z gory dziekuje za pomoc
MariuszFF78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2019, 20:00   #28
Draculescu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 vti
Rocznik: 2006
Postów: 301
Domyślnie Odp: czujniki TPMS

Trzeba zaprogramować. ASO bierze 35zł.
Tu masz przyklad: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Draculescu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2019, 20:14   #29
Marfor
ford::advanced
 
Avatar Marfor
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 10-08-2019
Skąd: Poznań
Model: Ford focus mk3
Silnik: 1,6 tdci 95@115
Rocznik: 08.2014
Postów: 206
Domyślnie Odp: czujniki TPMS

Czyli urzadzenie dziala na foce predlift mk3


Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Marfor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2019, 20:25   #30
MariuszFF78
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 18-04-2016
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4
Silnik: 1,5 182 KM
Rocznik: 2019
Postów: 62
Domyślnie Odp: czujniki TPMS

Dzieki za info. Ale jak to jest, ze wszedzie czytalem i pisali, ze w Fordzie same czujniki sie adaptuja po kilku kilometrach jazdy powyzej 30 km/h. Dzwonilem nawet do firmy, gdzie kupilem czujnuiki i powiedzieli, ze one sa juz do forda przypisane i same sie aktywuja i ze sprzedali tego sporo i nikt nie dzwonil z problemem takim.
MariuszFF78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.